Jump to content

Recommended Posts

Merhaba,

prestashop sürümümü 1.5.3'ten 1.5.4.1'e yükselttim.

Ancak dost url'ler artık çalışmıyor. Aktif hale gelince ürünlerin çoğu gözükmüyor, bazı ürünleri de tıklayınca kategorilere gidiyor.

Bu konunun çözümü ile ilgili bilgisi olan var mı?

• 1 month later...

Merhaba

Genel ayarlar menüsünden SEO-URL sekmesini açın. Daha sonra "Kaydet" butonuna tıklayın.

Bu işlem .htacess dosyanızı yeniden oluşturacaktır. Sorun bu şekilde büyük ihtimalle giderilmiş olacaktır.

Denedim ama işe yaramadı. .htacces dosyasını silip, düzgün çalışan başka bir sitemdeki dosyayı ekledim, o da sonuç vermedi.

Merhabalar,

Güncelleme öncesinde, .htaccess sorunu yoksa sunucu ile ilgili bir problem olması düşük bir ihtimal, belki dosyanın yazma izni yoktur onu kontrol edebilirsiniz ya da, sakıncası yoksa site ismini özelden iletirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

Kolay gelsin.

• 2 months later...
  • 2 weeks later...

Bu hata sebebini öğrenmek açısından, Güncellemeyi hangi yolu izleyerek yaptınız...

öğrenebilir miyim...

Prestashop 1.5.4 ya da 1.5.3 kuruluydu sanırım. Ardından panelde 1.5.4.1'in güncelleme uyarısını görünce güncelleyelim dedik. Direk oradan tıklayarak adımları takip ettik açıkçası. click upgrade modülü aktif hale geldi. o sayfada sağ taraftaki listede bir şey uygun değildi (şu an ne olduğunu hatırlayamıyorum), ancak tıklayınca o da uygun hale geliyordu. Son olarakda güncele butonuna (adı başka bir şey de olabilir) basarak güncelledim. Daha sonra bu ve buna benzer bir kaç sorun alınca yukarıdaki yöntemi denedik.

• Create New...