Jump to content

Kompleten Slovenski prevod za PrestaShop 1.4.3


gregyk

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Ne .gzip nimam, planiram ga pripraviti čez vikend.

Sem "vsako datoteko posebej" prenesel lokalno da vidim če prevod dela.

Upam da mi bo uspelo pripraviti paket za namestitev Slovenskega jezika.

Če mi uspe vas bom obvestil in dal v priponko.

 

Best regards Chico

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ko posodobiš trgovino na verzijo 1.6.0.11 in če naletiš na belo stran oziroma da administracija ne deluje, je rešitev na linku, ki ga je dal RockyS ta, da preskočiš prvo okno in pogledaš drugo okno ( classes/db/DbMySQLi.php ) kjer poiščeš in izbrišeš celotno vrstico, ki je obarvana rdeče in prilepiš ostale vrstice, ki so obarvane zeleno in shraniš in bo prestashop ponovno deloval.

 

Za uporabo SLO jezika pa se gre po posodobitvi trgovine na: Lokalizacija/prevodi/ in na razdelek

 

Dodaj/Posodobi jezik

 

Sedaj se tukaj nastavi na Slovenščina in s klikom na gumb add or update posodobi jezik.

Ta jezik je tisti, ki je preveden na Crowdin strani.

 

p.s.

Ko je bil prevod 100% je trajalo, če se ne motim približno 4 ure, morda malo več, preden ga je preneslo oziroma naložilo v PrestaShop, takoj po prevodu ga namreč še ni zaznalo, čez nekaj ur pa ga je brez problema naložilo.

 

V primeru kakšnih napak ( napačen prevod, zatipkana beseda, itd ) javite tukaj, da se popravi v čim krajšem času.

 

Na primer: v starem prevodu za verzijo 1.6.0.9 je bilo napisano na blagojno namesto na blagajno

Edited by lolypop000 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Vprašanje za mojstre, 

 

v računu mi za način plačina zmeraj piše Cash On delivery (COD), ne pa prevoda, kje se da to uredit? Vsi prevodi za COD so urejeni, vsaj tako mislim, razen če se še kje kakšen skriva? 

Enako velja za dostavno službo. 

Oboje v PDF računih. 

Link to comment
Share on other sites

Sem zdaj ugotovil, da je tisti PDF še od prej, ko ni bilo prevoda :ph34r:  

Sem pa ta čas odkril, da mi ven pošilja napačne emaile, pošilja mi ven stare, ki jih iam pod jezikom "slovenian", moral bi pa mi te, ki jih mam pod "slovene". 

A ni samo ena nastavitev za jezike, za čez cel shop? Ker  zdaj sem urejal vse email predloge, in če mi je jemlje tiste stare, ki so še cele pinky....  :angry:

Link to comment
Share on other sites

Lep pozdrav

 

Mene zanima ali ima kdo hrvaški prevod za verzijo 1.4.x.x. oziroma ali obstaja kakšna možnost, da bi lahko uporabil naprimer prevod za 1.5 ali 1.6.

V čem se ti prevodi razlikujejo in zakaj ne delujejo na starejših verzijah?

Lp. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Pozdravljeni,

 

po dolgem času se oglašam (malo sem imel od oktobra do konca februarja gužvo v delavnici) in če kdo potrebuje res dober VPS za presto mu lahko priporočam tega ponudnika.

Guttierrez Davor. Ker je zadeva namenjena bolj za resne trgovine in ker so se res posvetili moji trgovini jih bom vedno priporočal. ker so edini uredili moje težave z osnovnim delovanjem preste. Seveda so ostale težave z slabim programiranjem v presti ali nameščenih modulih, vendar tudi tukaj velikokrat pomagajo.

 

Ni pa najcenejši, vendar pa se poglobijo v težavo in dokler ni rešena ni konca :)

 

Prav tako ti naredijo fine tunning za MYSQL in sedaj delajo naše trgovince na presti brez problemov in predvsem je odzivni čas pod 4 sekundami. Priporočam za trgovine z 10000 in več izdelki v bazi podatkov, za manjše trgovine se ne splača in bi morale delovati na cenejših gostovanjih čisto OK

 

lep pozdrav

 

Martin

Link to comment
Share on other sites

PrestaShop 1.6.0.14 Final

Released on March 06, 2015

 

--------------------------------

####################################

# v1.6.0.14 - (2015-03-06) #

####################################

 

Fixed bugs:

 

[-] CORE : revert @cb11f9c8e8b666cfc801288fba7c87c9ef249937 Modules names should be lowercase

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Sem poskusil tale Crowdin module za prevajanje in odkar sem ga posnel na vseh straneh zgoraj dobim tale error:

  error.png

Error se pojavi samo, če je modul vključen, če pa ga izključim pa dela normalno.
Se je kdo srečal s podobnim problemom? 

Edited by MoOoG (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Naložil si Crowdin modul?

 

Prevajaš lahko direktno na Crowdin strani brez tega modula https://crowdin.com/project/prestashop-official

 

Ta prevod, ki je na Crowdin strani pa si v PrestaShop naložiš tako, da greš pod nastavitve jezikov in klikneš na posodobi jezik in ti naloži avtomatsko tega iz Crowdin strani.

 

Če na njihovi strani narediš kak prevod moraš nato počakat kak dan, da je potem na voljo za prenos direktno preko PrestaShop.

Link to comment
Share on other sites

Naložil si Crowdin modul?

 

Prevajaš lahko direktno na Crowdin strani brez tega modula https://crowdin.com/project/prestashop-official

 

Ta prevod, ki je na Crowdin strani pa si v PrestaShop naložiš tako, da greš pod nastavitve jezikov in klikneš na posodobi jezik in ti naloži avtomatsko tega iz Crowdin strani.

