Jump to content

Rychlost prestashopu


Recommended Posts

Zdravím vespolek. Prosím ty, kteří mají zkušenost s Prestou, zda by mohli mrknout na náš shop www.cindynka.cz. Potřeboval bych zjistit, zda rychlost shopu je standardní, či zda by se dalo něco udělat pro svižnější načítání stránek. (Verze Presty 1.4.8, hosting wedos, v DB cca 1000 produktů).

Nastavení Kompile=false, cache=true, cacheCSS=true, cacheJS=true, jinak nic, při testování nastavení cachování pomocí souborového systému došlo ke zpomalení shopu, takže nyní nepoužito) Všem předem děkuji za jakékoliv připomínky a rady ohledně rychlostti tohoto shopu.

Link to comment
Share on other sites

Stránka vyzerá že beží v poriadku.. Kompilácia je vypnutá?

 

Pre porovnanie.. Môj e-shop je www.mega-shop.sk

Aktuálne je tam 2253 produktov

 

Ano, kompilace je vypnutá. Mě jde spíše o to, zda je tato rychlost i z jiných PC a zařízení standardní, Já to testuji ze tří a těžko říct, co je kde uloženo v cache těchto zařízeních a prohlížečích, takže velice děkuji za test z jiných PC.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ahoj

jak jsem koukal na porovnání tak se mi doba načítání e-shopu kolem 7 s zdá celkem hodně, zkoušel jsem na tom jeden shop, který provozuje a dostal jsem se pod 3 s, jinak pro porovnání je to www.rajzahrady.cz, vím že s výkonem měli celkem problém verze na 1.4 v současné době to běží na 1.5 4.1 s memcache a vše je v pohodě. Osobně doporučuji používat mencache, když je to na možné.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Já využívám verzi 1.5.3.1 a nastavení přesně dle instrukcí na wedosu. Dle Google webmaster tools mám průměrnou dobu načtení stránky 786 ms. Občas to zakolísá nahoru, ale celkově se mi vše jeví velmi stabilní.

 

Zkus se podívat jaké časy ti tento nástroj měří, přijde mi to objektivnější než měřit to na PC od oka, kde nevíš komu co běží na pozadí, je tam vliv místního připojení a bůh ví co ještě. Jinak na první pohled je rychlost OK.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

na tom tools.. v záložce Performance je to první jen poznámka, že je lepší posílat statický obsah (obrázky, styly, javascript) z domény, kde nejsou žádné cookies (bajty navíc prostě)

nějak se mi nezdá to načítání skriptu, trvá 1.5 sekundy

jinak celý shop načten se vším všudy za 2.5 sekundy

 

 

při testování obnovením stránky v prohlížeči používejte kompletní obnovení - tzn. ctrl+F5

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Zdravím vespolek. Prosím ty, kteří mají zkušenost s Prestou, zda by mohli mrknout na náš shop www.cindynka.cz. Potřeboval bych zjistit, zda rychlost shopu je standardní, či zda by se dalo něco udělat pro svižnější načítání stránek. (Verze Presty 1.4.8, hosting wedos, v DB cca 1000 produktů).

Nastavení Kompile=false, cache=true, cacheCSS=true, cacheJS=true, jinak nic, při testování nastavení cachování pomocí souborového systému došlo ke zpomalení shopu, takže nyní nepoužito) Všem předem děkuji za jakékoliv připomínky a rady ohledně rychlostti tohoto shopu.

 

Mohlo by to být rychlejší..

 

Já mám http://www.e-vodarny.cz/ a http://www.zmekceni-vody.cz/. Ale klidně bych ještě zrychloval. Jinak pomůže kupodivu komprese obrázků přes Gimp.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Tvrdis ze 1.5.6.1 je ovela rychlejsia ako 1.4.10 ?

Doteraz co som skual tak 1.5.x boli subjektivne dost pomalsie ako 1.4.11

Já tedy musím říct že problém v rychlosti jsem měl ale přechodem na nový hosting se rychlost o 50% zrychlila. 1.5.6.1 funguje dobře.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...