Jump to content

PayPal API


DecoRegalo

Recommended Posts

Sziasztok! Nem tudom beállítani a PayPal API-t, mindig hibaüzenetet kapok:

 

L_ERRORCODE0 -> 10002

L_SHORTMESSAGE0 -> Security error

L_LONGMESSAGE0 -> Security header is not valid

L_SEVERITYCODE0 -> Error

 

Mit csinálok rosszul?

Ákos

Link to comment
Share on other sites

PrestaShop verzió 1.4.7.3.

 

A PayPal verzió korábban 2.8.6 volt, most frissítettem 3.5.0-ra. Ettől nem javult meg, sőt rosszabb lett.

 

Az admin felület megváltozott, sőt eléggé szét van esve (nem mindig látható, hogy melyik rádiógomb melyik felirathoz tartozik, fura gombok jelennek meg – „No/Si gomb mit keres ott alul?”), itt megtekinthető: www.decoregalo.com/images/paypal_v350.jpg. Sajnos spanyol nyelven jelenik meg, holott az egész admin felület angolul látszik. Alul azt írja, hogy a 3-as pontot ki kell tölteni, holott ki van töltve.

 

A korábbi verzióval bepipáltam, hogy részletesebb hibát adjon (fejlesztők számára), de annak a verziónak volt annyi esze, hogy jelszót kicsillagozva jelenítette meg. Ez a verzió egy az egyben visszaírja a képernyőre mindhárom API paramétert, ezért írtam most csak „a” betüt az utóbbi kettőbe. Ez a pipa az új verzióban nem létezik, ezért az bepipálva maradt örökre, gondolom valahol adatbázisból lehetne csak kiütni.

 

Itt a teljes hibaüzenet, kicsillagoztam azt amit nem kéne kiírni a képernyőre:

 

Please try to contact the merchant:

1. Making new connection to 'api-3t.paypal.com/nvp'

2. Connect with CURL method successful

3. Sending this params:

4. METHOD=SetExpressCheckout&VERSION=84&PWD=****jelszó****&USER=akos_api1.decoregalo.com&SIGNATURE==****kód****&CANCELURL=

 

Itt van egy 14 soros kód

 

****jelszó****&SIGNATURE=****kód****

5. Send with CURL method successful

6. PayPal response:

7. TIMESTAMP -> 2013-05-25T07:17:36Z

8. CORRELATIONID -> 72d35c8acb9ab

9. ACK -> Failure

10. VERSION -> 84

11. BUILD -> 6020375

12. L_ERRORCODE0 -> 10002

13. L_SHORTMESSAGE0 -> Security error

14. L_LONGMESSAGE0 -> Security header is not valid

15. L_SEVERITYCODE0 -> Error

 

A három API paraméter biztosan jó, többször ellenőriztük. Sőt új PayPal account-tal is kipróbáltuk, ugyanez az hibaüzenet.

 

A lenti link nem segít, mert ott 10008-cal van ugyanez a hibaüzi, és a Correcting This Error üres.

 

Érdekes, hogy van egy paypalapi nevű modul is, ami lényegében ugyanazokat az adatokat tartalmazza, a verziója 1.0. Ehhez nem találtam frissítést. Lehet, hogy a két modul kavarodik össze? Ott annyi tanácsot lehet olvasni, hogy „Prior to the use of the PayPal module, please check if Curl or openSSL are activated on your server. Without SSL, PayPalAPI module will not be able to contact PayPal.”

 

Ezzel kapcsolatban ez olvasható a szolgáltatónk oldalán: http://www.godaddy.com/ssl/ssl-certificates.aspx

Lehet, hogy a 40 eurót még ki kéne fizetni, hogy működjön a PayPal???

Link to comment
Share on other sites

Én is tapasztaltam ilyen oldal széthullást 3.5 verziónál, ezért maradtam az eredeti verziónál ami a presta verzióban volt.

Az 1.4.10 presta verzióban a 3.4.5 PayPal verzió található meg.

 

Próbáld meg eltávolítani a PayPal modult teljesen, majd telepítsd újra.

Eltávolítás előtt kapcsold ki, majd válaszd a "törlés" funkciót.

Ellenőrizd, hogy tényleg törlődött a modul. Nézd meg a "modulok" könyvtárba, hogy ott van-e a PayPal könyvtár. Ha nincs, akkor sikerült teljesen eltávolítanod a modult.

Ezután telepítsd fel az új modult.

Nekem ezek a lépések segítettek az oldal széthullásában.

Egy kis segítség ha mégis széthullott az oldal.

 

post-232327-0-79279400-1369472995_thumb.jpg

 

post-232327-0-69969300-1369473034_thumb.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Szia Ferke!

 

Köszi a hasznos segítséget. Nem csak a PayPal 3.5.0-ás modult töröltem, hanem a másik paypalapi 1.0 modult is. Az addons.prestashop oldalon találtam egy 3.5.1-est, amit feltelepítve szépen, olvashatóan megjelent a modulok között. A paypalapi modult vissza sem tettem, úgy látszik erre nincs is szükség.

 

Bekonfiguráltam, de a hibaüzenet fizetéskor ugyanaz volt. Azonban láttam, hogy ezen az új konfig oldalon van egy nagy sárga paypal API gomb, amivel talán direktbe lehet eljutni a PayPal oldalra API-t generálni. Itt végre kaptam egy értelmezhető hibaüzenetet: „You have an API certificate instead of an API signature. To get an API signature, you need to remove your current API credentials.

 

Majd bejelentkezve a PayPal accountba megtaláltam a „remove credentials” és „create API signature” gombokat, majd az így kapott új API azonosítókat berögzítve elmúlt a hibaüzenet és működik a fizetés, a prestashop oldalról a paypal.com-ra írányítja a vevőt.

Még egyszer köszi a segítséget!

Ákos

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...