Jump to content

nefunkční přihlášení do administrace po změně názvu domény


jirik0201

Recommended Posts

Zdravím,

 

přejmenoval jsem název domény, eshop jede, ale po přihlášení do administrace obrazovka jen problikne. Při zadání špatného hesla napíše zaměstnanec neexistuje a nebo špatné heslo.

 

Cesta eshopu je a byla tak i nainstalována jako domena1.cz/domains/domena2.cz (na domena2.cz byl jiný eshop). Teď jsem eshop předělal na www.domena2.cz.

 

Cache jsem v adresáři cache/smarty smazal.

 

Verzi mám 1.5.4.0 a úpravy podle http://kb.wedos.com/...prestashop.html v adresáři admin/login.php a init.php nejdou.

 

 

Prosím o info jak přihlášení do administrace zfunkčnět.

Edited by jirik0201 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

No a zkoušel sis nechat vygenerovat nové heslo zaměstnance? Chápu dobře, že máš shop jako alias na hostingu domena1.cz? Předpokládám, že do administrace lezeš: www.domena1.cz/domains/domena2.cz/admin1234 ...

Link to comment
Share on other sites

zkoušel jsem si vygenerovat nové heslo. zkoušel jsem i vytvořit nového uživatele. stále to jen problikne. do administrace lezu www.domena1.cz/domains/domena2.cz/admin1234, to funguje. potřebuji, ale zfunkčnit www.domena2.cz/admin1234.

 

nechápu ani proč to dělá? co to jako je?

 

teď zas mám stejný problém, ale shop jsem nepřenášel, ale nahrál jsem ho normálně do www.domena1.cz/domains/domena6.cz a nainstaloval www.domena6.cz/install (presta 1.5.4.1), normálně jsem se přihlašoval www.domena6.cz/admin1234, pak jsem při nějakém programu nainstaloval search secure od conduit do prohlížečů internetu a už to zas problikne. protože instalace byla nová a vyšla 1.5.5, tak jsem to smazal a nainstaloval 1.5.5 a hned napoprvé jsem se nepřihlásil, protože to zas problikne. úplně nová instalace. za admin najede toto /index.php?controller=AdminLogin&token=7a7103853c8f02c1d6039722b254bc9a&redirect=AdminHome a je to v řiti. search secure jsem odinstaloval, cache internetových prohlížečů jsem smazal a stále při přihlašování problikává.

 

nevím, jestli je to v nějakém nastavení u wedosu (u jiných shopů 1.5.2.0 a 1.4.5.1 mi přihlášení jede) a nebo presta to s bezpečností přehání a nemá to domyšlené, protože se ani člověk se správným loginem a heslem nepřihlásí :o).

 

 

má někdo s tímto zkušenosti? prosím o helpa.

Edited by jirik0201 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Zásadní otázka: předpokládám, že hosting máš k doméně1 a ostatní domény máš jako aliasy? Jestli to je takhle, tak je to bohužel "feature" Wedosáckýho hostingu. Jediná cesta by byla si zřídit ke každé doméně vlastní hosting, což je výrazně dražší. Prostě Wedos se tváří, že nabízí multihosting, ale v praxi se jedná o jeden regulérní hosting s možností více aliasů...

Link to comment
Share on other sites

ano, to mám. takže mi chceš říct, že když nainstaluji na jeden webhosting deset prestashopů (a nemusí to být jako alias, prostě vytvořím 10 adresářů) budou mi fungovat jen dva? tomu nevěřím.

 

proč to jen problikne? kde je problém? proč to prestashop dělá? jak prestashop při přihlašování do administrace funguje? a jak to, že to předtím jelo? a teď už ne? s nastavením httaccesu a já nevím s čím u wedosu jsem nic nedělal. to mám stále stejné.

Edited by jirik0201 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Pokud se budeme bavit o aliasech, tak ti e-shopy normálně pojedou, ale do administrace se spolehlivě dostaneš bohužel jen přes www.doména1.cz/domains/doménaX.cz/admin1234, občas se může podařit, že se do BO dostaneš i přes doménaX.cz/admin1234, ale vsázet se na to nedá (nejsem IT, nedokážu vysvětlit proč), takhle to prostě u Wedosu je. A s tím souvisejí další lehčí opruzy, jako třeba jedna e-mailová administrace pro všechny aliasy nebo třeba korektně rozchodit xml feedy na aliasech... Holt není multiweb jako multiweb. Zjednodušeně řečeno, všechno se dá na aliasech rozběhat, ale stojí čas a úsilí... Při více aliasech je ta cena za "multiweb" prostě dobrá, ale na úkor komfortu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Dělal jsem upgrade z 1.4 na 1.5.4.0 a také mě nefunguje přihlášení administrace prestashopu. 

Mám hosting u Wedosu a na aliasu.

Už jste někdo problém vyřešil? Předchozí postupy jsem již vyzkoušel a bez úspěchu :-( 

Děkuji za jakoukoliv radu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...