Jump to content

Wyszukiwanie produktów po opisie


Maniek89

Recommended Posts

Witam mam pytanie odnośnie wyszukiwania produktów czy jest możliwość wyszukiwania towarów dodatkowo po opisie towaru ? Ponieważ jeśli jedna rzecz pasuje do kilkunastu urządzeń nie dam rady wpisać wszystkiego w nazwę. Czy może trzeba jakoś rozszerzyć moduł wyszukiwarki, czy nie będzie to miało większego wpływu na pracę sklepu?

Link to comment
Share on other sites

Wyszukiwarka Prestashop (ja mam 1.5.4) w standardzie indeksuje słowa z opisów (krótkiego i długiego). Jeżeli wejdziesz w menu Preferencje -> Szukaj ->Waga to możesz podnieść znaczenie Opisu produktu w wynikach wyszukiwania, im wyższa liczba tym wzrasta ważność.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

dokładnie jak mój przedmówca zaznaczył, możesz określać wagi poszczególnych atrybutów (opis, tytuł itp.)

 

w opisanym przez Ciebie przypadku nie musisz wszystkiego upychać w nazwie przedmiotu - możesz zwiększyć znaczenie opisu :-)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jedyne co przychodzi mi do głowy, to Byś spróbował odbudować cały index (Preferencje -> Szukaj -> Indeksowanie -> Przebuduj cały indeks). U mnie w bazie 2500 produktów, tylko w dwóch opisach jest słowo pięćdziesiąt, wyszukiwarka znajduje bez problemu oba już po wpisaniu pięćdz. (wersja Prestashop 1.5.4)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nie mam tak, że rzecz pasuje także do np. SEAT IBIZA III (6K1) . Jeżeli wpiszę np. SEAT lub IBIZA nie pokazuje się produkt a jak wpiszę 6K1 to pokazuję nie mam pojęcia co jest nie tak ;/ Jeżeli ten wpis SEAT IBIZA III (6K1) umieszczę gdzieś wcześniej w opisie to czy wpisze SEAT czy IBIZA to jest elegancko.

 

 

Problem rozwiązany nie wiem dlaczego nie pasowało szukajce to, że opis był wyśrodkowany. Dałem opis normalnie bez wyśrodkowania i wszystko jest elegancko. Dzięki wszystkim za pomoc :)

Edited by Maniek89 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Podnoszę temat wersja presty 1.5.4.1 nie działa ( przynajmniej u mnie ) Produkty sa wyszukiwane tylko jeżeli zaczynają się dokładnie od nazwy produktu lub opisu czyli wyszukuje q2612 ale nie wyszukuje już 2612

 

na wcześniejszej wersji 1.5.2 po zmianie kodu w search.php na:

? ' \'%'.pSQL(Tools::substr($word, 1, PS_SEARCH_MAX_WORD_LENGTH)).'%\''

: '\'%'.pSQL(Tools::substr($word, 0, PS_SEARCH_MAX_WORD_LENGTH)).'%\''

Działało wyszukiwanie tak jak chciałem. Czyli wyszukiwało produkty po fragmencie nazwy lub opisu

w tej chwili to nie działa.

- ktoś ma jakiś pomysł jak rozwiązać problem - dodam ze indeks przebudowałem i zresetowałem wyszukiwarki ale nic to nie dało .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam, mam sklep na starej preście 1.3, chciałbym aby wyszukiwanie działało po części wyrazu. Jak to zrobić?

 

Problem jest spowodowany tym, że presta ignoruje [enter] czyli przełamanie linijki - tzn. nie traktuje tego jako spację.

 

Co mam na myśli - mam taki opis załóżmy że cyfry są wyrazami do wyszukania:

 

1234 5678901 23456 7

890 1234

 

Wyszukiwarka nie wyszuka mi frazy 890, natomiast jeśli wpiszę 7890 to wyszuka.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 3 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...