Jump to content

Nejdou pěkné URL


Thomasis

Recommended Posts

Ahoj, nevíte proč mi nefungují hezké URL na této stránce http://abito.cz/, jakmile na co kolik kliknete tak to hodí error 404. Nevíte někdo kde by mohl být problém ?? .htaccess mám vygenerovanej.


Hezke URL? Tebe sa tento výraz pači? Čo sú to hezke URL. Čo tak príbuzne URL, spoločne URL...a pod. Ak už niečo prekladáte, tak nech to má aspoň kúsok logiky. Už som síce videl aj horšie preklady, kde "Light version" bola preložena ako "Svetelná verzia". Ale tento preklad si tiež zapamätam.... Nič v zlom....
Link to comment
Share on other sites

Hezke URL? Tebe sa tento výraz pači? Čo sú to hezke URL. Čo tak príbuzne URL, spoločne URL...a pod. Ak už niečo prekladáte, tak nech to má aspoň kúsok logiky. Už som síce videl aj horšie preklady, kde "Light version" bola preložena ako "Svetelná verzia". Ale tento preklad si tiež zapamätam.... Nič v zlom....


Off-topic: "Hezke URL" je bezny preklad anglickeho vyrazu "nice URL". So "spolocnym" ci "pribuznym" to nema nic spolocne "0
Link to comment
Share on other sites

Co to je vygenerovanej .htaccess Já to vydím na blbě nastavenej.. Se koukni do něj a napiš jsem alespoň jak vypadá jinak ti asi prd někdo poradí ;-)


# .htaccess automaticaly generated by PrestaShop e-commerce open-source solution
# http://www.prestashop.com - http://www.prestashop.com/forums

# URL rewriting module activation
RewriteEngine on

# URL rewriting rules
RewriteRule ^([a-z0-9]+)\-([a-z0-9]+)(\-[_a-zA-Z0-9-]*)/([_a-zA-Z0-9-]*)\.jpg$ /img/p/$1-$2$3.jpg [L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)(\-[_a-zA-Z0-9-]*)/([_a-zA-Z0-9-]*)\.jpg$ /img/c/$1$2.jpg [L,E]
RewriteRule ^lang-([a-z]{2})/([a-zA-Z0-9-]*)/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)\.html(.*)$ /product.php?id_product=$3&isolang;=$1$5 [L,E]
RewriteRule ^lang-([a-z]{2})/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)\.html(.*)$ /product.php?id_product=$2&isolang;=$1$4 [L,E]
RewriteRule ^lang-([a-z]{2})/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ /category.php?id_category=$2&isolang;=$1 [QSA,L,E]
RewriteRule ^([a-zA-Z0-9-]*)/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)\.html(.*)$ /product.php?id_product=$2$4 [L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)\.html(.*)$ /product.php?id_product=$1$3 [L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ /category.php?id_category=$1 [QSA,L,E]
RewriteRule ^content/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ /cms.php?id_cms=$1 [QSA,L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)__([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ /supplier.php?id_supplier=$1$3 [QSA,L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)_([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ /manufacturer.php?id_manufacturer=$1$3 [QSA,L,E]
RewriteRule ^lang-([a-z]{2})/(.*)$ /$2?isolang=$1 [QSA,L,E]

# Catch 404 errors
ErrorDocument 404 /404.php



Takhle vypadá :). Jinak hezké URL se běžně používá i v odborné literatuře, v česky psaných knihách.

Link to comment
Share on other sites

Vypni - zapni v nastavení url rewrite a kdyžtak opět zkus znovu vygenerovat .htaccess

Jo a CHMOD máš nastavený správně?


CHMOD byl OK, problém byl mezi monitorem a židlý :D, ani mě nenapadlo že na hostingu kde sem musím ručně povolit .htaccess :D. I tak ale díky moc za váš čas.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...