Jump to content
Lacibattya

szamlazz.hu összekapcsolás

Recommended Posts

A szamlazz.hu rendszerét szeretném használni számlázásra. Valaki kapcsolta már össze a prestával vagy egyáltalán van rá mód? A számlázz.hu-nál semmit nem tudtak erről mondani. Egy php fájlt adtak és annyi. Vagy van ami működőképes és jó?

Köszi

SzamlaAgent.zip

Én Axel-Pro-val kötöttem eddig össze a Prestashopot, ott elég jól megy minden.

Ahogyan átfutottam nagyjából ez is hasonló. Php-ket kell készítened amik a shoppal kommunikálva xml-t készítenek kimenetnek.

Üdv!

Látom, nem friss a téma, de azóta valaki gyűjtött már tapasztalatot ezzel? Van akinek működik?

Potyára nem ölnék bele időt ha van rá megoldás, vagy működésképtelen a dolog.

Biztosan megoldható. Én provimax számlázóval kötöttem össze oda-vissza módon, ami azért volt bonyolultabb, mert az egy desktop program, tehát még az API-t is fel kellett építeni. A szamlazz.hu-nak kész API-ja van, neked csak az adatok küldését kell megoldani a shopból és vissza, ha erre is van igény.

Én Axel-Pro-val kötöttem eddig össze a Prestashopot, ott elég jól megy minden.

Ahogyan átfutottam nagyjából ez is hasonló. Php-ket kell készítened amik a shoppal kommunikálva xml-t készítenek kimenetnek.

Tudnál nekem segíteni, hogy az ügyletimport.php fájlban milyen adatokat kell megadni, illetve mire kell kicserélni a minta php fájlt (táblanevek és egyéb elérhetőségek) ?

1.4.1.0 presta.

Köszönöm

ügyletimport.php? 

Nálam három van ugye: termékek, ügyvitel és vevők.

Az ügyvitelben viszem át a rendeléseket. Lekérdezek mindent a "ps_orders, ps_customer, ps_address" táblákból, illetve pontosan azokat a sorokat kérdezem le amik még nincsenek szinkronizálva.

Az axelpro súgójából kiderül, milyen adatokat kell / lehet átadni. Ahol készítem az xml-t, ott beleteszem a lekérdezésből származó változókat a megfelelő helyre és szinte kész is. Nálam kb 90 soros ez a php.

Így van ahogy mondod, van külön "szinkronizalva" oszlop azokban a táblákban ahol ez szükséges. 1-es lehet vagy 0.

Hamarosan nekiállok a számlázz.hu-nak. Ha valaki esetleg már megcsinálta azóta, és vannak tapasztalatai, ossza meg. Kösz.

Én vevő lennék a modulra ha elkészül, ha ez motivàl valakit! Nincsenek millióim, de egy reális àrat el tudok fogadni! :) ha valaki vàllalkozik rà keressen meg emailben: szarnyasi.eniko@nyuszibogyo.com

Köszi!

Én megcsináltam (1.5.4), de nincs továbbadható formában. Ha van rá kereslet, lehet nekiveselkedek egy installálható változatnak. Annyit azért elmondok, hogy nem automatán számláz a progim, hanem a rendelések listájához tettem egy "számlázom" gombot, ez  készítteti el a számlát a számlázz.hu-val

• Like 1

@wilbury

Köszi a visszajelzést! Az egyáltalán nem baj, hogy nem számláz automatán, mert nem online cuccról van, szó, inkább gondolom ott lenne érdekes! Érdekelne a dolog, de tudnom kéne egy kb árat! :) Tudom nehéz ez igy, de amig nem tudom mibe fájna kb, addig nem tudom azt sem mennyire kéne ez nekem! :) Gondolj arra hogy másoknak is kellhet! ;) Mi ketten lennénk rá vevők eddig!

Ja és az 1.5.4 az tökéletes, mert mindkettőnknek az van! :)

Köszi! 

Encsi

Edited by Encsike (see edit history)
  • Like 1

Készítettem én is egy modult. Ez szállítható. A számlákat a vásárlás után automatikusan küldi a számlázz.hu felé (a számla rögtön elkészül). A modul szállítható állapotban van. Kisebb fejlesztések még lehet kellenek hozzá. Ezért az első érdeklődőknek, akik vállalják a tesztelés esetleges rizikóit (pl. egy-egy téves számla) jelentős árengedményt adok :)

Én vállalom a teljes tesztelést, legfeljebb lesz pár stornó számlám! :) De nekem az kéne, hogy ne legyen automatikus a számlázás, hanem csak ha én is megerősítem! hm?

On 6/14/2014 at 12:53 PM, diakro said:

Készítettem én is egy modult. Ez szállítható. A számlákat a vásárlás után automatikusan küldi a számlázz.hu felé (a számla rögtön elkészül). A modul szállítható állapotban van. Kisebb fejlesztések még lehet kellenek hozzá. Ezért az első érdeklődőknek, akik vállalják a tesztelés esetleges rizikóit (pl. egy-egy téves számla) jelentős árengedményt adok :)

Üdv! 1.7.6.x verziókkal is szépen működik? A Bugokat sikerült kiküszöbölni? Tervbe van a modul megvásárlása, de feleslegesen nem szeretnék pénzt kidobni. Köszönöm a választ!

Szólj, ha nem sikerül választ kapni, szólok a fejlesztőnek egy másik csatornán.

• Like 1

Sziasztok! 

A Számlázz.hu-val tavaly ősszel futottam egy kört.

Sajnos az illesztő modul nem támogatta az 1.7-es prestát.

Viszont egy másik on-line számlázó (Billi...) rendszerrel remekül együttműködik az áruházam. És nem utolsó sorban ingyenes a modul...

Nem reklámozni szándékozok ezért nem írom ki a teljes nevet.

Egy tipp ha valaki belekezd. Ha teszt üzemben minden működik és átállítod élesre a rendszert akkor új virtuális számlatömb számot kapsz.

Ez át kell írnod az illesztő modulban. Különben az első éles számládnál nézel mint hal a szatyorban, mert nem készül számla automatikusan! 🙂

• Like 2

On 6/14/2014 at 12:53 PM, diakro said:

Sikerült frissíteni / javítani a modult?