Jump to content

[SOLVED]Spadla mi presta 1.5.4


Vindork

Recommended Posts

Ahoj všichni,

 

mám urgentní problém. Upravoval jsem si téma na prestě a po úpravě global.css mi najednou spadla jak stránky, tak i administrace a přes debug jsem zjistil toto:

 

Warning: require_once(/data/web/virtuals/20827/virtual/www/tools/smarty/Smarty.class.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in/data/web/virtuals/20827/virtual/www/config/smarty.config.inc.php on line 29

 

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/data/web/virtuals/20827/virtual/www/tools/smarty/Smarty.class.php' (include_path='.:/data/web/virtuals/20827/virtual') in/data/web/virtuals/20827/virtual/www/config/smarty.config.inc.php on line 29

 

Jediné, co jsem předtím ještě dělal byla úprava hooku pro blocklanguages, který jsme přehodil, ale vše normálně běželo do úpravy toho globalu.. Nějaký nápad, co s tím může být?

 

S pozdravem a díky.

Edited by Vindork (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Ahoj všichni,

 

mám urgentní problém. Upravoval jsem si téma na prestě a po úpravě global.css mi najednou spadla jak stránky, tak i administrace a přes debug jsem zjistil toto...

 

Máte vypnutou Dočasnou paměť (Cache) resp. nastavenou Vynucenou kompilaci cache?

Link to comment
Share on other sites

To už teď bohužel nezjistím, ale myslím, že byla nastavena vynucená kompilace cache, právě kvůli oněm úpravám. Ale vzhledem k tomu, že se do adminu aktuálně nedostanu, tak to nemohu potvrdit. Leda, že by to šlo nalézt v nějakém souboru.

Link to comment
Share on other sites

Samozřejmě všechny volby jdou dohledat v DB nebo v config souboru záleží na verzi PS kterou používáte. Co se týká regenerování cache obvykle pokud nic nejde myslíte si že to je právě smarty cache tak stačí promazat ručně v příslušných složkách smarty a automaticky se to vytvoří znova. Nicméně u vás to mohou dělat právě ony úpravy, které jste prováděl a proto pokud promazání smarty cache nepomůže nezbývá než jít a vrátit úpravy do stavu kdy vše fungovalo nebo začít znova.

Edited by XM4N (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samozřejmě všechny volby jdou dohledat v DB nebo v config souboru záleží na verzi PS kterou používáte. Co se týká regenerování cache obvykle pokud nic nejde myslíte si že to je právě smarty cache tak stačí promazat ručně v příslušných složkách smartyv2 a automaticky se to vytvoří znova. Nicméně u vás to mohou dělat právě ony úpravy, které jste prováděl a proto pokud promazání smarty chache nepomůže nezbývá než jít a vrátit úpravy do stavu kdy vše fungovalo nebo začít znova.

 

Zkusím to promazat. Jedinou úpravu, co jsem udělal než to padlo, byla šíře footer modulu, každopádně zkusím to promazat a pak uvidím, jak se to zachová.

Ještě edit. nemůžu to nikde najít. Kde přesně se to nachází v prestě 1.5?

Edited by Vindork (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

u řady 1.5 jsou cache ve složce cache/smarty a šablona má taky svoji vlastní cache složku přímo v šabloně zkuste promazat nicméně ty chyby něco nemohou načíst je otázka co taky zkuste tu posledni verzi 1.5.4.1 kde došlo k několika opravám právě u smarty.

Edited by XM4N (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

u řady 1.5 jsou cache ve složce cache/smarty a šablona má taky svoji vlastní cache složku přímo v šabloně zkuste promazat nicméně ty chyby něco nemohou načíst je otázka co taky zkuste tu posledni verzi 1.5.4.1 kde došlo k několika opravám právě u smarty.

 

 

Smazal jsem vše, ale stále stejná chyba. Zkusím provést ten update, třeba o vyřeší za mně. A nevíte někdo nějaký link na návod, jak na to? Tedy, jak na ten ruční update, když nemůžu do BO?

Link to comment
Share on other sites

Vrtalo mi hlavou, jak tam nemůže být k nalezení složka tools na ftp, tak jsem se na to vrhnul prohledat Ftpko a nakonec jí našel. Očividně jí někdo úspěšně přesunul do jiné složky a následně to spadlo..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...