Jump to content

Tinymce και φόρμα διαχείρησης upload αρχείων


grgdmrs

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους σας,

Χρησιμοποιώ prestashop 1.4.7.3. εδώ και ένα χρόνο περίπου.

Αρχικά θα ήθελα να σας ευχαριστήσω όλους που μέσα απο τα μνμ τα σας μπόρεσα να βρώ λύσεις για διάφορα προβλήματα που αντιμετώπιζα κατά καιρούς.

ΗΡΘΕ η ώρα λοιπόν να κάνω και εγω την ερώτηση μου.

Να διευκρινήσω πως δεν έχω άμεση πρόσβαση στον κώδικα της σελίδας μου. Μπορώ να κινηθώ μόνο στο backoffice.

 

Χρησιμοποιώ Mozilla firefox και Google chrome.

9 στις 10 φορές που είμαι στον Tinymce editor και θέλω να ανεβάσω μιά εικόνα στον server απο το PC μου για να την προστέσω σε κάποια σελίδα, δεν μου εμφανίζει την πλατφορμα του editor αλλα με πάει πάντα στην homepege της σαλίδασς μου. Δεν μπορώ να καταλάβω πότε επιλέγει να εμφανίζεται σωστά και πότε όχι. Άλλες φορές μπαίνει νε τον chrome και άλλες με τον Mozilla και τις περισσότερες ΚΑΘΟΛΟΥ. Εχει καταφέρει να γίνει πού εκνευριστικό όλο αυτό. Φανταστείτε πως έχω φτάσει στο σημείο να ανεβάζω τις διάφορες εικόνες σε imageshack και να παίρνω links απο εκεί.

Νομίζω πως όλο αυτό οφείλεται στους browswer και όχι στον Tinymce αλλά δεν είμαι και σίγουρος.

Πως θα μπορούσατε να με βοηθήσετε κάνω για να λυσω αυτό το θέμα που με ταλαιπωρεί?????

 

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Se mena mpainei kanonika!!

Λόχος, (ζαχαρώνω καιρο κάποιες εφαρμογές σου) :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure:

Τί εννοείς σε εσένα μπαίνει?

Πάντως σήμερα ανακάλυψα πως αν μπαίνω με Chrome σε παράθυρο ιδιωτικής περιήγησης τότε λειτουργεί κανονικά.

Επισυνάπτω φώτο. Τι μπορεί να φταίει?

 

 

post-374065-0-03736000-1365444375_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λόχος, (ζαχαρώνω καιρο κάποιες εφαρμογές σου) :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure:

Τί εννοείς σε εσένα μπαίνει?

Πάντως σήμερα ανακάλυψα πως αν μπαίνω με Chrome σε παράθυρο ιδιωτικής περιήγησης τότε λειτουργεί κανονικά.

Επισυνάπτω φώτο. Τι μπορεί να φταίει?

 

 

post-374065-0-03736000-1365444375_thumb.jpg

 

Συγγνώμη εγώ μπερδεύτηκα.. Κατάλαβα εσφαλμένα πως δεν μπορείς να δεις το FΟ από το κατάστημα σου.. Και απλά σου ανέφερα πως από εμένα μπαίνει κανονικά.. Τι εννοείς ζαχαρώνεις κάποιες εφαρμογές μου; :ph34r: :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...