Jump to content

jak zmienić kolejność linków cms umieszczonych w stopce?


lukata

Recommended Posts

niestety, trudno powiedzieć dlaczego w back office nie można tego zmienić (nie wgłębiałem sie w to dokładnie). Wiem jedynie, że kolejność wyświetlania się kategorii oparta jest o kolumnę "position" ( http://i.imgur.com/KzdeQ80.png ) w bazie danych za tę kolumnę odpowiada taka sama kolumna w tabeli ps_cms:

 

8fl2FeO.png

 

zmiany możesz wprowadzić w kolumnie positions ręcznie.

tak jak powiedziałem, na chwilę obecną nie jestem w stanie powiedzieć dlaczego to nie działa w back office

Link to comment
Share on other sites

niestety, trudno powiedzieć dlaczego w back office nie można tego zmienić (nie wgłębiałem sie w to dokładnie). Wiem jedynie, że kolejność wyświetlania się kategorii oparta jest o kolumnę "position" ( http://i.imgur.com/KzdeQ80.png ) w bazie danych za tę kolumnę odpowiada taka sama kolumna w tabeli ps_cms:

 

8fl2FeO.png

 

zmiany możesz wprowadzić w kolumnie positions ręcznie.

tak jak powiedziałem, na chwilę obecną nie jestem w stanie powiedzieć dlaczego to nie działa w back office

 

Problem jest w tym że php-myadmin kolejność jest ustawiona tak jak ma być, a w stopce linki do tych stron są porozrzucane a w zależy mi na tym aby w stopce było ułozone tak jak chcę

 

help, help, help

Link to comment
Share on other sites

ale mówisz tutaj teraz o kolumnie position? tak?

 

jak ustawiam w bazie danych kolumnę position to jest tak samo jak w bloku cms w back office.

Ja wrzuciłem klilka stron z bloku cms do bloku INFORMACJE w stopce, a tam to już jest wolna amerykanka i nie wiem gdzie mógłbym ustawić kolejność

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam.

Problem jest w tym że php-myadmin kolejność jest ustawiona tak jak ma być, a w stopce linki do tych stron są porozrzucane a w zależy mi na tym aby w stopce było ułozone tak jak chcę

Po ręcznym ustawieniu wartości pola position w tabeli ps_cms (np. za pomocą php-myadmin), należy wejść ponownie do konfiguracji modułu "Blok CMS" (tam już pozycje powinny się wyświetlać w takiej kolejności, jaką ustawiłeś w php-myadmin) i koniecznie zapisać konfigurację (nawet jeśli nie dokonywałeś zmian).

U mnie taki sposób postępowania zadziałał (Presta 1.5.4.1).

Edited by mirbar (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Panowie, a co gdy chcemy zarządzać też kolejnością stron typu : nasze sklepy, kontakt.

Bo pojawiają mi się tam te z CMS oraz konta i nasze sklepy, a to nie cms.

I wtedy najpierw wstawia te nie cms, a później cms tak jak position.

Link to comment
Share on other sites

Panowie, a co gdy chcemy zarządzać też kolejnością stron typu : nasze sklepy, kontakt.

 

Wystarczy te linki poprzestawiać sobie w templatce /themes/NAZWA_SZABLONU/modules/blockcms/blockcms.tpl

Linki poniżej komentarza: <!-- Block CMS module footer -->

 

Gdyby chcieć wszystkie bzdety dotyczące wyglądu wcisnąć do konfiguracji, to pewnie tabela konfiguracji miała by milion rekordów i sklep uruchamiał by się godzinę :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...