 

Če na njihovi strani narediš kak prevod moraš nato počakat kak dan, da je potem na voljo za prenos direktno preko PrestaShop.

Se opravičujem za pozen odgovor in hvala tebi, da si si vzel čas. 

Sedaj imam težavo, ki sem jo opisal zgoraj in mi stran javlja enak error, čeprav sem tisti modul izbrisal ven. Kakšna ideja kako odpravim to?

 

EDIT: 

p.s. ime tistega modula, ki sem ga potegnil s strani je "translatools".

 

Ugotovil sem tudi, da je zbegalo jezik na strani. Nekaj stvari je v angleščini, nekaj pa v slovenščini.  :wacko:

Edited by MoOoG (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pozdravljeni,
 

Sem začetnik na Prestashopu, zato se na skupnost obračam po pomoč.

Ne vem kako in kaj je potrebno nastaviti, da bo izdelek prikazan z DDV-jem.

V LOCALIZATION / TAXES imam za vrednost "Display tax in the shopping cart" že označeno z YES.
Vnaprej lepa hvala za pomoč.

P.S.
Če je v back office nastavljen slovenski jezik, potem prikaže menije za urejanje teksta (npr. pri izdelku) v čudnih znakih - menda je jezik sinhalščina (ne slovenščina).

Edited by gensi (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

rešitev za to je bila že napisana nekje na teh postih.

 

greš v direktorij /js/tiny_mce/langs pobriši obstoječi si.js, nato pa obstoječega sl.js preimenuješ v si.js in počistič predpomnilnik in bi moralo delati.

 

glede davka pa greš KUPCI/SKUPINE IN TAM IZBEREŠ VSE SKUPINE IN JIM določiš prikaz cene z DDV

 

poglej sliko

 

lp

Martin

Edited by malcek (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pozdravljeni,
na moji strani sem v backofficu prevedel večino prevodov, ampak v "bloku informacije o uporabniku" se nič ne prevede. Npr. tam kjer je link za prijavo piše "Sign in", v backofficu pa sem poiskal vse "Sign in" besede ter jih prevedel, pa še vedno ostane v angl. jeziku. Je potrebno kaj v kodi spremenit?

V blockuserinfo.tpl je link za prijavo takole:

 

<a href="{$link->getPageLink('my-account', true)|escape:'html'}" title="{l s='Log in to your customer account' mod='blockuserinfo'}" class="login" rel="nofollow">{l s='Sign in' mod='blockuserinfo'}</a>
Link to comment
Share on other sites

Pozdravljen,

Pojdi v: Lokalizacija -> Prevodi

potem izberi:

1. Vrsta prevoda: Prevod nameščenih modulov  

2. Izberite svojo temo: Izberi predlogo katero ti uporabljaš

3. Izberite jezik: Slovenian

4. Klikni na gumb "Spremeni"

Potem poišči Modul blockuserinfo in poglej če je res vse prevedeno.

 

LP Chico

 
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Pozdravljen,

Pojdi v: Lokalizacija -> Prevodi

potem izberi:

1. Vrsta prevoda: Prevod nameščenih modulov  

2. Izberite svojo temo: Izberi predlogo katero ti uporabljaš

3. Izberite jezik: Slovenian

4. Klikni na gumb "Spremeni"

Potem poišči Modul blockuserinfo in poglej če je res vse prevedeno.

 

LP Chico

 

 

 

 

Urejeno, hvala za odgovor! :)

Edited by MoOoG (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

včasij je dobro tudi po prevodu narediti CLEAR CACHE. PA seveda vseeno preveri ali si taprav modul spreminjal.

 

Sam delam po sledečem sistemu prevode:

odprem vse zavihke (prevode) in v iskalnik brskalnika vpišem kombinacijo teksta, ki je za prevesti in potem grem z iskalnikom od besede do besede. Ni šans da ti kakšna uide. Je pa res da moraš paziti kje naj bi se to nahajalo (moduli, FO, BO) in temu primerno izbereš kot je bilo napisano zgoraj.

lp

 

Martin

Link to comment
Share on other sites

včasij je dobro tudi po prevodu narediti CLEAR CACHE. PA seveda vseeno preveri ali si taprav modul spreminjal.

 

Sam delam po sledečem sistemu prevode:

odprem vse zavihke (prevode) in v iskalnik brskalnika vpišem kombinacijo teksta, ki je za prevesti in potem grem z iskalnikom od besede do besede. Ni šans da ti kakšna uide. Je pa res da moraš paziti kje naj bi se to nahajalo (moduli, FO, BO) in temu primerno izbereš kot je bilo napisano zgoraj.

lp

 

Martin

Točno tako sem sedaj prevajal  :D Vendar pa ne najdem 1 izraza, ki se imenuje "compare" in je na strani prikazan tako: Compare (1). (številka je seveda dinamična)

 

Imam pa še eno vprašanje - Na moji strani, ko grem pod določeno kategorijo, se nahaja tale del:

 

screenshot28.png

 

... ki sploh ne vem kaj bi moral prikazovati in se prikaže v samo 1 določeni kategoriji ("vse za šolo"). Je pa DIV, ki ima class="content_scene_cat ". Ima kdo idejo, kako bi to zadevo izbrisal iz strani? 

Če grem v modules > positions > run live edit ---- ta zadeva ni prikazana kot module, nima imena in je ne morem odstraniti. 

