Jump to content

birkaç sorum olacak

mr_cpu

Recommended Posts

Arkadaşlar öncelikle merhaba prestada yeniyim

sizlere sormak istediklerimi müsadenizle örnek resimlerle sormak istiyorum

m3drr.jpg resim de ki gibi indirimin %lik oranını ürün resmine nasıl eklerim ve ayrıca sağ üst köşesinde yeni sezon gibi bir ibare var onu nasıl eklerim

ikinci soruma gelirsek

m3dtk.jpg ürün stokta kalmayınca böyle birşeyi nasıl yaparım

ve son sorum

m3du5.jpg ürün sayfasında fiyatla alakalı bu görüntüyü nasıl sağlarım bunlarla ilgili bir eklenti varmıdır yardımcı olursanız minnettar kalırım

indirim için şunu yapabilirsin

{if isset($product.reduction) && $product.reduction}<div class="indirim">-%{math equation =(100/($product.price_without_reduction/(($product.price_without_reduction)-($product.price)))) format="%0.0f"}</div>{/if}

Yeni sezon için

{if isset($product.new) && $product.new == 1}<div class="yeni_sezon">Yeni Sezon</div>{/if}

Sokta Yoksa

{if ($product.quantity == 0 )}
<div class="bitti">Bitti</div>
{/if}

• Like 2

Evet, sn #www.gozdesm.com 'nin aktardığı: bu değişiklikleri ürün sayfasında yapmak istediğiniz için, product.tpl dosyasına müdahale etmeniz gerekiyor. Ayrıca resmin üzerine gelmesi, altı-üstü çizili olması gibi durumları da css dosyasını düzenleyerek yapabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

• Like 2

Evet, sn #www.gozdesm.com 'nin aktardığı: bu değişiklikleri ürün sayfasında yapmak istediğiniz için, product.tpl dosyasına müdahale etmeniz gerekiyor. Ayrıca resmin üzerine gelmesi, altı-üstü çizili olması gibi durumları da css dosyasını düzenleyerek yapabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

haklısın ama kodaları product-list.tpl veya homefeatured.tpl ye eklerse istediğini tam alır

• Like 1

hocam dediğiniz gibi

{if isset($product.new) && $product.new == 1}<div class="yeni_sezon">Yeni Sezon</div>{/if}

yaptım fakat yazı resim üstünde değil

m4kwj.jpg göründü şimddi bu verdiğiniz kodu ilgili tpl ye ekledikten sonra büütün ürünlerde yeni sezon bu şekilde yazıyor benim istediğim ilk resimde ki gibi resmin tam üzerinde olsun ve yeni sezon olan/olacak ürünleri ben belirleyebileyim bunun için panelden bir parametre falan yapamıyormuyuz