Jump to content

Front page rozjechane


wasylek88

Recommended Posts

Witam,

 

Zainstalowałem sklep bez problemów. Żadnych błędów. Panel admina działa dobrze. Problem jest na stronie sklepu (front)... po prostu nie ma tam tak jakby szablonu...jest czysty tekst bez obrazków i to jedno pod drugim...nie ładuje szablonu. Próbowałem z chmod...dać uprawnienia na folder z motywami ale nic..dalej to samo...co może być przyczyną?

Edited by wasylek88 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

powinieneś sprawdzić ustawienia w preferences->seo meta, mam na myśli fragment:

 

hBTIPBa.png

 

to jest konfiguracja dla sklepu pod adresem: localhost/presta154/

 

jeżeli np. masz domene: domena.com i chcesz mieć sklep pod tym adresem (bez subfoldera itp.)

 

użyj: domena.com jako shop domain / ssl a jako base uri wpisz znak: /

 

(wszystko zależy gdzie masz zainstalowane prestashop)

Link to comment
Share on other sites

Mam zainstalowane na home.pl

 

Wpisane tak jak w przykładzie. domena np. sklep.obuwie.com

domena: sklep.obuwie.com

ssl to samo

jako url mam /sklep/ bo w takim folderze na serwerze jest presta...

 

Mimo wszystko nie działa :/

 

może coś pomyliłem...sam się zgubiłem...

 

adres na jaki wchodzę to: jakaś.strona.pl/folder (nie mam domeny wykupionej...stronka służy mi do celów testowych)

 

więc adres sklepu dałem jakś.strona.pl to samo ssl a w url dałem /folder/

 

Czy tak? Bo tak mam ale mimo wszystko nie działa...

Edited by wasylek88 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

zaraz zaraz, sam się już pogubiłem ;)

 

jeżeli masz domenę sklep.obuwie.com i ta domena wskazuje na folder /sklep/ znajdujący się na twoim serwerze, to w base uri wpisujesz "/" gdyż nie masz czegoś takiego: sklep.obuwie.com/sklep/ tylko masz samą łysą domenę sklep.obuwie.com

Link to comment
Share on other sites

a jak to wygląda w strukturze katalogow na ftp?

  • domene masz podpiętą pod katalog główny czyli, sklep.obuwie.com wskazuje na "/" (katalog główny)

  • prestashop masz zainstalowane w katalogu /presta/ który znajduje się w katalogu głównym

 

zgadza się?

Link to comment
Share on other sites

i po wpisaniu w:

 

- shop domain: sklep.obuwie.com

- ssl : sklep.obuwie.com

- base uri: /presta/

 

nie działa?

 

spróbuj wygenerować htaccess, zaloguj się na ftp i usuń w pieruny ten plik (zrób backup na wszelki wypadek) - następnie przeładuj stronę sklepu

Link to comment
Share on other sites

ooo...404 nie ma...ale są 403 i to tak troszkę tego jest

 

Failed to load resource: the server responded with a status of 403 (Forbidden) ...

Failed to load resource: the server responded with a status of 403 (Forbidden) ...
[/color]

Uncaught ReferenceError: $ is not defined

Uncaught ReferenceError: writeBookmarkLink is not defined

Uncaught ReferenceError: $ is not defined

...
Edited by wasylek88 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

coś na tym home :ph34r: jest nie tak, mają swoje autorskie rozwiązanie dotyczące hostingu - i jak popatrzysz na polskie forum, to generalnie ludzie odradzają korzystanie z prestashop + home, bo się krzaczy.

 

Zdaję sobie z tego sprawę, że to co napisałem nie jest rozwiązaniem problemu. Dlatego też możemy szukać dalej :)

 

Nie wiem jak dokładnie wygląda panel zarządzania serwerem home, wyprowadziłem się z tamtąd jakieś 5 lat temu ;)

Ten błąd o którym mówimy - może być związany z htaccess, trochę w internecie jest na ten temat jednak nigdzie nie ma podanego rozwiązania na tacy :( Moje pytanie zatem dotyczy tego, czy czasami w panelu zarządzania serwerem nie ma ustawień związanych z uprawnieniami ewentualnie mod_rewrite htaccess?

Link to comment
Share on other sites

Nareszcie dało się uzyskać odpowiedź i pomoc z home.pl.

 

Podaję rozwiązanie dla podobnych problemów, żeby było szybciej.

 

"zmodyfikować pliki ".../themes/.htaccess" oraz ".../modules/.htaccess", w celu zamiany dyrektywy FilesMatch na Files."

 

Dzięki za pomoc. :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

A jak to wygląda w nowej wersji w cloudzie? Mam SSL kupiony i aktywowany na Home.PL oraz ustawiony we Front Office domenę mojadomena.pl jako Główną domenę. Front office nie widzi tam aktywnego SSL. W ustawieniach zaplecza sklepu nigdzie nie widzę opcji dodania manualnie adresu SSL. W panelu Home.pl SSL funkcjonuje jako aktywny i zainstalowany. Kiedy wstukuję w przeglądarce mojadomena.pl pojawia się komunikat mojadomena.pl używa nieprawidłowego certyfikatu bezpieczeństwa. Ten certyfikat jest prawidłowym certyfikatem tylko dla następujących nazw: *.pswebshop.com, pswebshop.com (Kod błędu: ssl_error_bad_cert_domain)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...