Edited by MoOoG (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Pozdravljeni vsi ki sledite temu forumu za slovenske uporabnike

 

od 1.1.2016 računi iz prestashop trgovine ne bodo več veljavni in boste morali vsi uporabniki kupiti/najeti "davčne blagajne"

Prav tako po novem letu bo PayPal zelo problematičen za uporabo in nas bo večino v hudem prekršku, če ne bomo uredili in prijavili računa v tujini na Furs-u. Za podrobnejše informacije in nastavitve trgovine me kontaktirajte na [email protected]

 

za lažjo odločitev sem vam pripel eno, ki je zelo preprosta in je pripravljena v nekaj urah za delo. Prav tako vam bodo podporo nudili ljudje, ki delajo z blagajno in ne študentje!

logo.png

http://www.shopsy.si/

 

 

Martin

 

Link to comment
Share on other sites

Meni je računovodkinja ves čas trdila, da ker ne delam z gotovino ampak po povzetju mi ni treba imeti davčne blagajne. Ravno danes pa me je obvestila, da se je poglobila v zadevo in da bom moral imeti davčno blagajno. Pa ne samo to, ugotovila je tudi da moram imeti tudi trgovsko knjigo ne pa voditi zaloge in cene v Excelu in da tudi moram voditi prevzemne liste ob dobavi, tako da sedaj moram poiskati ustrezen računovodski program, ki bo podpiral trgovsko knjigo (za zaloge, nabavne in prodajne cene, marža, DDV...), davčno blagajno, izdajanje računov...torej tisti računi v presti odpadejo in bodo tam samo za figuro. Koliko me bo stal tak program še ne vem, ga bom pa zagotovo najel.

Link to comment
Share on other sites

Na to sem že nekaj čas opozarjal in na sami računih več ne bo smelo pisati RAČUN ampak nekaj drugega.To da pa si do sedaj delal na "roke" v excelu in ti je tudi računovodkinja to pustila, bi na tvojem mestu takoj zamenjal, ker če bi te obiskal inšpektor bi bil pečen v trenutku, ker v excelu se tega ne dela.

 

cene programov se giljejo nekje od 11-12 eur naprej, odvisno od naprednosti programa in kaj vse potrebuješ. sem eno predlagal v objavi zgoraj. Vprašaj za g. Žohar-ja in ti bo vse lepo razložil kako deluje in kaj dejansko potrebuješ.

 

Pazite fantje in punce kaj boste po novem letu delale tudi z PayPal plačili in računi, ker to bo baje prvo na udaru. Tu so šele težave na vidiku. Mene same blagajne ne skrbijo toliko in sem že sedaj pripravljen, velika težava bo z PayPal-om

 

lp

 

Martin

Link to comment
Share on other sites

Ja, se strinjam s tabo glede računovodkinje. Moraš misliti na vse sam a plačuješ druge. Gledam zdaj tale link, ki si ga dal pa ne vem ali ta stvar podpira vse kar rabim ali ne. Glede na tale citat "Primarno je namenjen storitveni dejavnosti in enostavni trgovini, kjer ni potrebe po vodenju zalog" predvidevam, da ne. Jih bom moral kontaktirati. Kot omenjajo pa očitno sploh še niso s strani FURS-a definirane tehnične zahteve za davčne blagajne.

 

Hvala za link.

Tole "na samih računih ne več smelo pisati RAČUN"...pa nisem dobro razumel. Je to kakšna nova zahteva od FURS-a povezana z davčnimi blagajnami ali misliš, da bomo v presti čez račun napisati nekaj drugega, če bomo vključili prikaz računov?

Na to sem že nekaj čas opozarjal in na sami računih več ne bo smelo pisati RAČUN ampak nekaj drugega.To da pa si do sedaj delal na "roke" v excelu in ti je tudi računovodkinja to pustila, bi na tvojem mestu takoj zamenjal, ker če bi te obiskal inšpektor bi bil pečen v trenutku, ker v excelu se tega ne dela.

 

cene programov se giljejo nekje od 11-12 eur naprej, odvisno od naprednosti programa in kaj vse potrebuješ. sem eno predlagal v objavi zgoraj. Vprašaj za g. Žohar-ja in ti bo vse lepo razložil kako deluje in kaj dejansko potrebuješ.

 

Pazite fantje in punce kaj boste po novem letu delale tudi z PayPal plačili in računi, ker to bo baje prvo na udaru. Tu so šele težave na vidiku. Mene same blagajne ne skrbijo toliko in sem že sedaj pripravljen, velika težava bo z PayPal-om

 

lp

 

Martin

Link to comment
Share on other sites

OK, zgodba z prestinem računom:

 

Kupec naroči izdelek pri tebi v spletni trgovini in po mailu dobi z potrditvenim maillom tudi priložen dokument RAČUN. ker si zavezanec za davčno blagajno ga moraš v programu blokirati, da dobiš davčno kodo, da si prijavil na FURS-u prodajo in ta račun priložiš ob izdelku, ko ga pošlješ stranki. Stranka dobi oba dokumenta, račun iz Preste in tvoj račun iz računalniškega programa. Stranka pošlje na FURS sliko obeh dokumentov.... Kaj misliš da bo naslednje dejanje inšpektorja, ko videl dva računa?

 

lp

Martin

 

p.s. hvala za izpostavitev tega dejstva glede zalog pri Shopsy-ju in se bom poglobil v to in sporočil, kaj za vraga to pomeni?

Edited by malcek (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Pa se bo dalo nekako povezati prestashop blagajno z davčno blagajno, tisti račun, ki ga presta sedaj pošilja strankam, pa izklopiti? KAko pa imaste presto povezano z računovodstvom, ter na kakšen način vodite zaloge?

lp

Link to comment
Share on other sites

Prestashop trgovne mislim da ne bo nihče povezoval z FURS-om, ker bo predrago. Trenutno raziskujem kaj bo najbolj ugodno za tiste uporabnike, ki nimate programov za računovodstvo in vodenje zalog. Zadeva pa ni tako preprosta, ker ena stvar izključuje drugo. V nekaj dneh napišem/opišem rešitve.

 

lp

Martin

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pozdravljeni,

če imate informacije kako naj bi delovala Davčna blagajna pripnite povezavo da vsi preberemo.

