Jump to content

footer stillerini düzenleme

Recommended Posts

Merhaba;

prestashop mevcut en güncel sürümü olan 1.5.4.1'de, default olarak gelen temada footer'da bir iki değişiklik yapmak istiyorum.

mevcut footerda üzerinde money back,in store exchange vs. yazan arka planı gri olan bir bölümle, kategoriler, bilgi gibi listlerin olduğu arka planı daha koyu tonda olan bir div'den oluşuyor.

Burada;

1- üstte yer alan bölümden resimler,yazılar, bg vs. tamamıyla kaldırıp, sadece alttaki koyu bölümün kalması,

2-alttaki lacivertimsi background color'ın her iki yana yaslanması için

ne tür değişiklikler gereklidir?

(sonucu bu forumun footer'ında olduğu gibi bir yapıya benzetmeye çalışabilirsiniz.)

görüşlerinizi bekliyorum.

"1- üstte yer alan bölümden resimler,yazılar, bg vs. tamamıyla kaldırıp, sadece alttaki koyu bölümün kalması,"

olarak ifade ettiğim bölümü hallettim.

modules/blockreinsurance/style.css dosyasının,

2. satırda,

#reinsurance_block { } tagları arasında;

display:none;

kod parçacığını ekledim ve halloldu.

Ancak 2. sorum olan;

"alttaki lacivertimsi background color'ın her iki yana yaslanması için

ne tür değişiklikler gereklidir?"

için henüz bir çözüm bulamadım ve hala yardımlarınızı bekliyorum. :rolleyes:

Merhabalar,

İncelemeniz gereken modüller: Block reinsurance, footer blockcategories, block various links footer ve social block. Ayrıca varasyılan temada footer alanında lacivert ile ilgili bir kısım yok, yaşadığınız sorunu resimli olarak ya da site adresini paylaşarak anlatırsanız daha açıklayıcı olacaktır. Eğer sizi yanlış anlamadıysam muhtemelen, css ile ilgili bir sorun yaşıyorsunuz.

Kolay gelsin.

Merhabalar,

İncelemeniz gereken modüller: Block reinsurance, footer blockcategories, block various links footer ve social block. Ayrıca varasyılan temada footer alanında lacivert ile ilgili bir kısım yok, yaşadığınız sorunu resimli olarak ya da site adresini paylaşarak anlatırsanız daha açıklayıcı olacaktır. Eğer sizi yanlış anlamadıysam muhtemelen, css ile ilgili bir sorun yaşıyorsunuz.

Kolay gelsin.

Haklısınız, lacivertimsi demek baya dikkatsiz bir ifade oluyor, siyahımsı demek daha doğru. Hatta stil dosyalarındaki background color değeri rgb(51, 51, 51) olarak geçiyor.

Şu an kendimce farklı bir tema yapmaya çalışıyorum ve

footer'ın kenarlarındaki (body arkaplanından bahsediyorum) beyazlıkların görünmemesini, footer'la aynı arkaplan rengine sahip olmasını istiyorum.

Örnek:

adsiz.png

• Create New...