Jump to content

Produkty - import CSV


Redmarx

Recommended Posts

Ahoj,

potreboval bych nekoho, kdo by poradil jak spravne zadat do importniho csv pro zbozi tyhle dve veci:

- kategorie (po uspesnem naimportovani se to priradi do hlavni kategorie, nikoliv do kategorie ve ktere to zbozi je, napriklad dam do policka categories 21, vim, ze 21 je podkategorie toho zbozi z nabidky kategorie, ovsem do kategorie 21 se mi to nepriradi)

 

- spravnou url obrazku, na webu mam napriklad obrazek 123.jpg nahrany na /www/upload/foto, jak bude vypadat spravna url v tom policku, aby se mi obrazek nahral?

 

Predem dik.

 

(Prestashop 1.5.3)

Edited by Redmarx (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Tak jsem si s tim jeste trochu hral a vypada to, ze je v Prestashopu 1.5.3 chyba a ze proste ty kategorie a obrazky importovat z CSV nejdou? Ma nekdo zkusenost z Prestashopu 1.5.3 nebo noveho 1.5.4. Je to docela problem, rvat to tam rucne nebude jen tak. :-/

Link to comment
Share on other sites

Mockrát děkuji cikon95. Super. Už to jede. Mám opravdu hodně ušetřené práce. Uff. Ještě jednou dík!!

Nechápu proč to při dávání instalace ke stáhnutí lidi neopravili. Je to docela důležitá věc. Doufám, že se ještě nesetkám s dalšími podobnými bugy.

Link to comment
Share on other sites

Mám verziu 1.5.4 na platforme Linux.

Pri CSV importe produktov v časti: "Nastavte prosím typ hodnoty každého stĺpca" sa mi zobrazuje len 5 stĺpcov z 39. Podľa všetkého by sa mali ďalšie zobraziť cez tlačítko >>, ale toto nie je funkčné.

Poradí mi prosím niekto čo s tým.

Ďakujem

Link to comment
Share on other sites

Mám verziu 1.5.4 na platforme Linux.

Pri CSV importe produktov v časti: "Nastavte prosím typ hodnoty každého stĺpca" sa mi zobrazuje len 5 stĺpcov z 39. Podľa všetkého by sa mali ďalšie zobraziť cez tlačítko >>, ale toto nie je funkčné.

Poradí mi prosím niekto čo s tým.

Ďakujem

 

skus iny browser... ako pouzivas...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zdravím všetkých,

 

vie prosím, niekto poradiť s nasledovným:

Import interpunkčných znamienok

Keď vo verzii 1.5.4.importujem dáta cez CSV tak na stránke sa niektoré znaky vôbec nezobrazia, resp sa zobrazia zle. Napr.:

ť - chýba

š - chýba

č - è

ž - chýba

ľ - ¾

ŕ - à

 

Pri ručnom vkladaní to funguje v pohode.

Mám nainštalovaný lokalizačný balím Slovakia - potvrdená inštalácia OK, predvolený jazyk Slovak, jazyková a štátna lokalizácia SK.

Pri importe CSV mam nastavené kódovanie ISO-8859-1

Vie niekto poradiť čo s tým?

Vopred ďakujem za každú radu / pomoc.

Edited by RUDOTOM (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Import interpunkčných znamienok

Keď vo verzii 1.5.4.importujem dáta cez CSV tak na stránke sa niektoré znaky vôbec nezobrazia, resp sa zobrazia zle. Napr.:

ť - chýba

š - chýba

č - è

ž - chýba

ľ - ¾

ŕ - à

 

Pri ručnom vkladaní to funguje v pohode.

Mám nainštalovaný lokalizačný balím Slovakia - potvrdená inštalácia OK, predvolený jazyk Slovak, jazyková a štátna lokalizácia SK.

Pri importe CSV mam nastavené kódovanie ISO-8859-1

Špatné kódování. Importní soubor musí být ve formátu UTF-8 (lze snadno překódovat např. v PsPadu) a při importu se musí taky nastavit UTF-8. Pak to bude fungovat dobře.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...