Ne nasedajte raznim "strokovnjakom" in ne delajte panike brez razlogov.

Račun od PrestaShop se da izklopiti in je za nekatere neuporaben iz več razlogov.

Če imate spletno in fizično trgovino boste imeli dvojne račune, Presta račun in račun iz fizične trgovine.

Kaj če vam nekdo naroči "mimo" Preste?

Npr. za večja naročila vas bodo kontaktirali in poskusili dobiti čim večji popust..., ne morete jim izdati Prestin račun ker niso naročili preko spletne trgovine.

Možnosti je nešteto.

 

Glede Davčnih blagajni še ni vse dorečeno.

 

LP Chico 

Link to comment
Share on other sites

Chico

 

Presta račun ne bo uporaben, ker na njemu ne bo FURS-ove kode če bo plačilo po povzetju. Če bo narejeno plačilo preko bančnega nakazila potem bo lahko račun iz Prestashop trgovine. Ne delam panike, vendar se je dobro pripraviti pravočasno in ne zadnji trenutek. Potem pa res narediš zadeve zaradi panike :)

 

Kot sem rekel, v naslednjem tednu pripravim obširni povzetek kaj narediti.

 

lp

 

 

Martin

Link to comment
Share on other sites

Kot sem rekel, v naslednjem tednu pripravim obširni povzetek kaj narediti.

 

lp

 

 

Martin

 

 

Super, upam, da se najdejo neke pametne rešitve. Že pol leta se ukvarjam s to presto in upal sem, da bo online v tem mesecu, zdaj pa še te davčne blagajne. Počasi me mineva potrpljenje... :)

 

PS: Kam pa so zginile slovenske strani na tem forumu, očitno je ostal samo tale topic?!?

Edited by baglav (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Jaz sem že kar sedaj izklopil prikazovanje računov v Presti, da ne pozabim z novim letom ;) Sem pa danes nekje prebral, pa se ne spomnem kje točno, da se plačilo preko Paypala ne bo štelo za gotovinsko plačevanje, kot je nekdo na tem forumu trdil. Se bo pa štelo za gotovinsko plačevanje plačilo po povzetju. Če kdo pozna oziroma priporoča kateri program, ki podpira trgovsko knjigo, printanje prevzemnic, izdajanje računov in dejmo rečt od 2016 dalje tudi davčno blagajno (to bodo itak gledali vsi ponudniki da nadgradijo svoje rešitve). Računovodkinja mi je predlagala MICROGRAM, BIROKRAT in še enega, ki se ga sedaj ne spomnem na pamet.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Zdravo, kar mal ste me prestrašil glede teh davčnih blagajn in podobno in ja nekaj informacij tukaj je napačno podanih; eno ki sem zasledil je paypal, tuka je pojasnilo kot je že prej nekdo zgoraj omenil.. :
 

 

Je za poslovanje prek PayPala potrebno uporabljati davčno blagajno?

Ne. Plačilo računa preko PayPala pomeni, da je račun plačan negotovinsko. Za račune plačane preko PayPal ni obvezno davčno potrjevanje podatkov o računu. Iz ZDavPR izhaja, da v primeru plačila računa z nakazilom na transakcijski račun, odprt pri ponudniku plačilnih storitev, računa ni treba potrditi pri FURS. PayPal je ponudnik spletnih plačilnih storitev, ki izvaja storitve v Sloveniji neposredno, in za plačila računov preko PayPala tako velja enaka razlaga in uporaba ZDavPR kot za ostale izvajalce plačilnih storitev v Sloveniji.

 

 

Še malo pojasnitve:

 
Vprašanje 18:
Kdaj se šteje, da je račun plačan z gotovino?3(16. 7. 2015  ,18. 9. 2015)
»Plačilo z gotovino«
pomeni plačilo z bankovci in kovanci, ki so v obtoku kot plačilno sredstvo,
druge načine plačila, ki niso neposredna nakazila na transakcijski račun, odprt pri ponudniku
plačilnih storitev, plačila s plačilno ali kreditno kartico, čekom ter druge podobne načine plačila.
»Račun«
je račun pri gotovinskem poslovanju, izdan za dobavo blaga ali storitev, ki je delno ali
v celoti plačan z gotovino. Kot račun se šteje tudi vsak
račun za prejeto predplačilo, preden je
dobava blaga ali storitev opravljena, ki ga mora davčni zavezanec izdati v skladu z DDV
zakonodajo. Šteje se, da je račun plačan z gotovino, če je plačan s kakršno koli obliko plačila, ki
ni neposredno nakazilo na transakcijski račun

 

To in še več je objavljeno tukaj: Povezava na FU pdf
Torej če se ne motim, v primeru da znesek na računu ni bil poravnan direktno na TRR ponudnika storitev, izpolnjuješ pogoje za davčno blagajno. Zadeva je spisana precej dvoumno in nerazumno za nekoga ki nima magistra iz ekonomije ker se v prvem primeru "PLAČILO Z GOTOVINO" pojasnjuje da je plačilo s kreditno kartico gotovinsko plačilo... (WTF?!?!) v drugem delu pa pa da se ne šteje če je plačan direktno na TRR... Stem da so paypal priznali kot "negotovinsko plačilo" so potrdili da plačilo lahko prejmemo s kreditno kartico in ne rabimo izdat računa ki je vezan z davčnim preverjanjem; če pa prejmeš plačilo direktno iz kreditne kartice (tako da izločiš paypal in uporabnik direkt plačuje s sistemom "plačaj s kreditno kartico") mora biti pa račun poslan tudi z davčno blagajno...
Vsakič ko začnem brati o teh blagajnah ne pridem do zaključka ali sedaj lahko prodajamo po netu brez davčnih blagajn ali ne, ker kakor jaz vidim, v vsakem primeru dobim plačilo direktno na TRR pa ni važno a to velja sedaj za plačilo po povzetju ali plačilo s paypal, CC, Skrill...
 
