Jump to content

Znak wodny moduł ?


p0ldek

Recommended Posts

Witam Panów ponownie mam taki o to problem tym razem, używam modułu do znaków wodnych. Przygotowałem sobie gif z znakiem wodnym. Wszystko cacy. Ale nie nakłada się na zdjęcia, na żadne w czym może leżeć problem?

Link to comment
Share on other sites

  1. Po uaktywnieniu i ustawieniu modułu znaku trzeba ręcznie wygenerować ponownie wszystkie miniatury Preferencje -> Obrazki -> Generuj ponownie miniatury
  2. W ustawieniach znaku wodnego przezroczystość ustawiona na niską liczbę, np. 10, co sprawia, że znak wodny jest ledwo widoczny
  3. Żaden z typów obrazów nie wybrany do ochrony znakiem wodnym, wybrać można np. tylko zdjęcie w najwyższej jakości thickbox_default
    selectaf.jpg
  4. Biblioteka PHP GD2 wyłączona, jeżeli wyłączona to w Parametry zaawansowane -> Informacje konfiguracyjne -> Sprawdź konfigurację pojawia się błąd
    gd2p.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wszystko jest ok, po wykonaniu powyższych czynności wszystko śmiga, problem też u mnie był taki że na serwerze który mam wywalał mi błędy. Więc musiałem wszystko zrobić na lokalnym serwerze. Pytanie tylko czy muszę teraz same zdjęcia przeżucić na serwer czy wszystko, a może samą bazę? Jakaś szybka podpowiedź?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Próbowałam dzisiaj zainstalowac ten moduł lecz niestety wyskoczył mi "500 Internal Server Error".
Spróbowałam odświerzyć stronę, cofnąć się, zalogować znowu do Admina, wywalić ciasteczka ale już nic mi się nie ładuje ani admin ani sklep, mam tylko to:

"Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, [email protected] and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log."

Czy wina leży po stronie hostingodawcy czy ja przez tą instalację wszystko zepsułam? :(

Edited by Faenza (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

"NetworkError: 500 Internal Server Error - http://www.adressklepu.pl/ index.php?controller=AdminDashboard&token=ffb5bc6a8de1e36c5950a2bc39d1e6ec"

Czy to chodziło o coś takiego? Firebug wypluł mi ten error.
Po zmianie tego pliku tak jak w podanym linku żadna dodatkowa treść mi się nie pokazuje.

-----
Edit:
W pliku .htaccess wyrzuciłam wszystko co dotyczyło tego modułu i sklep znowu działa.

Edited by Faenza (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Witam wszystkich

To mój pierwszy post a z prestą mam doczynienia od tygodnia dlatego proszę o wyrozumiałość :)

 

chciałbym odświeżyć temat znaku wodnego na zdjęciach ponieważ mam z tym spory problem a konkretnie z

"Wygeneruj ponownie miniatury"

 

Presta 1.0.6.11 oraz moduł Znak wodny v1.0.4 - by PrestaShop

 

 

zrobi kilka zdjęć a później efekt jest taki:

 

ABORT: PHP cpu time limit exceeded in imagecopyresampled() called at [/classes/ImageManager.php:244], in ImageManagerCore::resize() called at [/modules/watermark/watermark.php:282], in Watermark::hookActionWatermark() called at [/controllers/admin/AdminImagesController.php:571], in call_user_func() called at [/controllers/admin/AdminImagesController.php:571], in AdminImagesControllerCore::_regenerateWatermark() called at [/controllers/admin/AdminImagesController.php:625], in AdminImagesControllerCore::_regenerateThumbnails() called at [/controllers/admin/AdminImagesController.php:354], in AdminImagesControllerCore::postProcess() called at [/classes/controller/Controller.php:171], in ControllerCore::run() called at [/classes/Dispatcher.php:374], in DispatcherCore::dispatch() called at [/admin/index.php:54]

 

 

rozumie, że jest time out na serwerze ale po wyłączeniu modułu Znak wodny v1.0.4 - by PrestaShop

zdjęcia generuje poprawnie po włączeniu modułu są te błędy a ponowne generowanie bez usuwania starych plików nie odnosi skutków

 

Może ktoś ma pomysł na to ...

Dodam że serwer na home.pl :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...