Jump to content

Vergiyi Yanlış Hesaplıyor [ çözüldü ]

Recommended Posts

Arkadaşlar 1.5.4.1 satışlarda faturalama kısmında veya sipariş fişlerinde kdv yi yanlış hesaplıyor.

konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımlarını rica ediyorum. Kullandığım modül kapıda ödeme modülü. Sorun modülden mi yoksa çekirdektenmi acaba.

Arkadaşlar 1.5.4.1 satışlarda faturalama kısmında veya sipariş fişlerinde kdv yi yanlış hesaplıyor.

konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımlarını rica ediyorum. Kullandığım modül kapıda ödeme modülü. Sorun modülden mi yoksa çekirdektenmi acaba.

Edited by askinjew (see edit history)

Merhaba

Bu sorun çekirdek ile ilgili gibi geldi bana. Bariz yanlış hesaplama var. Fakat şimdi diğer Prestashop siteleri kontrol ettim onlarda sorun yok görünüyor.

Gizli vergi eklenmiş olabilir mi ilgili ürünlere? Veya vergi kuralları bölümünde yanlış ayarlama olabilir mi ?

• Like 1

Merhaba

Bu sorun çekirdek ile ilgili gibi geldi bana. Bariz yanlış hesaplama var. Fakat şimdi diğer Prestashop siteleri kontrol ettim onlarda sorun yok görünüyor.

Gizli vergi eklenmiş olabilir mi ilgili ürünlere? Veya vergi kuralları bölümünde yanlış ayarlama olabilir mi ?

1.5.4.1 versiyonundan önce böyle bir sorun olmamıştı. Güncellemeden sonra ortaya çıktı. Aslında birde müşteriye gönderilen mail formatıda biraz bozuk. Daha evvel de söylemiştim bütün cinslikler beni bulur diye :) :) :)

Mahmut bey hepsini tek tek açıp baktım extra herhangi bir vergi yok. kdv yanlışlığı sadece ürünlerde değil kargo kdv sindede var. Vergi kuralları bölümündede herhangi bir anormallik yok

Ben de bilgisayarımdaki tüm versiyonlara baktım ama benzer sorun bulamadım. Çok garip bir durum. Düz taban esprisi yapalım mı ne dersin ?

• Like 1

Son modülden sonra ürün kdv si düzeldigaliba. Kardonun tutarı olan 8 liranın kdv sini ayırıyor kapıda ödeme ücreti olan 5 liranın kdvsini ayırmıyor. kargodaki kdv farkı burdan geliyor. Bu konu sanırım kargo moddülü ile ilgili bir sorun olabilirmi. yeni bir taşıyıcılar modülü kurabilirmiyim acaba.

Haklısınz . 1.4 xx modülleri için olanı daha gelişmiş. Neyse yapacak birşey yok :))

teşekkürler iyi çalışmalar dilierim.

Sorunlar daha bitmedi arkası gelecek :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Rica ederim ben teşekkür ederim. (Zaten çözemedik)

Diğer soru ve sorunlarınızı bekliyoruz.

Herkese iyi e-ticaretler.