Jump to content

rozwalona strona podczas wyboru płatności


wojpio

Recommended Posts

Witam

Kolejny problem: W piątym kroku składania zamówienia, czyli wybór metody płatności, gdy klient wybierze Przelewy24 bądź "Płatność przy odbiorze z kwotą pobrania" (moduł cashondeliverywithfee v.0.6) - strona się sypie. Wyświetla się prawidłowa zawartość, ale najwyraźniej gubi całkowicie dostęp do CSS - dołączam zrzut ekranu.

Jakieś pomysły, sugestie?

post-532420-0-17239600-1365709157_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nie doszedłem jeszcze dlaczego tak się dzieje, ale mam jakiś trop:

Otóż płatności działające poprawnie odwołują się do adresu:

/module/nazwa_modułu/plik.php

natomiast te działające błednie do:

/modules/nazwa_modułu/plik.php

 

Czyli te, które nie działają są z katalogu 'modules'. I ten katalog jest w strukturze plików na serwerze.

Natomiast katalogu 'module' (bez s) w strukturze nie widzę - a to działa. Magia jakaś!

O co tu chodzi? Jakieś przyjazne adresy, mod-rewrite itp? Nie znam się na tym niestety, ale czuję, że to jest wskazówka.

 

Pomoże ktoś?

Link to comment
Share on other sites

moduł przelewy24 mam bezpośrednio ze strony przelewy24.pl

moduł cashondeliverywithfee v.0.6 od kogoś życzliwego na forum - ale ten moduł możemy pominąć, nie najważniejszy.

A w pasku adresu, tak jak pisałem:

/modules/przelewy24/payment.php

a wszystkie działające płatności mają

/module/... (bez s)

Edited by wojpio (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

<?php
/* SSL Management */
$useSSL = true;
include(dirname(__FILE__).'/../../config/config.inc.php');
include(dirname(__FILE__).'/../../header.php');
include(dirname(__FILE__).'/przelewy24.php');

 

 

zmieniasz na

 

<?php
/* SSL Management */
$useSSL = true;
include(dirname(__FILE__).'/../../config/config.inc.php');
require_once(dirname(__FILE__).'/../../init.php');
$fc=new FrontController();
$fc -> setmedia();
include(dirname(__FILE__).'/../../header.php');
include(dirname(__FILE__).'/przelewy24.php');

 

dodkowo w przelewy24.tpl zmiana:

<a title="{l s='Płać z Przelewy24.pl' mod='przelewy24'}" href="modules/przelewy24/payment.php">

 

na:

 

<a title="{l s='Płać z Przelewy24.pl' mod='przelewy24'}" href="http://pelnyurldosklepu/module/przelewy24/payment.php">

 

 

i powtarzasz czynność dla wszystkich plików php które otwierają Ci się jako strony podczas płatności

Link to comment
Share on other sites

Ciekawe, że coś takiego się dzieje - moduł przelewy24 wydaje się być popularny, jeden z ważniejszych, więc wszelkie problemy powinny być już dawno rozpoznane i usunięte. A widać, ze jednak ciągle jest - nie u mnie tylko, bo dwóch innych ludzi w tym wątku zgłosiło ten sam problem.

Link to comment
Share on other sites

dobra, pisałem z pamięci, stąd błędy.

 

oto poprawny kod:

 

<?php
/* SSL Management */
$useSSL = true;
include(dirname(__FILE__).'/../../config/config.inc.php');
require_once(dirname(__FILE__).'/../../init.php');
$fc=new FrontController();
$fc -> setmedia();
include(dirname(__FILE__).'/../../header.php');
include(dirname(__FILE__).'/przelewy24.php');

 

 

i w przelewy24.tpl dajesz:

 

<a title="{l s='Płać z Przelewy24.pl' mod='przelewy24'}" href="http://pelnyurldosklepu.com/modules/przelewy24/payment.php">

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ciekawe, że coś takiego się dzieje - moduł przelewy24 wydaje się być popularny, jeden z ważniejszych, więc wszelkie problemy powinny być już dawno rozpoznane i usunięte. A widać, ze jednak ciągle jest - nie u mnie tylko, bo dwóch innych ludzi w tym wątku zgłosiło ten sam problem.

 

ten problem występuje tylko 1.5.4 przy aktualizacji kodu jakaś mądra głowa usunęła istoty fragment klasie frontcontroller ;) ale już w kolejnej aktualizacji wszystko będzie ok

Link to comment
Share on other sites

no prawie. Strona CSSa widzi, ale teraz ten schemat 5 kroków włazi na prawą kolumnę (qrde, jak tu się daje załaczniki? Już raz zrzut dokłądałem a teraz nie widze nic. Moze za późno?...)

 

zwykle siedze do 2:00 więc mamy jeszcze 25 min ;) btw. edytowałem poprzedni post, sprawdź

Link to comment
Share on other sites

na to wychodzi. Domyślam się, że da się to zrobić w moduły/pozycje. Teoretycznie wiem, jak.

Ale to chyba powinno być gdzieś bezpośrednio w module przelewy24 ustawione - mylę się?

 

BTW: w moduły/pozycje niedawno przestało mi działać LiveEdit. Pokazuje 404.

Znasz coś takiego, czy to znowu mój dar?

