Jump to content

Problem z domeną


webkowal

Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Gdy wchodząc na stronę sklepu wpisując adres serwera np serwer232131.home.pl/sklep dodawanie produktow do koszyka oraz logowanie dziala poprawnie.

 

Natomiast gdy wpisuję już adres domeny, ktora jest przekierowana na adres serwera: nazwa-sklepu.pl/sklep te funkcje nie działają prawidłowo.

 

Używam prestashop w wersji 1.5.4

 

W panelu admina, dzial "dane url i seo" jako domene sklepu ustawiony mam serwer232131.home.pl gdy zmienie go na adres domeny nazwa-sklepu.pl wyswietla sie biala strona...

 

Podejrzewam, że muszę ustawić jakieś przekierwowania w htaccess, tylko nie bardzo wiem jakie i w ktorym miejscu.

 

Z góry dziękuję za pomoc

Link to comment
Share on other sites

jakiej wersji prestashop używasz?

 

musisz zmienić ustawienia o których mówisz, to jest konieczne a by koszyk i inne funkcje (javascript / ajax) działały poprawnie. Możesz to zmienić bezpośrednio w bazie danych, jest to tabela ps_shop_url. Po zmianach jak słusznie zauważyłeś musisz wygenerować htaccess.

 

najprościej rzecz ujmując, zaloguj się na ftp i usuń plik. htaccess - następnie przeładuj stronę sklepu. Przed tym wszystkim warto wyposażyć się w działającą kopię htaccess.

Link to comment
Share on other sites

Proszę o odpowiedź, aktualnie w htaccess mam taki kod:

 

RewriteEngine On

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?domena\.pl$ [NC]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/sklep/

RewriteRule ^(.*)$ /sklep/$1 [L]

 

Po wpisaniu www.domena.pl nastepuje przekierowanie na katalog sklep i mam w adresie www.domena.pl/sklep. Co do tego kodu dopisac aby przekierowanie bylo ale bez widocznego w pasku adresów /sklep ?

Link to comment
Share on other sites

Tworzenie "recznie" zmian w tym pliku nie jest wskazane, po automatycznym wygenerowaniu tego pliku zmiany zostaną nadpisane i będize trzeba je ponownie wprowadzać. jest to dość istotne, gdyż presta bardzo często regeneruje ten plik.

 

najlepszym rozwiązaniem bedzie zmiana ustawień domeny tak, aby wskazywała na folder o którym mówisz

Link to comment
Share on other sites

tak ale automatyczny plik tworzony jest w katalogu w ktorym jest zainstalowany sklep w moim przypadku /sklep, natomiast moje htaccess dodaje do glownego folderu.

 

Po zmianie ustawien domeny aby wskazywala na folder /sklep wyswietlana jest jedynie biala strona, panel admina dziala i wyswietla komunikat:

 

Jesteś obecnie połączony z następującą nazwą domeny: serwer_przyklad.home.pl

To inna wartość od nazwy domeny głównego sklepu ustawionej na stronie "Multistore" w menu "Zaawansowane parametry": moja_domena.pl

Kliknij tutaj, jeżeli chcesz modyfikować nazwę domeny głównego sklepu

 

W dane url i seo jako domene mam wpisane: moja_domena.pl ponieważ gdy wpisze tutaj serwer_przyklad.home.pl nie działaja funkcje logowania i koszyka w IE.

 

Jakieś rozwiazanie tego problemu ?

Z gory dziekuje

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mnie się udało.

Hosting jest w nazwa.pl, domena w home.pl.

Wystarczyło w panelu home wydelegować domenę na dnsy netartu, a w home w panelu Active.admin w zakładce "Domeny / dodaj domenę", i w opcji "Przekierowanie WWW na katalog na serwerze" wskazać katalog w którym znajduje się strona.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Witam.

Miałem ten sam problem, rozwiązałem za pomocą tego tematu.

 

Po kolei:

1. Wyłączyłem przyjazne linki w preferencje > Seo i Url

2. zmieniłem nazwę domeny w bazie w ps_shop_url i w ps_configuration (wpis w dalszym miejscu)

3. zmieniłem nazwę pliku .htacces na .htacces.txt w głównym katalogu ftp

4. odśwież ctrl + f5

5. włączyłem przyjazne linki w preferencje > Seo i Url

 

Wszystko działa jak należy

Edited by Arkhtor (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 months later...

jakiej wersji prestashop używasz?

 

musisz zmienić ustawienia o których mówisz, to jest konieczne a by koszyk i inne funkcje (javascript / ajax) działały poprawnie. Możesz to zmienić bezpośrednio w bazie danych, jest to tabela ps_shop_url. Po zmianach jak słusznie zauważyłeś musisz wygenerować htaccess.

 

najprościej rzecz ujmując, zaloguj się na ftp i usuń plik. htaccess - następnie przeładuj stronę sklepu. Przed tym wszystkim warto wyposażyć się w działającą kopię htaccess.

Witam

Mam problem, używam hosting home.pl moja strona to przyklad.home.pl/sklep zmieniam nazwę adresu na moj_adres.pl/sklep

to wywala CSS nie wiem czemu

Jak mam wygenerować htaccess. ?? 

Strona prestashop jest na subdomenie w katalogu /sklep

Uzywam prestashop 1.6.x

Link to comment
Share on other sites

Witam.

Miałem ten sam problem, rozwiązałem za pomocą tego tematu.

 

Po kolei:

1. Wyłączyłem przyjazne linki w preferencje > Seo i Url

2. zmieniłem nazwę domeny w bazie w ps_shop_url i w ps_configuration (wpis w dalszym miejscu)

3. zmieniłem nazwę pliku .htacces na .htacces.txt w głównym katalogu ftp

4. odśwież ctrl + f5

5. włączyłem przyjazne linki w preferencje > Seo i Url

 

Wszystko działa jak należy

O co chodzi w tym ps_configuration ??

ps_shop_url to wiem też zmienić nazwe domeny też wywala CSS coś nie widzi ścieżki stylu CSS

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Przepraszam, ze odkopuje ale mam maly problem :)

Zrobilem wszystko wedlug instrukcji, w bazie danych wszystko jest ok, w ustawieniach SEO tez a mimo wszystko niektóre linki w menu odnosza sie do starej domeny.

Chodzi mi o np. promocje, nowości, kontakt itd. 

www.pclider.pl -> to jest nowa domena

www.dyskont-it.pl -> stara domena, ktorej ma juz nie byc :)

 

httaccess jest wygenerowany poprawnie bo podgladalem jak wyglada.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...