 
 
 
Anyways to je bilo sedaj čist offtopic :D Jest mam drug problem in sicer me zanima če je kdo naletel na tole situacijo glede prevodov:

pisava.png
 
 
 
Kakršn koli namig bi mi prišel prav, naj še omenim, v prevodih (backoffice in admin panel pa to ) imam vse prevedeno, mislim da se tale text editor nekaj skrega s prevodi in vleče napačnega?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Živjo, mi lahko kdo pomaga pri prevodu, preden začnem ročno prevajati vse. 

 

Uporabljam verzijo 1.6.1.5. Pod localizations, Languages sem dodal Slovenščino z naslednjimi oznakami:
 

Name: Slovenščina

ISO code: si

Language code: sl-SI

 

Nato grem pod Localization, Translations in Add/Update language in updatam Slovenščino. Prevede mi zelo malo oz ko grem gledat pod prevode imam za prevesti še vse.

 

Lahko to rešim kako drugače ali moram pač it prevajat vse?

Link to comment
Share on other sites

probaj language code si-SI (vedno z i).

 

potem pa še v mapo js/tinymce/langs preimenuj obstoječo si.js datoteko v si_.js in nato sl.js preimenuj v si.js, da boš imel tudi vse v slovenščini kjer moraš vstavljati opise.

Link to comment
Share on other sites

Sem naredil vse z i (mali i in veliki I). Šel v mapo preimenovat ti dve datoteki. Spet posodobil jezik v PS ampak nobene spremembe na pagu. Nekaj malega je prevedeno...velika večina pa ne. Tudi osnovne stvari, kot so Add to cart, Quick view so še zmer v angleščini.

Link to comment
Share on other sites

nekaj si naredil narobe, sem naredil kar nekaj novih instalacij in vse so bile prevedene skoraj v celoti. Težko ti takole kaj pametnega še svetujem...

A si slučajno dodajal novo preobleko? ker preobleka mora biti tudi prevedena, drugače ti bo ostala v angleščini

Link to comment
Share on other sites

Nobene teme nisem instaliral. Ravno zato mi je čudno. Nekaj časa nazaj, ko sem postavljal eno PS nisem imel teh problemov :( 

 

Glede na to da je se cist prazen page mi je verjetno najbolš da poizkusim še enkrat vse. Zbrišem in postavim na novo.

Link to comment
Share on other sites

OK, da ne za....m spet :D

 

Preko Softaculuos instaliram PS 1.6.1.5 na novo domeno. Vse stare stvari so zbrisane.

 

Po instalaciji grem pod Localizations, Languages in dodam Slovenščino:
ISO: si

Language code: si-SI (obadva z i).

Grem na server in v mapo js/tinymce/langs preimenujem obstoječo si.js datoteko v si_.js in nato sl.js preimenujem v si.js

Nato Localizations, Translations in pod Add/Update Languages izberem Slovenščino in kliknem Update.

 

Bi tako moralo delovati?

Link to comment
Share on other sites

hmmm, jaz bi to naredil ročno, ker z Softaculuos mi je vedno delal same težave.

 

1. naložiš preko FTP ja vse datoteke

1. poženeš tvojadomena.si/install/

 

in potem slediš navodilom. Tukaj moraš paziti kaj izbereš, ker če tukaj zamočiš, boš imel težave kasneje...

Link to comment
Share on other sites

Prestashop je 100% prevedena v Slovenski jezik kar se vidi na povezavi: https://crowdin.com/project/prestashop-official
 
Pojdi na: lokalizacija -> Prevodi in v Dodaj/ Posodobi jezik izberi Slovenščina (Slovene), klikni na gumb "Dodaj ali posodobi jezik".
Morali bi se posodobiti prevodi.
Iz linka je razvidno da predloga ni v celoti prevedena, preko FTP poglej če v: theme/default-bootstrap/lang/ imaš si.php
Za Prestashop 1.6.1.5 ta datoteka ima 1043 vrstice, če jih je manj potem je prevod iz prejšnje različice.

 

LP Chico

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zdravo.

Sem si namestil prestashop 1.6.1.5 in zdaj ugotovil da ni 100% prevedeno v slovenščino.

Ali lahko namestim jezikovni paket ok 1.6.1.1 ki je 100% preveden.

Bojo kake težave, ali je bolje da namestim verzijo 1.6.1.1 in počakam na popolni prevod 1.6.1.5 ?

 

Hvala za pomoč.

Bojan

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zdravo.

 

kot kaže imam drug problem. Sem pobrisal slo jezik.

Ga ponovno dodal in skušal prenesti posodobitev.

Posodobitev javi da prenese vendar ostane na : prevod prve strani 2,9%...

 

Se bom še igral :).

 

Hvala za pomoč.

Bojan

Link to comment
Share on other sites

Zdravo.

kot kaže je tudi pri meni si.php v /themes/default-bootstrap/lang (skoraj) prazna.

Če grem prevajat, se potem prevodi v to datoteko (si.php) dodajajo.

Se da to od kje prenest? kajti  gumb "Dodaj ali posodobi jezik" ne naredi nič (vsaj tej datoteki ne).

 

Bojan

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Zdravo.

Zadeva ima pravo ime... je res zavito ko presta.:).

Vglavnem, sem zrihtal ... prevod je že za verzijo 1.7, kjer ima datoteka drugačno ime sl-SI.php.

Sem jo preimenoval v si.php in deluje .

 

Hvala za pomoč!

