Jump to content
Sign in to follow this  
Maaks

index.html

Recommended Posts

Chciałem ręcznie edytować pierwszą stronę czyli normalnie plik "index.html", ale nie potrafię go u siebie odnaleźć. Czy wie ktoś gdzie znajduje się ten plik, albo jak się nazywa?

Presta jest programem pisanym w PHP co oznacza, że strona składana jest z różnych plików jak header, footer, pomiędzy którymi umieszczone są moduły typu kategorie, nowe produkty itd. Za ostateczny wygląd strony odpowiedzialny jest plik global.css, w którym lepiej nie grzebać bez kopii zapasowej.

He, domyślałem się, ale na PHP się nie znam i potrzebowałem potwierdzenia. Dzięki za odpowiedź.

Hej,

zależy co chcesz konkretnie pozmieniać na stronie głównej?
Za nią przede wszystkim odpowiada plik editorial.tpl.
Wygląd definiowany jest także przez style (plik global.css), a odpowiednią linię kodu możesz łatwo zlokalizować przy użyciu bardzo przydatnego plug-ina Firefoxa - FIREBUG.

Pozdro!

Witam wszystkich forumowiczow, mam na imie Jacek, chcialem sie na poczatek przywitac z wszystkimi forumowiczami.
Na poczatek chce sie przedstawic, zajmuje sie handlem bielizna, generalnie odzieza dla kobiet, lecz inne tematy rowniez nie sa mi obce w taki sposob tu trafilem, mam szerokie zainteresowania.
Zaglebilem sie w kilka watkow wkrotce podziele sie swoimi opiniami, mam rowniez sporo pytan, mam nadzieje ze znajde tu na nie odpowiedz.

@jacek
dawaj pytania i tyle :)
@maaks
header.tpl - tam mzoesz sobie na szytywno edytować
@Octahedron
editorial jest tylko na stronie startowej jak co potem zależy od tego na jakiej podstronie sie znajdujesz a to jusz ustawiasz w modules

pozdro