Jump to content

Μεταφραση Cash on delivery module


geochrist

Recommended Posts

Καλησπέρα

 

Έχω εγκαταστήσει την τελευταία έκδοση του προγράμματος και πειραματειζομαι εδώ και μερικές ημέρες. Έχω όμως την ακόλουθη απορία:

 

Έχω εγκαταστήσει το payment module: Cash on delivery (COD). Στην οθόνη του checkout εμφανιζεται ο τρόπος πληρωμής στα αγγλικά (τίτλος και περιγραφή). Πως θα μπορούσα να το μεταφρασω στα Ελληνικά; Το module έρχεται δωρεαν με το προγραμμα.

 

Θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει;

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Θα πας στο administration->Localization->Translations και μετά στο Combo Box επιλέγεις το Modules translations (ή κάπως έτσι).

Επιλέγεις την Ελληνική σημαία στα δεξιά και σε πάει για να μεταφράσεις τα modules.

 

Βρίσκεις το "cashondelivery" module και κάνεις τις μεταφράσεις.

 

Φιλικά,

Αντώνης

www.printingideas.gr

Link to comment
Share on other sites

Αντώνη σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Ηδη έχω κανει αυτό που προτείνεις αλλά δεν βρίσκω το module για να το μεταφρασω. Στην λίστα των modules λείπει το cashondelivery module.

Αλλες ιδέες;

 

Ευχαριστώ

 

Link to comment
Share on other sites

Αντώνη σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Ηδη έχω κανει αυτό που προτείνεις αλλά δεν βρίσκω το module για να το μεταφρασω. Στην λίστα των modules λείπει το cashondelivery module.

Αλλες ιδέες;

 

Ευχαριστώ

 

Δέν το έχω κάνει αλλά δοκίμασε το.

Πήγενε στο δίσκο σου, στο root tou prestashop/modules/cashondelivery και πρέπει να έχει ένα el.php.

Αν όχι δοκίμασε να ρίξεις το δικό μου και να δεις άν αλλάξει τίποτα.

 

 

Φιλικά,

Αντώνης

www.printingideas.gr

Link to comment
Share on other sites

Αντώνη σε ευχαριστώ. Όλα δουλεύουν μια χαρά με το αρχείο που μου έστειλες. Σε ευχαριστώ πολύ.

 

Δεν κανει τιποτα,

 

Χαιρομαι που βοηθησα

 

Αντωνης

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...