Jump to content

dil paketi?

Recommended Posts

merhaba yeni üye oldum foruma daha önce turk prestashop forumlarında biraz zaman kaybettim ingilizcem fazla yok en son sürümü indirdim 1.5.4.1 di galiba kurdum sorunsuz tr dil paketinide yukledim site site sorunsuz turkce olduda admin paneli nasıl turkce hale getiriyoruz dil paketindeki eksik kırmızı yerleri googlede cevirip alıp oraya yapıştır deyip dil paketini de güncelliyorum admin panelini dediğim sürümde nasıl türkçe yapabiliriz buraya kayıt oldum insallah yapıcam kendi sitemi sizinde desteginizle tesekkürler şimdiden....

buz gibi oluyorum ya bu presta shoptan kimsede yardım etmiyor ugrasıyorum daha iyi olsun diye ama önceden 1.4.1 onnumara kulanıyordum şimdi en son sürümü yukluyorum kaç oldu location ayarlarının sonunda server local server dili var iki tane normalde üsteki en alttaki tr idi ikisinide tr yaptım ne site nede yönetim paneli açılıyor bu hatayı veriyor chorme :((

http://xn--herbiey-eqb.com/herb1sey2/index.php?controller=AdminLogin alınırken web sitesi bir hatayla karşılaştı.http://xn--herbiey-eqb.com/herb1sey2/index.php?controller=AdminLogin bakım için kapatılmış veya yanlış yapılandırılmış olabilir.

Keşke hemen isyan etmesek, yaşadığınız sorun çok özel bir durum değil, isyan edildiğinde bence konu başlığı daha itici oluyor. Her neyse, bu gibi durumlarda ilk olarak yapılması gereken hata gösterim modunu aktif etmektir.

AnaDizin/config/config.inc.php <- sayfası üzerinden @ini_set('display_errors', 'off'); <- değerini @ini_set('display_errors', 'on'); yaparak tekrar kontrol ediniz.

• Like 1

Keşke hemen isyan etmesek, yaşadığınız sorun çok özel bir durum değil, isyan edildiğinde bence konu başlığı daha itici oluyor. Her neyse, bu gibi durumlarda ilk olarak yapılması gereken hata gösterim modunu aktif etmektir.

AnaDizin/config/config.inc.php <- sayfası üzerinden @ini_set('display_errors', 'off'); <- değerini @ini_set('display_errors', 'on'); yaparak tekrar kontrol ediniz.

öyle bir değer yok o dosyanın içerisinde enbaşta ini ile başlayanlar bunlar sadece

/* Improve PHP configuration to prevent issues */

ini_set('upload_max_filesize', '100M');

ini_set('default_charset', 'utf-8');

ini_set('magic_quotes_runtime', 0);

öyle bir değer yok o dosyanın içerisinde enbaşta ini ile başlayanlar bunlar sadece

/* Improve PHP configuration to prevent issues */

ini_set('upload_max_filesize', '100M');

ini_set('default_charset', 'utf-8');

ini_set('magic_quotes_runtime', 0);

Merhaba

1.5.x kullanıyorsanız config/defines.inc.php dosyasında bulabilirsiniz.

• Like 1

Merhaba

1.5.x kullanıyorsanız config/defines.inc.php dosyasında bulabilirsiniz.

evet öyle en son sürümdü o sürümü sildim forumdan araştırdım hep 1.4.9 u tavsiye etmişler şu an onu yukluyorum ama yinede teşekkürler bir şey daha öğrenmiş oldum bu sitenin çeviri sayfasında dil paketlerimiz hep %80 lerde almanyanın 100 de yuz ve diğer ulkelerin yunanıstanın bile bizden çok çok üzücü ve hocam 1.4.9 da admin panel turkçemi lisan bölümünden %83 yazan bu surum için olan tr paketi indirdim ama yuklediğimde admin panelde turkçe olurmu

evet öyle en son sürümdü o sürümü sildim forumdan araştırdım hep 1.4.9 u tavsiye etmişler şu an onu yukluyorum ama yinede teşekkürler bir şey daha öğrenmiş oldum bu sitenin çeviri sayfasında dil paketlerimiz hep %80 lerde almanyanın 100 de yuz ve diğer ulkelerin yunanıstanın bile bizden çok çok üzücü ve hocam 1.4.9 da admin panel turkçemi lisan bölümünden %83 yazan bu surum için olan tr paketi indirdim ama yuklediğimde admin panelde turkçe olurmu

Admin panelin bir kısmı Türkçe olur. Fakat hepsi olmaz. Aslında 100% Almanca çeviri de yoktur. Yükleyeceğiniz temalar ve modüller ayrıca çeviri isteyecek.

