Jump to content

Nazwa sklepu Prestashop 1.5.4.0


Rneo

Recommended Posts

mowa tu o cache przeglądarki. Musisz wyszyścić cache.

 

zwykle to ctrl+shift+del (chrome)

 

i wybierasz odpowiednią opcję

 

 

dodatkowo może być konieczne wyszyszczenie cache / włączenie wymuszenia kompilacji w prestashop

 

preferences -> optimisation

Link to comment
Share on other sites

trudno powiedzieć gdzie jest dokładnie problem. Przytoczone propozycje to standardowa procedura która w podobnych sytuacjach pomaga. Podałeś również zbyt mało szczegółów.

 

Czy nazwa wraca w back office? Czy dotyczy to Frontu również? jeżeli tak, to defaultowy theme?

Jaka wersja presty? Jakieś modyfikacje?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Problem dotyczy nie tylko nazwy sklepu, ale adresu e-mail (okienko niżej) w back office, na froncie tylko przy np module do wysyłania wiadomości w tedy korzysta właśnie z tego adresy email. (chodzi o Preferencje/Adresy sklepów i tu Dane Kontaktowe)

Czyszcze ciasteczek ani cachu w presta nie pomaga.

Również dołączam się do prośby o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Problem dotyczy nie tylko nazwy sklepu, ale adresu e-mail (okienko niżej) w back office, na froncie tylko przy np module do wysyłania wiadomości w tedy korzysta właśnie z tego adresy email. (chodzi o Preferencje/Adresy sklepów i tu Dane Kontaktowe)

Czyszcze ciasteczek ani cachu w presta nie pomaga.

Również dołączam się do prośby o pomoc.

 

jak zmiany się nie zapisują, spróbuj sugestię 2grosiek7

podpowiem, że nazwa sklepu to PS_SHOP_NAME w tabeli ps_configuration

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Widze ze nikt tu nie potrafi normalnie odpowiedziec, kierowanie do bazy to jest omijanie naprawy sklepu, i co ja przyszlemu klientowi ktory nie zna sie na bazach powiem ze nazwe sklepu zmienia sie w SQL??? To poco to jest w Adminie ? Ludzie czytajcie co piszecie.

To jest tak jak zepsuty przełacznik do swiatła, po co naprawiać jak mozna poilaczyc dwa kabelki !

Link to comment
Share on other sites

Widze ze nikt tu nie potrafi normalnie odpowiedziec

Wybacz ale nie wiem po co te nerwy. Robisz sklep dla klienta jak mówsz, chodź odrobina własnej inicjatywy by się przydała, nie sądzisz? Nikt za Ciebie sklepu nie postawi.

 

Mam tu na mysli fakt, że gdybyś chodź tam zaglądnął to może byś zauważył, że np. masz dwa wpisy PS_SHOP_NAME, wówczas zmieniana będzie tylko jedna z nich - przez co sklep będzie wyświetlał ciągle tą, która się nie zmieniła

Link to comment
Share on other sites

ja jeszcze nie zdiagnozowałem konkretnej przyczyny, kilka razy mi się zdarzyło zduplikować niektóre z wpisów (ale tylko niektóre!)

jedyne co zauważyłem, że było to związane z intensywnym eksploatowaniem funkcji multistore.

 

Na szczęście kwestia dotyczyła wyłącznie testowych sklepów na localu

Link to comment
Share on other sites

Ja powiem tyle to jest problem z cachem na serwerze miałem to samo. Ale jak koledzy powiedzieli to jest podstawa pracy z presta i wszystko co należy zrobić w 1 kolejności jest napisane reszta to własna inicjatywa bo nie znamy Twojej infrastruktury nie wiemy jakich metod optymalizacji używasz.

 

To co mówisz Vakia rzeczywiście tak jest niestety Francuzi popełnili małe błędy programistyczne :/ Problem tkwi w przerwanych połączeniach miedzy serwerem www a php. Ale da się z tym żyć :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dokładnie w Bazie jak piszecie....

w ps_configuration: PS_SHOP_Name i PS_SHOP_EMAIL (linie około 250...) - po zmianie wszystko działa jak należy. Problem (jeśli to problem?) w tym, że przy każdej zmianie tych wartości trzeba będzie grzebać w bazie. Jeśli ktoś zna przyczynę tego błędu niech napisze... Fajnie było by rozwiązać ten problem.. :) Ciasteczka, cache itp. na bank nie pomagają.

