Jump to content
  • 0

Minimalna ilość zamawianego produktu


patrykgili

Question

Witam,

 

PrestaShop 1.3. Poszukuje modułu, który pozwoli mi określić minimalną ilość zamawianego produktu. Dla przykładu, mam filiżanki, które sprzedaje tylko po 6. Wyświetlana jest cena za jedną. Natomiast klient może zamówić tylko 6, 12, 18... Szóstka ma być wartością określaną dla każdego produktu w bazie. Znacie taki moduł? Ktoś jest chętny do napisania? Jaka cena?

 

Best,

Patryk

Edited by patrykgili (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

21 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Dokładnie to samo chciałem zaproponować jak sobie temat przemyślałem identyczne rozwiązanie strosowałem w oscommerce wystarczało zrobić walidacje przy dodawaniu do koszyka i w koszyku przy możliwości zmiany ilości.

 

Pytanie laika odnośnie presty takie coś można zrobić przez moduł czy trzeba przez edycje skórki ?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Pewnie nie będziecie mi skłonni napisać jak to konkretnie zrobić? Moja znajomość kodu presty i php jest raczej średnia - podstawy. Mimo tego jednak spróbuje - bardzo proszę... :wub: Adres sklepu: cottonlovers.com

Link to comment
Share on other sites

  • 0

no dość sporo, dla każdej z tych modyfikacji konieczny będzie osobny kod,

generalnie można powiedzieć, że wszystko zależeć będzie od tego, w jakiej kategorii jest dany produkt, prawda?

Czy zdarzyć się może, że np szklanki białe będą w opcji x6 x12 a już czarne w x2 x4 ?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie zauwazyłem że to chodzi o starszą wersje presty ale ja bym to zrobił tak dodał ceche produktu np pakowane po x sztuk i co i teraz zamiast inputa do wpisywania wartosci zrobił bym tak - [wartosc nie edytowalna ] +, gdzie +i - działaja o przeskok z wartosci pakowania. Tak jak jest to na sklepie ktory kiedys robiłem na oscommerce http://papierniczy24.pl/artykuly-szkolne-c-26.html ale w prescie bedzie analogicznie

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tak na szybko rzuciłem oko w katalog template i według mnie wystarczy pomedytować plik product.tpl i shopping-cart-product-line.tpl. Dla kogoś kto zna preste podejrzewam że nie będzie to więcej niż 2-3h pracy.

 

Nie liczył bym że ktoś napisze ci gotowe rozwiązanie i poda na tacy raczej na twoim miejscu poszukał bym kogoś kto jest to wstanie za rozsądna kasę zrobić ta przeróbke

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam Panie Veika, czy jest jakie rozwiązanie modyfikowanie core, tpl żeby może sprzedawać np

Obuwie po 12, 18, 24 par, kiedy kliknąc klienci "+" będą dodawane w ilości (12, 24, 26, 48 itd) (18+18, 18+18+18, itd), (24, 24+24+24, 24+24+24, itd) tzn: n = n + n, minimalna ilość zamawiane jest n

Inne gatunki: np po 5,6, szt w opakowaniu, kiedy kliknąć "+", będą dodawane w ilości 5+1, 5+1+1 albo 6+1, 6+1+1, 6+1+1+1

tzn n = n +1, minimalna ilość zamawiane jest n

Pzd

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tak jak pisałem tutaj nie trzeba modyfikować core wystarczy szablon sklepu a dokładnie w polu gdzie podaje się ilość zamawianego towaru wpisać minimalna ilość jaka możne być zamawiana i zawsze będzie dodawała ta ilość i klikniecie dodanie X sztuk do koszyka. trzeba wyedytowac pliki z listy produktów i kartę produktu i koszyk zęby tam + i - działał. Jako ze to trzeba robić dla każdego sklepu osobno nie ma jakiegoś rozwiązania modułowego, choć w jakieś przyszłej wersji presty ma to być .

 

Mam sklep z takim zastosowaniem zrobić w tym tygodniu ale trochę mi się sprawa przesunęła w czasie i dopiero za jakieś 2tyg do tego siądę, wiec w tedy podam instrukcje mniej więcej jak to zrobić. No chyba ze ktoś mi zleci jako zlecenie prywatnie to możemy porozmawiać o bliższym terminie.

Edited by oidnus (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 14.05.2013 at 10:41 PM, vekia said:

Takie rozwiązanie istnieje w formie modułu minimalnych ilości produktu, która niezbędna jest do złożenia zamówienia.

w module jest opcja na definiowanie minimalnych wartości dla grup, akceptacji tylko wielokrotniści np. 2,4,6,8,10, lub 5,10,15,20 itp.

O ile minimalne ilości są i to jest prawda (przynajmniej presta 1.6 i 1.7) O tyle już akceptacja tylko wielokrotności to nigdzie nie mogę znaleźć. Gdzie to jest?

Edited by addd
Ok już kumam był link do modułu... :) (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...