İkinci olarak, ben komüniteye kızdığım için uzun süredir çeviri yapmıyorum. Bir süre daha yapmayacağım. Yönetim panelini çeviren arkadaşlar öyle bir çeviri yapıyor ki Türkçe bildiğinize pişman oluyorsunuz. Ön tarafın çevirileri nispeten daha iyi ama yönetim panelini İngilizce kullanırsanız daha anlaşılır olacaktır.

• Like 1

Örneğin: kayışlar .)

Yönetim paneli menü tercümelerini düzenlemek için,

PS Yönetim Paneli -> Yönetim -> Kayışlar ( :) sayfasını açarak düzenlemeleri yapabilirsiniz ve admin profilinden de Türkçe dilini seçmeniz gerekir. Y.P -> Yönetim -> Personel sayfasından ilgili düzenlemeleri sağlayabilirsiniz.

Admin panelin bir kısmı Türkçe olur. Fakat hepsi olmaz. Aslında 100% Almanca çeviri de yoktur. Yükleyeceğiniz temalar ve modüller ayrıca çeviri isteyecek.

İkinci olarak, ben komüniteye kızdığım için uzun süredir çeviri yapmıyorum. Bir süre daha yapmayacağım. Yönetim panelini çeviren arkadaşlar öyle bir çeviri yapıyor ki Türkçe bildiğinize pişman oluyorsunuz. Ön tarafın çevirileri nispeten daha iyi ama yönetim panelini İngilizce kullanırsanız daha anlaşılır olacaktır.

benim ingilizcem fazla yok ilk okul mezunu bir çiftçiyim ben 1.4.9. u kurdum resmi siteden dil paketini yukledim ve ps nin çeviri bölümünden magza çevirisi ,yönetim paneli çevirisi,hata mesajları çevirisi.pdf çevirilerini falan hepsini içinde boş olan yerleri google translate ile çevirdim birazda kendi mantığımla düzenledim kelimeleri hiç boş yer bırakmadım ve dili güncelle dedim her katgoride yanlız üsteki:

• menuler ingilizce onları nasıl turkçeleştirebiliriz

[*]catolog customersve bunların altındaki menuleri

Edited by joker__ (see edit history)

Örneğin: kayışlar .)

Yönetim paneli menü tercümelerini düzenlemek için,

PS Yönetim Paneli -> Yönetim -> Kayışlar ( :) sayfasını açarak düzenlemeleri yapabilirsiniz ve admin profilinden de Türkçe dilini seçmeniz gerekir. Y.P -> Yönetim -> Personel sayfasından ilgili düzenlemeleri sağlayabilirsiniz.

bu üsteki menuleri catolog customers gibi linklerimi turkçeleştiriyoruz ingilizce şuan ona göre yolu nedir

Merhaba

Menüler için ayrıca bir çeviri dosyası oluşturmak gerekiyor bunu bir iki gün içerisinde yapıp buradan yayınlayacağım.

EYVALLAH SAĞOL BU 1.4.9 İÇİN OLACAK DEĞİLMİ SON SÜRÜM İÇİNDE BU MÜMKÜN OLABİLİRMİ?

BEKLEMEDEYİM O ZAMAN SAYIN YÖNETİCİ BEN DE BU FORUMA BİR KATKIM OLSUN YENİ BİR KONU AÇICAM VE SİTESİ İÇİN LOGO İSTEYENLERE ÜĞCRETSİZ LOGO TASARLICAM..

• Like 2

EYVALLAH SAĞOL BU 1.4.9 İÇİN OLACAK DEĞİLMİ SON SÜRÜM İÇİNDE BU MÜMKÜN OLABİLİRMİ?

BEKLEMEDEYİM O ZAMAN SAYIN YÖNETİCİ BEN DE BU FORUMA BİR KATKIM OLSUN YENİ BİR KONU AÇICAM VE SİTESİ İÇİN LOGO İSTEYENLERE ÜĞCRETSİZ LOGO TASARLICAM..

Peki en kısa zamanda bilgi vereceğim.

Bu arada herkese ücretsiz logo tasarımı yapacağınız için Türkiye topluluğu adına teşekkür ederim.

• Like 1