Jump to content

Editare footer si inlocuire culoare meniu


Recommended Posts

Buna ziua,

as avea si eu nevoie de putin ajutor. Ma intereseaza sa editez la http://www.quality-it.ro partea de jos a paginii (cea unde apar butoanele cu free-shipping si celelalte) (am gasit modulul responsabil si l-am dezactivat) in sensul eliminarii lor si de asemenea ma interesa unde trebuie modificat pt a modifica culoarea meniurilor (asta am gasit-o in global.css) dar mai ales culoarea butoanelor de search, apeleaza , newsletter si zona de sus de la currency. Evident ar mai fi backgroundul de la footer.

Ca bonus cum pot edita header in sensul adaugarii unui alt logo dar cu posibilitatea pozitionarii acestuia precum si a campului search si a zonei cu sitemap, curency etc.

De asemenea ma intereseaza in mod deosebit unde se face editarea pt zona de footer (stiu ca o parte sunt module editabile din back office si le pot edita/dezactiva/dezinstala) dar ma interesa un pic mai avansat in sensul alegerii de catre mine a info-urilor de acolo, altele decat partea de module.

 

LE. Cum pot face ca la pret sa apara specificat FARA TVA (la cos apare dar vreau sa apara si la prezentarea produsului). Altfel se poate crea confuzie. Am creat un produs de test la networking.

 

Va multumesc anticipat.

http://www,quality-it.ro

Edited by red-fury (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

 

De asemenea ma intereseaza in mod deosebit unde se face editarea pt zona de footer (stiu ca o parte sunt module editabile din back office si le pot edita/dezactiva/dezinstala) dar ma interesa un pic mai avansat in sensul alegerii de catre mine a info-urilor de acolo, altele decat partea de module.

 

 

Daca sunteti interest de modficare in footer asa cum este pe site ul meu, va rog sa imi raspundeti. Eu am editat footer page cu ce informatii am dorit, fara sa folosesc vreun modul. Se poate edita direct din control panel.

Puteti viziona aceasta editare aici: www.gadget-magazin.ro

Link to comment
Share on other sites

Daca sunteti interest de modficare in footer asa cum este pe site ul meu, va rog sa imi raspundeti. Eu am editat footer page cu ce informatii am dorit, fara sa folosesc vreun modul. Se poate edita direct din control panel.

Puteti viziona aceasta editare aici: www.gadget-magazin.ro

Salut, ma intereseaza evident in continuare.Daca vrei da-mi o adresa de mail sa vorbim sau da-mi un mesaj privat. Merci

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...