Jump to content

Kargo Mobil Bölge Kodu ve Ödemesi

Recommended Posts

Arkadaşlar kargo işlemlerde kargonun mobil şubeye ekstra ücret almasını müşteriye yansıtabilmek için bölge seçeneğini zorunlu hale getirip bölge bölümüne ilçelere bağlı kasabaları yazmayı düşünüyorum ( merkez, merkeze-bağlı kasaba gib) ve bunlara ekrra kargo ücreti tanımlamak istiyorum. Bu konuda ilk adım olarak kayıtlarda bölge tanımlamasını zorunlu halenasıl getirebilirim yardımcı olabilirmisiniz.

Edited by askinjew (see edit history)

Konu tarafımdan çözülmüştür . İhtiyacı olan arkadaşlar için kısa bir açıklamasını yapıyorum

İlk önce bölgeler bölümünde Bölge 1 ve Bölge 2 adında bölüm açıyoruz. Daha sonra eyaletler bölümüne yazdığımız i isimlerini değiştirip uzantı ekleyerek ve mobil olmayanlar Bölge 1 , Mobil olanlarıda Bölge 2 olarak adladırıp. Kargo fiat tanımlamalarındada Bölge 2 ye ekstra ücretin kdv siz halini yazarsak işlem tamamlanmış oluyor. Burda 1.5.4.1 in bir bug var. Eyalet yani il tanımlamalrında iso kodu sıkıntısı var

Buraya ben posta kodlarını girebilmek için giriş değeri 4 ü validation.php den 5 yaparak düzelttim. Buradaki kod sanırım paka numaraları düşünülerek 2 haneli yapılmış.

ESKİ OLAN İL ADI : MUĞLA

YENİ ADI : MUĞLA-Merkez ( Bölge-1)

: MUĞLA-Bodrum (Bölge-1)

Mobil Yerler : MUĞLA-Turgutreis ( Bölge-2)

: MUĞLA-Ortakent (Bölge-2)

Burda Bir sorun kalıyor. Ücretsiz Nakliye olan 100 tl yi Geçince Mobil şubelerin ek ücreti de kalkıyor.

Bunuda Üstadlarımızdan rica ediyorum. Mobil şubelerin ekstra ücreti ücretsiz nakliyenin dışında tutulabilirmi. Yani Normal KArgo ücreti 100 geçince kalksın ama mobil şube ekstra ücreti faturaya kargo ücreti olarak yansıyabilirmi acaba . Affınıza sığınarak Buişlem ufak fbir kod değişimi ile düzeltilebilirmi.

• Like 1

• Create New...