Jump to content

Zmiana wyświetlania tytułu produktów + wyświetlanie krótkiego opisu


Maniek89

Recommended Posts

Witam zaś mam problem i nie bardzo mogę znaleźć rozwiązanie chodzi mi o to czy jest opcja zwiększenia aby tytuł był wyświetlany trochę dłuższy ponieważ mam napisane jakieś +- 30 znaków a dalej mam ...... Chciałbym abym mógł wyświetlić dłuższy opis. Drugim problemem jest to, że mam podany sam tytuł chciałbym aby jeszcze wyświetlany był krótki opis. Na głównej stronie wyświetla krótki opis ale jeśli wejdę w jakąś kategorię/podkategorię już tego nie ma.

Edited by Maniek89 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Wszystko zależy o jakiej części sklepu mówisz, mógłbyś bardziej sprecyzowa? Zawęzić trochę temat?

Przypuszczam, że mówisz o standardowym listingu produktów - np. lista produktów w kategoriach, czy lista produktów dla danego tagu, tak? Jeżeli tak, odpowiedź jest w pliku product-list.tpl zlokalizowanym w folderze Twojego szablonu:

 

themes/twoj_szablon/product-list.tpl

 

to co Cię interesuje, to linijka:

 

<h3><a href="{$product.link|escape:'htmlall':'UTF-8'}" title="{$product.name|escape:'htmlall':'UTF-8'}">{$product.name|escape:'htmlall':'UTF-8'|truncate:35:'...'}</a></h3>

 

a konkretnie fragment |truncate:35:'...' w tym przypadku 35 to liczba znaków z nazwy jaka ma być wyświetlona,

zwiększ tę wartość lub po prostu usuń ten fragment

 

powinno pomóc.

 

Pamiętaj jeszcze, że czasami zmiany w szablonach widoczne są dopiero po włączeniu wymuszenia kompilacji.

tutaj krótki tutorial jak to zrobić: wymuszenie kompilacji w prestashop (po angielsku ale z obrazkami :P)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Poszukaj czegoś co się zaczyna tak: <span class="price" - i gdzieś na końcu tego kontenera dopisujesz co potrzebujesz.

 

Wiem, znalazlem to juz ale nie wiem dlaczego nic nie widac po zmianach.

 

 

<p class="price_container">blebleble

{if isset($product.show_price) && $product.show_price}

<span class="price">{if !$priceDisplay}{convertPrice price=$product.price}{else}{convertPrice price=$product.price_tax_exc}{/if}</span>

{if isset($product.on_sale) && $product.on_sale OR isset($product.reduction) && $product.reduction}<span class="old_price">{convertPrice price=$product.price_without_reduction}</span>{/if}

{/if}

</p>

 

Gdzie nie dodam cokolwiek to nic nie widac. Ba nawet dalem na samej gorze do komentarza (na samej gorze strony) byle co ale  tak nie widac zmian nawet po wymuszenu kompilacji.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...