Edited by PMaster (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Dokładnie w Bazie jak piszecie....

w ps_configuration: PS_SHOP_Name i PS_SHOP_EMAIL (linie około 250...) - po zmianie wszystko działa jak należy. Problem (jeśli to problem?) w tym, że przy każdej zmianie tych wartości trzeba będzie grzebać w bazie. Jeśli ktoś zna przyczynę tego błędu niech napisze... Fajnie było by rozwiązać ten problem.. :) Ciasteczka, cache itp. na bank nie pomagają.

 

sprawdź pod ps_configuration pod kątem zduplikowanych wpisów PS_SHOP_NAME i PS_SHOP_EMAIL

Link to comment
Share on other sites

Nigdy nie wnikałem w sedno problemu, tczaude kilka postów wyżej napisał jak on to widzi, moim zdaniem całkiem prawdopodobna sytuacja, na którą może wpływać kilka czynników: serwer mysql, serwer www no i oczywiście sam kod, który nie obsługuje w należyty sposób wyjątków ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja powiem tyle to jest problem z cachem na serwerze miałem to samo. Ale jak koledzy powiedzieli to jest podstawa pracy z presta i wszystko co należy zrobić w 1 kolejności jest napisane reszta to własna inicjatywa bo nie znamy Twojej infrastruktury nie wiemy jakich metod optymalizacji używasz.

 

To co mówisz Vakia rzeczywiście tak jest niestety Francuzi popełnili małe błędy programistyczne :/ Problem tkwi w przerwanych połączeniach miedzy serwerem www a php. Ale da się z tym żyć :)

Nigdy nie wnikałem w sedno problemu, tczaude kilka postów wyżej napisał jak on to widzi, moim zdaniem całkiem prawdopodobna sytuacja, na którą może wpływać kilka czynników: serwer mysql, serwer www no i oczywiście sam kod, który nie obsługuje w należyty sposób wyjątków ;)

Macie racje :) Najważniejsze, że łatwo i szybko da się to poprawić :D
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 2 months later...

Problem rozwiązany !!!

W bazie danych PS_SHOP_NAME występuje 2 razy!!! 

Zmiana pierwszego nic nie daje!!!

Są to kolejno rekordy 235 i 354. 

Żeby zmienić nazwę sklepu należy:

Otworzyć ps_configuration i odnaleźć rekordy 235/PS_SHOP_NAME i 354/ PS_SHOP_NAME

W obydwóch zmienić wartości na SWOJĄ NAZWĘ SKLEPU 

Wypić piwo za moje zdrowie...

Link to comment
Share on other sites

Problem rozwiązany !!!

W bazie danych PS_SHOP_NAME występuje 2 razy!!! 

Zmiana pierwszego nic nie daje!!!

Są to kolejno rekordy 235 i 354. 

Żeby zmienić nazwę sklepu należy:

Otworzyć ps_configuration i odnaleźć rekordy 235/PS_SHOP_NAME i 354/ PS_SHOP_NAME

W obydwóch zmienić wartości na SWOJĄ NAZWĘ SKLEPU 

Wypić piwo za moje zdrowie...

Kilka postów wyżej było to rozwiązanie  ;)

Lepiej usunąć jeden rekord - jeśli zostawisz obydwa to dalej nie będzie można zmienić nazwy z poziomy panelu.

Dodatkowo sprawdź tabele "PS_SHOP_EMAIL" - prawdopodobnie też są zdublowane  ;) 

Edited by PMaster (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kilka postów wyżej było to rozwiązanie  ;)

Lepiej usunąć jeden rekord - jeśli zostawisz obydwa to dalej nie będzie można zmienić nazwy z poziomy panelu.

Dodatkowo sprawdź tabele "PS_SHOP_EMAIL" - prawdopodobnie też są zdublowane  ;) 

 

 Inaczej można to zrobić, exportując bazę danych , otwierając programem odpowiednim. Np. pspad odszukujesz wpis nie odpowiedni, zamieniasz. Importujesz na nowo bazę danych i po kłopocie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...