Jump to content

Cat costa ?


all3ss1o

Recommended Posts

Cat costa??? e simplu de pus intrebarea, raspunsul este mult mai greu!!! de ce??

toti cei care fac asa ceva stiu dece!!!!

- dar sub 500 de euro nu fac a simpla configurare;

- ajustare de tema, personalizare, etc, sub 1000 de euro, nu ma intereseaza, mai bine dorm;

- cu module suplimentare de la 1500 euro in sus, sau mai bine merg sa ma plimb prin europa decat sa-mi pierd orele la calculator;

bine inteles acestea fara contract si factura +TVA nici nu ma gandesc, mai bine merg la femei ;)

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Daca cu 100 RON nu iti convine de la un user serios ... atunci cu factura te costa 400 RON (avantaj .. iti poti deconta cheltuiala).

Servicii incluse:

- instalare presta

- configurare mail

- activare module existente (by default in script-ul presta) la cerere + configurarea lor

 

Bafta.

Link to comment
Share on other sites

Cat costa o instalare si configurare presta shop ? Va rog sa imi dati niste preturi concrete aici nu pe privat ! Va multumesc !

 

Cam asta era intrebarea nu ?

Daca vrei mai multe, ar cam trebui sa si evidentiezi ceea ce vrei ...

 

Bafta.

Link to comment
Share on other sites

Salut si eu sunt interesat de o colaborare pe termen lung ... caut un programator care sa-mi faca un magazin online si normal intretinerea lui ... suport/mentenanta etc ... la preturi reale ...

 

 

PS faza cu de la 1500 euro in sus aia e prostie ... poate unii nu cunosc preturile pietei ... oricat s-ar lauda ei ... dar prestashop e pt bugete mici medii pentru bugete mari va recomand Magento.

 

astept raspunsuri urgent multumesc.

Link to comment
Share on other sites

da ai dreptate, pentru magento ai nevoie de resurse, un mini provider ISP :D la ce resurse maninca, si cu nimica nu este mai bun decat prestashopul, pentru ca sa functioneze un magento cum trebuie e bine sa ai trei servere pentru fiecare aplicatie imparte.

 

iar despre cerere de oferta, scrie concret ce doresti, scrie lista exacta, pentru ca cea ce doresti tu din ce ai scris acolo nici pentru 3000 de euro, salarul din occident/30 de zile, nu ma apuc, sa stau la stresul cuiva :)

 