Edited by wojpio (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Wygląda na to, że już bliżej niż dalej. Wg Twojej instrukcji poprawiłem też pay-send.php. Moduł przekazuje dane zamówienia do banku.

Próbowałem 'zapłacić' z konta na którym brak środków - oczywiście bez powodzenia. Po kliknięciu DALEJ na stronie przelewy24 wróciło mnie do sklepu na stronę błedu: http://sklep.tutaj.pl/modules/przelewy24/validation_prestashop_error.php

a na niej tylko dwa słowa: fatal error.

Jak to ugryźć?

Link to comment
Share on other sites

Kurka, czyli dobrze kombinowałem, tylko w pewnym momencie zabrakło mi wiedzy, która klasa co robi :-) setMedia w tym wypadku zdziałała cuda :-) Dzięki wielkie, wygląda na to, że jest to rozwiązanie tego problemu :-)

Link to comment
Share on other sites

A ja mam pytanie na które chyba znaleźliście rozwiązanie- jak wyłaczyć prawą kolumnę w ostatnim etapie płatności z przelewy 24. Zmiany w payment.php,pay-send.php i w przelewy24.tpl zrobiłem (miałem ten sam problem co wojpio) ale z tą kolumną zgupłupiałem. Do tej pory pracowałem na joomli więc sorry za być może banalne pytatnie.

Drugie pytanie jak edytować blok tagów...? Klikam konfiguruj i pojawia mi sie tylko mozliwość ustawienia ilości tagów..a treści nie?

Link to comment
Share on other sites

A ja mam pytanie na które chyba znaleźliście rozwiązanie- jak wyłaczyć prawą kolumnę w ostatnim etapie płatności z przelewy 24. Zmiany w payment.php,pay-send.php i w przelewy24.tpl zrobiłem (miałem ten sam problem co wojpio) ale z tą kolumną zgupłupiałem. Do tej pory pracowałem na joomli więc sorry za być może banalne pytatnie.

Drugie pytanie jak edytować blok tagów...? Klikam konfiguruj i pojawia mi sie tylko mozliwość ustawienia ilości tagów..a treści nie?

Jeśli pytasz o same tagi - to ich nie edytujesz w module, tylko dodajesz odpowiednie tagi do poszczególnych produktów - moduł sam zlicza i odpowiednio je wyświetla,

Link to comment
Share on other sites

Co jakiś czas ktoś pyta na privie, czy poradziłem sobie z problemem prawej kolumny?

 

Otóż problemu nie rozwiązałem, ale go ominąłem.

Mianowicie zamiast zakupu w pięciu krokach, ustawiłem 'zakupy na jednej stronie'

PrestaShop 1.5.4: Preferencje/Zamówienia/Typ przetwarzania zamówienia.

 

Dzięki temu ów schemat graficzny kroku realizacji zamówienia nie jest wyświetlany, a więc i nie włazi na prawą kolumnę.

Ot i cała rada. Powodzenia.

(adres tak działającego sklepu http://sklep.tutaj.pl)

 

Niemniej sam chętnie bym się dowiedział, jak włączać/wyłączać kolumny dla konkretnych stron albo grup (np. dla wszystkich stron CMS wybranej kategorii). Muszę dość mocno rozbudować część informacyjną, czyli zrobić kilkanaście (może -dziesiąt)) stron na bazie CMS i bardzo by mi się przydało wyłączenie właśnie prawej kolumny. Jeśli nie znajdę szybko sposobu, pewnie w jakimś podfolderze doinstaluję joomla i wtedy z łatwością osiągnę zamierzony efekt. Tylko 'po co mnożyć byty'? :-)

 

Wielki Mistrz posiał ferment, apetytu wszystkim narobił i wątku nie dokończył :-)

Pomóż VEKIA! - wszyscy wiedzą, że Ty wiesz! :-)

Link to comment
Share on other sites

Drogi wojpio! Widzę, że poradziłeś sobie z problemem zakupów bez rejestracji. Otóż kiedy robię zakupy bez rejestracji i chcę zapłacić przelewy24.pl kieruje mnie z powrotem do logowania. U Ciebie nie ma tego problemu. Mógłbyś mi pomóc? Presta 1.5.4

Link to comment
Share on other sites

Zmartwię Cię - nie wiem dlaczego u Ciebie nie działa. W tym akurat nic nie grzebałem, samo zadziałało.

 

Przy okazji: czy to Ty dokonałeś przed chwilą zakupu (rozumie, że w ramach testowania) hydrożel 200g, 55-666 Warszawa?

Link to comment
Share on other sites

Sorry za zamieszanie, ale u mnie np nie tworzy zamówienia dopóki nie klikniesz wyloguj na stronie banku:) Dlatego pozwoliłem sobie na mały test. Moduł pobrałeś z przelewy24.pl? Jaką masz wersję presty?

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Czy udało się to komuś rozwiązać. W moim sklepie przy zakupach gości po poprawnej płatności klient jest kierowany na stronę logowania do "Mojego konta" i sklep nie aktualizuje statusu płatności, a klient otrzymuje maile o wyborze płatności czekiem.

 

Czy ktoś jest w stanie z tym pomóc?

 

 

pozdrawiam,
t0mmyK

http://decoratoria.pl/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...