Jump to content
pajdavec

Rychlost prestashopu

Recommended Posts

Zdravím vespolek. Prosím ty, kteří mají zkušenost s Prestou, zda by mohli mrknout na náš shop www.cindynka.cz. Potřeboval bych zjistit, zda rychlost shopu je standardní, či zda by se dalo něco udělat pro svižnější načítání stránek. (Verze Presty 1.4.8, hosting wedos, v DB cca 1000 produktů).

Nastavení Kompile=false, cache=true, cacheCSS=true, cacheJS=true, jinak nic, při testování nastavení cachování pomocí souborového systému došlo ke zpomalení shopu, takže nyní nepoužito) Všem předem děkuji za jakékoliv připomínky a rady ohledně rychlostti tohoto shopu.

Stránka vyzerá že beží v poriadku.. Kompilácia je vypnutá?

Pre porovnanie.. Môj e-shop je www.mega-shop.sk

Aktuálne je tam 2253 produktov

Ano, kompilace je vypnutá. Mě jde spíše o to, zda je tato rychlost i z jiných PC a zařízení standardní, Já to testuji ze tří a těžko říct, co je kde uloženo v cache těchto zařízeních a prohlížečích, takže velice děkuji za test z jiných PC.

taky mam u wedos , a rychlost vyse uvedeneho eshopu je normalni ... stejna jak moje , nastaveno mam presne podle napovedy na wedos a v pohode...

Ahoj

jak jsem koukal na porovnání tak se mi doba načítání e-shopu kolem 7 s zdá celkem hodně, zkoušel jsem na tom jeden shop, který provozuje a dostal jsem se pod 3 s, jinak pro porovnání je to www.rajzahrady.cz, vím že s výkonem měli celkem problém verze na 1.4 v současné době to běží na 1.5 4.1 s memcache a vše je v pohodě. Osobně doporučuji používat mencache, když je to na možné.

Jsem taky u Wedos a musim říct, že s Cache a souborovym systémem dost znatelné zpomalení. Jinak vše ostatní jedu podle nastavení v nápovědě Wedos.

Já využívám verzi 1.5.3.1 a nastavení přesně dle instrukcí na wedosu. Dle Google webmaster tools mám průměrnou dobu načtení stránky 786 ms. Občas to zakolísá nahoru, ale celkově se mi vše jeví velmi stabilní.

Zkus se podívat jaké časy ti tento nástroj měří, přijde mi to objektivnější než měřit to na PC od oka, kde nevíš komu co běží na pozadí, je tam vliv místního připojení a bůh ví co ještě. Jinak na první pohled je rychlost OK.

na tom tools.. v záložce Performance je to první jen poznámka, že je lepší posílat statický obsah (obrázky, styly, javascript) z domény, kde nejsou žádné cookies (bajty navíc prostě)

nějak se mi nezdá to načítání skriptu, trvá 1.5 sekundy

jinak celý shop načten se vším všudy za 2.5 sekundy

při testování obnovením stránky v prohlížeči používejte kompletní obnovení - tzn. ctrl+F5

Zdravím vespolek. Prosím ty, kteří mají zkušenost s Prestou, zda by mohli mrknout na náš shop www.cindynka.cz. Potřeboval bych zjistit, zda rychlost shopu je standardní, či zda by se dalo něco udělat pro svižnější načítání stránek. (Verze Presty 1.4.8, hosting wedos, v DB cca 1000 produktů).

Nastavení Kompile=false, cache=true, cacheCSS=true, cacheJS=true, jinak nic, při testování nastavení cachování pomocí souborového systému došlo ke zpomalení shopu, takže nyní nepoužito) Všem předem děkuji za jakékoliv připomínky a rady ohledně rychlostti tohoto shopu.

Mohlo by to být rychlejší..

Já mám http://www.e-vodarny.cz/ a http://www.zmekceni-vody.cz/. Ale klidně bych ještě zrychloval. Jinak pomůže kupodivu komprese obrázků přes Gimp.

Ahoj

v případě že by měl někdo zájem,tak jsem schopný mu pustit testovací server na svých mašinách, v případě zájmu prosím o PM.

Dík

Hans

Tvrdis ze 1.5.6.1 je ovela rychlejsia ako 1.4.10 ?

Doteraz co som skual tak 1.5.x boli subjektivne dost pomalsie ako 1.4.11

Edited by peter_m (see edit history)

Tvrdis ze 1.5.6.1 je ovela rychlejsia ako 1.4.10 ?

Doteraz co som skual tak 1.5.x boli subjektivne dost pomalsie ako 1.4.11

Já tedy musím říct že problém v rychlosti jsem měl ale přechodem na nový hosting se rychlost o 50% zrychlila. 1.5.6.1 funguje dobře.

Hm, skus update na 1.5.6.1. Ja som mal povodne eshop na 1.4.10 a rozdiel je enormny...

Teda jestli jde o ten shop ze světly, tak ten je enormě pomalý :)