Jump to content

Překročení velikosti databáze


Serhiy Chaklosh

Recommended Posts

Zdravím všechny.

Potřeboval bych poradit s databázi. Máme obchůdek www.majestick.cz na bázi Prestashop a s ním propojenou databázi MySQL, která se mi ale po dvou letech jaksi přeplnila (překročil jsem limit 60MB). A když otevřu v administraci strukturu databáze a seřadím její obsah podle velikosti tak jednoznačně největší jsou ps_connections_page, ps_connection_source a ps_connections. Tak mě zajímá jestli se jedna o zápisy Odkud přišli návštěvnici a jestli jednoduchým stisknutím tlačítka VYPRÁZDNIT se můj problém nevyřeší.

Chci upozornit, že se s programováním, databázemi apod. nemám nic společného. Tak prosím nehanbit mě za (třeba) přihlouplý dotaz. Nerád bych přišel o historii objednávek a také (logicky) o žádnou funkční součást obchodu ale historii návštěv klidně obětuji. Nechci kvůli tomu kupovat tlustou knihu a začít šprtat MySQL a ani nechci přeplácet někoho za něco, co bych mohl udělat sám jedním klikem. Přikládám obrázek horní části výpisu struktury databáze řazené podle velikosti.

 

Budu vděčný za jakoukoli radu

 

Děkuji. Serhiy

Link to comment
Share on other sites

Zkousel jste se podivat v administraci do zalozky Statistiky a na jejich konfiguraci? Pripadne se podivejte jestli je tam nastaveno aby se data treba jednou za rok nebo dle vasich potreb sami z DB odstranovali-tohle by vam melo pomoci-nastavte nejakou kratsi jednotku a uvidite. Pokud to takto mate a porad data jen narustaji pak maji statistiky ve vasi verzi PS problem a je skoro zadouci kontrola jednotlivych modulu statistik a vypnuti tech, ktere nevyuzijete. Toto by mohlo jednoduseji vyresit vase obavy i problemy ohledne prace s DB.

 

Pred zmenami si udelejte zalohu DB nejlepe s deaktivovanym eshopem pro zakazniky...

Link to comment
Share on other sites

Hmm, dobrý tip, nastavil jsem tam automatické čištění ale předpokládám, že začne to účinkovat až od teď. Neovlivní to ale nijak stávající velikost která zůstává přes 60MB.

A tak zatímco jsem psal tyto řádky jsem zmáčkl kouzelné tlačítko Vyprázdnit (předtím jsem si udělal zálohu) a vypadá to, že to bylo dobré řešení.

Od teď ale doufám, že se to bude promazávat samo, když už jsem to nastavil v Administraci.

Děkuji za odpověď a přeji hodně úspěchů.

Serhiy

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...