spor la cautare

Link to comment
Share on other sites

Corect Costi43 astea nu stiu cum se mananca programarea , in fine asi dori si eu sa ne arate careva un modul care este facut de catre ei sau o inbunatatire presta shop pe care la adus el la un client anume , faza e ca sunt foarte multi care cred ca programarea asta e doar instalare o platforma si configurare cateva module . Uitativa bine ca sunt multe revizii scoase de presta shop de pana acuma si una nu este compatibila cu celalalt .Prin urmare doresc ca sa se posteze aici coduri pe care lau facut dansi care ofera servicii la 100 de lei sa vedem ce platim in acei 100 de lei . Si atentie la cei care sunt asa spus bine voitori si scoate servici pe piata mici ca sa strice piata la ceilalti programatori, ca urmare cand deja ajunge la un programator specializat pe asa ceva (nu numai instaleaza si configureaza module!) replica clientului este : Dar la x si la y este mai ieftin ala mil face la x pret ! Atentie foarte mare de asta am si deschis topicu asta !Sunt clienti foarte multi care necunoscand domeniul nu stiu la ce se inhama si cum e romanul roman nedociaza si ia cel mai ieftin si cand apar probleme atunci replica asa zisului programator este dar asta nu intra in acei 100 de lei si aunci unde ajungem ? Eu propun sa va ganditi profund la aceste lucruri daca vati uitat pe forumul de la presta shop de afara sub 300 de euro nu ai preturi de la programatori adevarati ! Nimnei nu sta sa descifreze fiecare client ce vrea si sa le puna in practica toate ideiile stupide pentru 100 de lei sa fim seriosi !O zi buna!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Corect Costi43 astea nu stiu cum se mananca programarea , in fine asi dori si eu sa ne arate careva un modul care este facut de catre ei sau o inbunatatire presta shop pe care la adus el la un client anume , faza e ca sunt foarte multi care cred ca programarea asta e doar instalare o platforma si configurare cateva module . Uitativa bine ca sunt multe revizii scoase de presta shop de pana acuma si una nu este compatibila cu celalalt .Prin urmare doresc ca sa se posteze aici coduri pe care lau facut dansi care ofera servicii la 100 de lei sa vedem ce platim in acei 100 de lei . Si atentie la cei care sunt asa spus bine voitori si scoate servici pe piata mici ca sa strice piata la ceilalti programatori, ca urmare cand deja ajunge la un programator specializat pe asa ceva (nu numai instaleaza si configureaza module!) replica clientului este : Dar la x si la y este mai ieftin ala mil face la x pret ! Atentie foarte mare de asta am si deschis topicu asta !Sunt clienti foarte multi care necunoscand domeniul nu stiu la ce se inhama si cum e romanul roman nedociaza si ia cel mai ieftin si cand apar probleme atunci replica asa zisului programator este dar asta nu intra in acei 100 de lei si aunci unde ajungem ? Eu propun sa va ganditi profund la aceste lucruri daca vati uitat pe forumul de la presta shop de afara sub 300 de euro nu ai preturi de la programatori adevarati ! Nimnei nu sta sa descifreze fiecare client ce vrea si sa le puna in practica toate ideiile stupide pentru 100 de lei sa fim seriosi !O zi buna!

 

Salut,

Imi este foarte greu sa urmaresc/citesc o insiruire de cuvinte scrise fara virgula/noima intre ele, dar, citind doar prima fraza si ceva din a 2-a am ramas oarecum uimit ca ai vrea printre altele sa postam codurile la ceea ce poate unii dintre noi au creat.

Coduri nu vei vedea in mod evident, dar, iti poti clati ochii atat la produse cat si la preturi - > aici (nu sunt multe produse dar nici putine, ele au fost create la cererea clientilor mei pentru a le face munca cat mai usoara).

 

 

Bafta.

Link to comment
Share on other sites

Scuze Kriton

 

Modulele pe care le vinzi tu, nu au fost create de tine, esti doar in reseller, si m-ar mira daca ai vazut macar o linie de cod de pe modulele postate pe situl tau.

 

Cu Stima

 

 

 

LOL .. poti detalia te rog ?

Exista asa ceva pe piata ?

Daca da te rog sa imi dai un exemplu concret.

 

 

 

Tot ce am pe site si sunt cu plata sunt facute de mine... nu stau sa ma justific .... dar ca recomandare ... mizeriile te rog sa le arunci persoanei pe care o vezi in oglinda si nu aiurea. Ok ?

Link to comment
Share on other sites

LOL .. poti detalia te rog ?

Exista asa ceva pe piata ?

Daca da te rog sa imi dai un exemplu concret.

 

 

 

Tot ce am pe site si sunt cu plata sunt facute de mine... nu stau sa ma justific .... dar ca recomandare ... mizeriile te rog sa le arunci persoanei pe care o vezi in oglinda si nu aiurea. Ok ?

 

nu te supara dar are dreptate majoritatea sunt facute de alti cum ar fi RSI MAOFREE etc nu ma fa sa ti le caut ca le expun pe toate gratuit la mine ce le am pe toate ;)

o zi faina

Link to comment
Share on other sites

Astept un link ... sau postarea aici a modulelor/scripturilor care se gasesc la mine pe site (doar cele cu plata evident) ..... restul sunt free si se pot downloada si nu mi-am asumat crearea lor.. pentru restul .. evident ca da.

 

 

Sper ca limba romana este acceasi pentru toti da ? (nu doresc sa fiu subtil dar sper sa fiu inteles)

 

Astept.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...