Bojan

Link to comment
Share on other sites

Ko je bilo vse prevedeno ste se javljali za prevajalce kot po tekočem traku, sedaj, ko je potrebno prevest dodatnih 30% ( dodani novi stringi ) pa ni nikjer žive duše.

Polna usta so vas, ko ni potrebno nič delat, a ko je potrebno vložit malo truda, pa ostaneva Chico in jaz sama za prevajanje.

Link to comment
Share on other sites

ja, saj jaz grem občasno tja pogledati in ker je vse na 100% pustim pri miru. Verzije 1.7 pa še ne bom prevajal, ker jo naj najprej izpilijo do konca in bomo potem pomagali prevajati. Pa bi lahko marsikaj spremenili... recimo ustvarjen dokument ob potrditvi naročila se ne bi smel več imenovati RAČUN, ampak recimo samo POTRDITEV NAROČILA ali kaj podobnega, ker zadeva ni fiskalizirana. ja vem sedaj se bo vsul plaz pametovanj glede tega ali je treba fiskalizirati, vendar dejstvo je, da ko sem klical na tržni inšpektorat so rekli da morajo biti računi fiskalizirano čim je plačilo po povzetju. Za Paypal mi še vedno ni nihče dal pametnega odgovora.

 

lp

martin

Link to comment
Share on other sites

Super ! 

 

Glede na tole : http://mladipodjetnik.si/novice-in-dogodki/novice/kdor-prejema-placila-preko-paypal-a-ne-potrebuje-davcne-blagajne

za paypal ne rabiš imet davčne blagajne. spodaj je naveden tudi vir... uradnega lista nisem bral.

 

Kdor ima malo gotovinskih računov lahko brezplačno uporablja mini blagajno ki jo ponuja FURS (https://miniblagajna.fu.gov.si/).

Je pa zadeva dokaj osnovna .. 

lp

Bojan 

Link to comment
Share on other sites

a bi lahko nekdo kontaktiral moderatorje foruma in jim razložil da Slovenske forum ni enako Slovenian forum in da bi že bil čas da nam dodelijo lastni del. Je že bilo enkrat in sem potem rabil kar nekaj mailov, da sem enmu američanu razložil, da to ni isto potem je pa čez nekaj časa kar čez noč zgilin Slovenski forum in so nas spet prestavili na Slovaški del.

 

Očitno se je zamenjalo z novega američana, ki ne vidi dalj kot do svoje meje... :D

Link to comment
Share on other sites

Zdravo,

 

kje se ti pa zatika ? Lahko ti pomagam če mi pošlješ podatke za strežnik (na privat). Prestashop je sila enostaven za uporabo res pa je, da rabiš mogoče 2,3 dni presedet za računalnikom in poštudirat ozadje trgovine.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Zdravo, ponovno problemi s prevodi in nikaker ne pogruntam, kje je fora.

 

Pravkar sem na novo instaliral presto 1.6.1.7 in v front office mi manjka 1 prevod, v backoffice 2, v error message 1, v field name skoraj vsi, najbolj čudna pa je email templates, kjer naj bi bilo prevedeno vse, vendar je vse v angleščini.

 

localization/localization/advanced   imam language identifier: sl, country identifier:si

localization/languages   imam ISO code: si, language code sl-SI

 

default-bootstrap/lang/si.php   ima 1043 vrstic...

 

Kakše ideje?

 

Lp

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pozdravljeni!

Imam še eno vprašanje na katero pa na googlu nisem našel odgovora, pa če me lahko kdo usmeri v pravo smer...

Fora je v tem da mi, ko izbereš katerorijo v meniju (Top Menu) ne pokaže kataloga ... na enih ja, na enih ne, čeprav so vsi narejeni na enak način.

 

www.shop-it.si

Se je kdo kaj matral s tem in pogruntal kje je fora?

 

Hvala!

BojanK

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Živijo,

 

ne vem, če je tle pravo mesto za to vprašati, ker ne spada pod "slovenski prevod". Nekoč smo imeli Prestashop trgovino, trenutno pa Magento. Za Magento vem, da obstajajo razviti moduli za povezavo s Pošto Slovenije in DPD Weblabel, za Prestashop pa nikjer ne najdem nič. Se je morda že kdo s tem področjem ukvarjal, ima kakšne informacije? Zanima me torej, če že obstaja kakšen modul za kupit, ki omogoča prenos podatkov (dovolj bi bilo podatkov o stranki) iz Prestashop v eSpremnico od PS ali Weblabel od DPD.

 

Lp

Eli

 

http://spelca-fashion.si/

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Živijo,

 

ne vem, če je tle pravo mesto za to vprašati, ker ne spada pod "slovenski prevod". Nekoč smo imeli Prestashop trgovino, trenutno pa Magento. Za Magento vem, da obstajajo razviti moduli za povezavo s Pošto Slovenije in DPD Weblabel, za Prestashop pa nikjer ne najdem nič. Se je morda že kdo s tem področjem ukvarjal, ima kakšne informacije? Zanima me torej, če že obstaja kakšen modul za kupit, ki omogoča prenos podatkov (dovolj bi bilo podatkov o stranki) iz Prestashop v eSpremnico od PS ali Weblabel od DPD.

 

Lp

Eli

 

http://spelca-fashion.si/

živijo,

 

pri nas to rešijemo z izvozom naročil v excell in nato tam notri z vpisom številke naročila kreiram  csv datoteko, ki jo nato uvozim v Espremnico. Če bi te zanimalo me lahko kontaktiraš in ti razložim...

 

lp

martin

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zdravo

 

Imam en problem. Zadev, ki jih spreminjam glede produktov v adminu mi ne shranjuje. Če imam srečo mi jih po desetih poizkusih shrani. Enako je za dodajanje novih produktov (kar je praktično nemogoče) ali spreminjanje že obstoječih. 

Celotna stran deluje zelo počasi, v adminu je pa še vse veliko manj odzivno. 

