Jump to content

Błąd HTTP 500 (Internal Server Error) PS 1.5 pomocy?


mattremay

Recommended Posts

Witam,

mam sklep modny-dzieciak.pl

 

Po zainstalowaniu modułu cleanurls_v3 przestała mi chodzić strona główna, panel i ogólnie sklep. Update tego modułu zrobiłem do nowszej wersji i w panelu po kliknięciu konfiguruj rozwaliło mi sklep i nie chodzi. Prosiłbym o pomoc ??

Link to comment
Share on other sites

pierwsza czynność w tego typu przypadkach to... zlokalizowanie przyczyny błędu. Błąd ten zwykle spowodowany jest - problem z konfiguracją .htaccess lub z błędami w skryptach php. Dlatego proponowałbym:

 

1) wykonać backup pliku .htaccess (z głównego folderu prestashop) - następnie usunąć go, i przeładować stronę sklepu.

2) włączyć raportowanie błędu (error reporting) i przełodadować stronę sklepu

3) sprawdzić plik (o ile jest dostęp) logów php (tzw. php error log)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

jest tak:

 

define('_PS_MODE_DEV_', true;

 

 

ooo mm nowy bład:

 

Parse error: syntax error, unexpected T_CONSTANT_ENCAPSED_STRING, expecting T_FUNCTION in /home/janosax/domains/modny-dzieciak.pl/public_html/override/classes/Dispatcher.php on line 8

 

co to znaczy ?

Edited by mattremay (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Panel chodzi i strona też: mam kolejne błedy:

 

Warning: Function addCSS() is deprecated in /home/janosax/domains/modny-dzieciak.pl/public_html/modules/delffbslid/delffbslid.php on line 70

in /home/janosax/domains/modny-dzieciak.pl/public_html/classes/Tools.php on line 1845

 

Warning: Function addJS() is deprecated in /home/janosax/domains/modny-dzieciak.pl/public_html/modules/delffbslid/delffbslid.php on line 72

in /home/janosax/domains/modny-dzieciak.pl/public_html/classes/Tools.php on line 1845

 

Warning: Function isLogged() is deprecated in /home/janosax/domains/modny-dzieciak.pl/public_html/modules/facebooklogin/facebooklogin.php on line 89

in /home/janosax/domains/modny-dzieciak.pl/public_html/classes/Tools.php on line 1845

 

Warning: Function isLogged() is deprecated in /home/janosax/domains/modny-dzieciak.pl/public_html/modules/facebooklogin/facebooklogin.php on line 149

in /home/janosax/domains/modny-dzieciak.pl/public_html/classes/Tools.php on line 1845

Link to comment
Share on other sites

ufff ale to chyba nie groźne - całe szczęscie strona chodzi. Dziękuję za pomoc

 

Jednak dalej error 500 wyskakuje w panelu jak chce w coś wejść ;/ ... co jest nie tak ?

 

 

błąd tu jest: 'supplier_rule' => array(

 

jak to zamienic czy cos ?

 

 

NAPRAWIŁEM, usunąłem ten Dispatche.php i chodzi :)

Edited by mattremay (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Witam ponownie,

problem dalej występuje. Chciałbym dodać skrypt zopim chat do mojej strony, Więc wchodzę w themes/modnydzieciak/footer.tpl edytuje ten plik i pod skryptem ceneo między body dodaje:

 

<!--Start of Zopim Live Chat Script-->

<script type="text/javascript">

window.$zopim||(function(d,s){var z=$zopim=function©{z._.push©},$=z.s=

d.createElement(s),e=d.getElementsByTagName(s)[0];z.set=function(o){z.set.

_.push(o)};z._=[];z.set._=[];$.async=!0;$.setAttribute('charset','utf-8');

$.src='//cdn.zopim.com/?1GOzUINg4Z7V9UpXu64QJupbTKyeggJG';z.t=+new Date;$.

type='text/javascript';e.parentNode.insertBefore($,e)})(document,'script');

</script>

<!--End of Zopim Live Chat Script-->

 

ale niestety na stronie głównej http://modny-dzieciak.pl wyskakuje mu znów błąd error 500. Czym to spowodowane ? Może źle coś robię, proszę o pomoc ?

