Jump to content

Nefunkční úprava produktů po přechodu na 1.5.4.0


kubrt1

Recommended Posts

Dobrý den, přešel jsem z 1.5.0 na 1.5.4 a nejdou mi upravit produkty vložené do administrace v starší verzi ani nejdou exporty na vyhledávače.

Příklad:u produktu chci upravit popis a když dám uložit tak napíše přátelská URL je chybná(ve všech jazycích),když jdu do SEO v produktu tak v přátelské URL je popis s diakritikou tak dám generovat a udělá popis bez diakritiky dám uložit tak češtinu už jako chybu v URL nevypisuje(ostatní jazyky pořád) ale to hlavní neuloží to žádné změny provedené v produktu:popis,cena,asociace.

Jediné co jde změnit tak počet kusů a přepnutí volby "když není na skladě" popisky u zobrazování textu pokud je skladem taky nejdou měnit.

Nejdou měnit ani názvy a popisy kategorií.

Když vytvořím produkt v nové verzi všechno je OK.

Někde jsem tam četl i hlášku:Property Product->link_rewrite is not valid

Víte někdo o co se jedná?

Link to comment
Share on other sites

V starších verzích byla chyba generování přátelských URL. Ve verzích 1.5.4.0 a 1.5.4.1 je v konfiguraci možnost nastavit generování URL s diakritikou nebo bez. V databázi pravděpodobně máte URL s diakritikou a v konfiguraci nastaveno generování bez diakritiky.

 

1. Prvním řešením je nastavit v Konfigurace > SEO a URL > Nastavení adresy URL > URL s diakritikou nastavit na Ano.

2. Další možností (když chcete URL bezdiakritiky) je úprava všech URL adres v databázi – buď manuálně nebo přes nějaký skript.

Link to comment
Share on other sites

Super pomohlo to.Moc děkuji.

Úprava produktu je OK.

Jen jsem myslel že to má vliv i na to generování feedu na vyhledávače, ale tam je to pořád špatně.Vypíše chybu:[PrestaShop] Fatal error in module CacheFs:

Maximum execution time of 90 seconds exceeded

Hosting u Wedosu mi odpověděli že čas nejde prodloužit.

Modul od Brouček a beruška odpověděli že modul je kompatibilní s 1.5.4 a chyba není v modulu

U předchozí verze bylo generovánní feedu OK.

A co znamená to Fatal error in module CacheFs?

A ještě jsem chtěl použít vaši češtinu a po vložení cs.gzip v přidat balíček ručně mi vypíše chybu Neplatný kód ISO "cs (1)" pro soubor: "cs (1).gzip"

Link to comment
Share on other sites

Problémem u exportu je jenom čas běhu skriptu, který je na vašem hostingu omezen na 90 s. Řešením je pouze změnit hosting nebo modul pro export.

 

Co se týče importu českého překladu, soubor musí mít název cs.gzip (ne cs(1).gzip jako u vás pro opakovaném stažení), musíte ho přejmenovat.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...