Pojavi se mi tudi to opozorilo: https://snag.gy/nysxcX.jpg

stran: http://www.sportsurvivor.si/

 

Ima kdo kakšen predlog?

 

Hvala, lp

Link to comment
Share on other sites

Živijo

 

to je strežniška težava, ker ni zadosti sistemskih resursov za procesiranje zahteve, ko shraniš izdelek in zato melje in melje, na koncu javi napako. Kolikor se spomnim imaš kar nekaj jezikov kreiranih in vsakič mora celotno tabelo naložiti in to zna biti problematično na shared hosting.

 

Včasih pomaga tudi nadgradnja na zadnjo verzijo trgovine, vendar je treba preveriti ali so preobleka in moduli kompatibilni z novo verzijo. Nadgradnja je trenutno na 1.6.1.11, na 1.7 še močno odsvetujem, ker je premalo testirano in tudi preobleko bo treba na novo kupiti, ker ne bo možno poganjati starih preoblek in modulov na verziji 1.7.

 

 

lp

martin

Link to comment
Share on other sites

Zdravo!

Verjetno imaš res težavo z strežnikom.Imel nekaj podobnega. Sem moral nastavit količino rama v php, ali nekaj podobnega (če se prav spomnim) Imam pa tudi izkušnjo, da urejanje v Chrome-u ne sodeluje z mano(ne shranjuje sprememb). Firefox deluje BP.

 

Drugače pa super izgled strani.

BojanK

Link to comment
Share on other sites

Ni bilo mišljeno, kot programska napaka strežnika, ampak kot timeout, ki je posledica prekorečitve časa izvajanja skripte. Občasno se zgodi, da PrestaShop požre nenormalno veliko rama. Jaz imam strežnik za sebe z 4 vCpu, 8 GB rama in dokler nisem glavni domeni dodelil 4GB rama, sem imel podobne težave kot je zgoraj opisano in ni posledica brskalnika. Meni recimo dela Crome veliko bolje kot FF, nadgradnjo ne delam nikoli na FF, ker sem imel velikokrat slabe izkušnje. FF ima tudi probleme z SSL stranmi in se občasno pojavljajo težave in javlja neskončno zanko, ko kliče in kliče certifikat in ga ne dobi oz izdajateljev strežnik na koncu zaradi preveč poizvedb zavrne sporočilo o SSL certifikatu.

Velikokrat tudi pomaga čiščenje zgodovine in predpomnjenja brskalnika, tako da tudi to svetujem lastnikom, da si pobrišejo redno iz brskalnikov.

 

Po mojih izkušnjah je največji problem trenutno, ker so ratale vse skripte spletnih trgovin kar požrešne po ramu in procesorski moči, da navadna gostovanja za 50-60 eur na letno ne bodo zadostovala. Seveda pa je zelo odvisno od količine izdelkov in obiska trgovine.

 

lp

Martin

Link to comment
Share on other sites

Žal nekateri imamo slabe izkušnje z Crome, drugi z FF.

Meni FF ne dela težave, Crome pa, tako da še vedno trdim da je tudi težava v brskalniku.

Zakaj FF shrani, Crome pa ne.

Zadnjič sem izdelek samo urejal (nisem dodajal) in mi Crome ni shranil, sem odprl FF in je vse delalo OK.

Danes sem poskusil ponovno in je rezultat enak.

Do zadnje posodobitve Crome pa teh težav nisem imel.

Najboljša kombinacija za brskalnik je za mene FF + DuckDuckGo.

 

LP 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pozdravljeni vsi skupaj

 

od danes naprej imamo svoj kotiček na temu forumu in zato vas prosim, da od sedaj naprej sledite temu forumu in da se za vsako težavo odpre svoj podlistek, ker samo tako bomo vidni kot dejavni uporabniki in nam bodo pustili, da objavljamo vprašanja v Slovenščini.

Prednosti novih objav pa bodo:

- iskanje rešitev slovenskih uporabnikov preko iskalnikov bo bolj pregledno.

- ne bo potrebno pregledati vseh strani za določeno vprašanje

 

sam bom poskusil čimbolj slediti vprašanjem in pomagal z nasveti. Edino glede programiranja bom rabil kakšno pomoč ;) . Priporočam tudi da se priavite na Meetup, kjer bomo objavili kdaj bo prvo srečanje PrestaShop uporabnikov v Sloveniji. Lokacija: zaenkrat je predvidena Ljubljana, ker tako imamo skoraj vse enako za vožnjo. Kasneje pa zagotovo še Maribor in Koper ali Nova gorica. :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pozdravljeni,

nikakor ne znam resiti sledece tezave, ob narocilu izdelka niti stranka niti jaz ne dobim obvestila o narocilu na mail.

 

poskusila sem z nastavitvami v Moduli-obvestila e poste ampak neuspesno....

 

Ima kdo idejo kaj je narobe?

 

lp

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Iščem delujoč modul za filtracijo produktov. Ta, ki je v presti zraven (layered navigation block) ne dela pravilno. V rezultatih prikazuje prazne zadetke (kombinacije brez zaloge).

Poizkusil sem tudi Filter Products Pro. Ta deluje ampak preveč obremenjuje stran. CPU na serverju je bil konstantno na 100%, error log pa je v parih dneh imel 50MB. Njihovi programerji pa ga ne znajo uštimati.

 

Kater modul vi uporabljate za filtre? Kaj priporočate?

Link to comment
Share on other sites

mariog1233

ali lahko odpreš v bodoče odpreš nov podlistek, ker samo tako bomo lahko obdržali Slovenski del foruma. Več ko bo vprašanj, lažje bo najti rešitve in odgovore na vprašanja.

 

Kar se pa tiče modula imam pa nekaj vprašanj:

- koliko imaš izdelkov v trgovini?