Link to comment
Share on other sites

tak ma wyglądać kod ??

 

 

<!--Start of Zopim Live Chat Script-->

{literal}

<script type="text/javascript">

window.$zopim||(function(d,s){var z=$zopim=function©{z._.push©},$=z.s=

d.createElement(s),e=d.getElementsByTagName(s)[0];z.set=function(o){z.set.

_.push(o)};z._=[];z.set._=[];$.async=!0;$.setAttribute('charset','utf-8');

$.src='//cdn.zopim.com/?1GOzUINg4Z7V9UpXu64QJupbTKyeggJG';z.t=+new Date;$.

type='text/javascript';e.parentNode.insertBefore($,e)})(document,'script');

</script>

{/literal}

<!--End of Zopim Live Chat Script-->

 

OK CHODZI POPRAWNIE: :):)

 

gdzie edytować, aby był po PL ??

Edited by mattremay (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

No dobrze wszystko mam zmienione wszystko jest Ok od strony modułu i strony zopim, lecz nie wyświetla mi CZATU z lewej strony. A gdy robię poprzez LIVE edit zmiana języka itp to ładnie pokazuje że jest po lewej na dole czat. Czemu nie wyświetla ?

 

Informacja jest również taka: Widget correctly embedded Czyli poprawnie zaimplementowany i zainstalowany.

Edited by mattremay (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

rozumiem już o co chodzi. Zopim tak nie działa. Niezależnie od tego, gdzie umieścisz kod (możesz nawet w menu na górze go umieścić) to on zawsze się bedzie wyświetlał tam, gdzie ustawisz sobie w konfiguracji zopima (na stronach zopima)

 

on ładuje swoją pozycję nie z ustawień prestashop, tylko ze swoich własnych - i te ustawienia są ładowane asynchronicznie bezpośrednio z serwerów zopima.

 

pozostaje konfiguracja w dashboardzie ;)

Link to comment
Share on other sites

No dobrze ustawione w widget preferences zę ma być bottom left, to czemu jest po prawej, zmieniłem language na polski i wszystko ustawiłem po polsku. Dalej pokazuje po czesku hm ? Również w LIVE EDIT widget wygląda tak: 11576974948174397923.png a u mnie jest całkiem inny dlaczego ?

Link to comment
Share on other sites

Ok kolego chodzi czat, ale musiałem przejść na starą wersję, w nowej go nie wyświetlało i podmieniłem wszystko :)

 

jeszcze jedna rzecz, zmieniam na polskie znaki i ciągle jak zapisuej to i tak wraca mi do takiego stanu: Pozostaw wiadomoĹÄ czemu ??

Edited by mattremay (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

jeszcze jedna rzecz, zmieniam na polskie znaki i ciągle jak zapisuej to i tak wraca mi do takiego stanu: Pozostaw wiadomoĹÄ czemu ??

 

 

OK wiem, trzeba pisać bez polskich znaków i sam nadpisuje polskie, ale znowu problem bo nie ma tej chmurki, a jest odznaczone w panelu, żeby nie ukrywał jej hm ?

Edited by mattremay (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

w dashboardzie w zakładce widget > "widget preferences" (chyba 3 od lewej)

jest opcja wybrania języka, polski ustawiony?

 

Tak jest :) już Pl znaki mam, lecz teraz nie ma tej chmurki. Hide Chat Bubble - to mam odznaczone, żeby jej nie ukrywał

Link to comment
Share on other sites

a no ... mi coś Chrome szwankuje zrobię reinstall dzisiaj :) Dziękuję bardzo za informację, mam jeszcze masę pytań bo dużo rzeczy nie chodzi, nie mogę zmienić poprzez panel administratora favico sklepu ;/ Założyć nowy wątek czy mogę pisać tutaj ?

 

A czy jest jakiś komunikator któy obsługuuje ten LIVE CHAT ZOPIM z poziomu pulpitu komputera ?

Edited by mattremay (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...