- kakšno gostovanje imaš?

- ali ti indeksacijo v samem modulu naredi brez napak?

 

lp

martin

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Živijo, morda mi kdo tu zna razrešiti težavo, ki je jaz nikakor nemorem kljub pregledu vseh forumov in sledenju vsem navodilom. 

In sicer ko želim dodati izdelek v košarico in nato dokončati nakup se zatakne ker ni na voljo dobenega ponudnika dostave. Sicer smo sledili vsem korakom na vseh forumih in poskušali razrešiti težavo, vendar to deluje za nekaj izdelkov potem se stanje spet povrne v povratno ( Dostava ni na voljo za vaš kraj).  Sledili smo vsem navodilom in spremenili cone, države vse, tudi v skladišču smo dali našega dostavljalca kot glavnega.

Prav tako se pojavi problem z brezplačno poštnino, ki se kar naenkrat pojavi za vse izdelke čeprav nebi smela, včasih tudi sešteva poštnino v košarici!! 

Potem pa naenkrat vse neha delovati. 

 

Upam, da kdo od vas pozna rešitev saj nevem več kaj narediti.

Link to comment
Share on other sites

Zdravo,

 

imaš namen pošiljati povsod po svetu ali samo po Sloveniji ? + Katero verzijo prestashopa ste naložili ?
Če niste še rešili težave mi lahko posreduješ link do trgovine na privat pa bova popravila.

Link to comment
Share on other sites

Živijo,

Hvala za pomoč, smo ugotovili da smo vse imeli nastavljeno pravilno.

Vendar je bil problem da smo imeli med izdelki izbrano napredno upravljanje zaloge, zaradi česar ni hotelo dodati ustrezne dostave in s tem tudi poštnine. 

Sedaj deluje kot mora.

Upam da bo komu ta rešitev v pomoč če se sreča s to težavo. 

Link to comment
Share on other sites

napredno uporavljanje zalog dela same težave in sam ga močno odsvetujem za uporabo. V bodoče pa bi prosil, da se odpira nova tema, ker nam bodo drugače zaprli Slovenski del foruma...

Odpre se na: https://www.prestashop.com/forums/forum/343-sloven%C5%A1%C4%8Dina-slovenian/

 

tole naj bo zadnja objava za nadaljne težave, ki jih boste imeli. Prosim, da se v bodoče držite ustvarjanja novega podlistka.

 

Živeli delovni narod, samo še danes počivamo B)

 

lp

Martin

Link to comment
Share on other sites

mariog1233

ali lahko odpreš v bodoče odpreš nov podlistek, ker samo tako bomo lahko obdržali Slovenski del foruma. Več ko bo vprašanj, lažje bo najti rešitve in odgovore na vprašanja.

 

Kar se pa tiče modula imam pa nekaj vprašanj:

- koliko imaš izdelkov v trgovini?

- kakšno gostovanje imaš?

- ali ti indeksacijo v samem modulu naredi brez napak?

 

lp

martin

 

 

Zmenjeno, drugič odprem novo temo ;)

 

V trgovini je cca 30 000 artiklov. 

Gostovanje je na VPS strežniku, lociran v Ljubljani. 2 virtual cpu core@2,5 GHz, 8gb rama (to mi ureja sistemc in je zaenkrat še dosti prostih recoursov)

Indeksacijo naredi modul brez problema. V kategorijah kjer ni veliko produktov še gre, tam kjer je pa malo več pa kar traja. Razviajlci modula pravijo, da ni namenjen za tako velike trgovine.

 

Zato me zanima, kaj vi uporabljate za filtracijo produktov.

Link to comment
Share on other sites

a si probal z privzetim modulom za filtracijo?

 

sam uporabljam modul, ki je malenkost spremenjen in prilagojen moji preobleki in dela odlično tudi v kategorijah z veliko izdelki, recimo kopalke in ko sem na glavni kategoriji in izberem eno velikost traja cca 1,5 sekunde za prikaz zadetkov. Res pa je da včasih melja malo več, sploh čez dan ko je obremenitev večja ampak nikoli več kot 3 sekunde.

Moja konfiguracija:

4vCPU, 8GR rama, 100 GB prostora in dokler nisem šel na to konfiguracijo smo imeli veliko težav. Res pa je da mi na VPS-u teče cca. 5 trgovin PrestaShop z skupno 25000 izdelki.

V glavni trgovini imam cca 15000 izdelkov.

 

Odgovor glede modula so ti pa dali razvijalci sami in ti to ne bo delalo, dokler ne kupiš eno malo bolj dražjo zadevo za filtrirat, od obstoječih pa zahtevaj denar nazaj.

 

Prosim tudi če lahko objaviš spletno stran kjer te muči zadeva....

 

lp

 

Martin

Link to comment
Share on other sites

Privzeti modul za filtracijo ima že znane probleme. V filtru kaže tudi kombinacije z 0 zaloge. To je prestin bug in kot kaže nimajo ravno interesa, da ga zrihtajo.

 

Ta filter je mislim da en boljših za fitracijo. Pri modulih za ta namen mislim, da je tudi najdražji. Programer mi je zdaj preuredil ta modul, tako da dela bistveno boljše. Imam še majhnem problem, ker hočem združiti atribute. Vsi dobavitelji različno označujejo atribute (npr, S,s,36,S(36),..) in jih zdaj parsa v enotno. Problem je samo to, ker presta zapisuje vsak atribut pod svoj ID in so pol podvojeni. Ampak se tudi to odpravlja ;)

 

Poznam te probleme s serverjem ja :) Presta je kar požrešna, sploh 1.7. Jo primerajo z magentom. Če server ni dobro konfiguriran in cashe dobro pripravljen zna biti stvar zelo požrešna. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...