Jump to content

Moduł do obsługi klientów hurtowych

Recommended Posts

Witam,

Presta: 1.5.1 (niedługo 1.5.4).

Jak obsługujecie klientów hurtowych? Czy są jakieś moduły pokazujące ceny dla poszczególnych klientów uwzględniając rabaty procentowe, rabaty progowe, ceny indywidualne ? Jak Wy to rozwiązujecie w swoich sklepach ?

Będę wdzięczny za informację.

Pozdrawiam,

Michał.

Z moich obserwacji wynika, że dobrym rozwiązaniem jest tworzenie grup klientów i przypisywanie rabatów do poszczególnych grup :-)

Czy da się zrobić aby dla grupy klientów pokazywana była cenna netto a już w koszyku była pokazywana cena brutto ?

• 4 weeks later...

dla strony produktu musisz wyedytować plik product.tpl umieszczony w katalogu Twojej templatki : themes/twoj_template/product.tpl

tax excl: {convertPrice price=$product->getPrice(false, $smarty.const.NULL, 2)}
tax incl: {convertPrice price=$productPrice}

natomiast jeżeli chodzi o listing produktów - product-list.tpl, ale tutaj sprawa się nieco komplikuje

Hej, dzięki za pomoc. Myślę, że na stronie produktu takie coś mi wystarczy, natomiast starałem się, próbowałem, ala ni cholery nie weim gdzie mam to dopisać... :/ help pls ;)

ok, bezpośrednio pod ceną netto, a nad buttonem 'Dodaj do koszyka', było by spoko gdyby to ostylować w taki sposób, że czcionka będzie mniejsza i może dpisać za ceną wyraz 'brutto' tak żeby było wiadomo o co chodzi :)

Edited by snejku (see edit history)

w okolicach linii 440 dodałem:

<p>{convertPrice price=$product->getPrice(false, $smarty.const.NULL, 2)} {l s='tax excl.'}</p>

efekt:

{if !empty($product->unity) && $product->unit_price_ratio > 0.000000}
 {math equation="pprice / punit_price"  pprice=$productPrice  punit_price=$product->unit_price_ratio assign=unit_price}
<p class="unit-price"><span id="unit_price_display">{convertPrice price=$unit_price}</span> {l s='per'} {$product->unity|escape:'htmlall':'UTF-8'}</p>
  {/if}
  {*close if for show price*}
  {/if}

<p>{convertPrice price=$product->getPrice(false, $smarty.const.NULL, 2)} {l s='tax excl.'}</p>

{if (!$allow_oosp && $product->quantity <= 0) OR !$product->available_for_order OR (isset($restricted_country_mode) AND $restricted_country_mode) OR $PS_CATALOG_MODE}
<span class="exclusive">
 <span></span>
 {l s='Add to cart'}
</span>
  {else}

spkZfg9.png

tłumaczenie "bez vat" możesz dodać w localization -> translations

• Like 1

jest ok tylko ja domyślnie mam ustwione ceny netto i po wpisaniu tego kodu, powtarza mi cenę netto, a nie brutto, myślałem że jestem sprytny i zmieniłem w kodzie 'tax excl.' na 'tax incl.' ale nie wyszło :P

rany boskie już się całkowicie poplątałem. Biję się w pierś - to przez moją nieuwagę.

użycie tego kodu powinno definitywnie rozwiązać problem (mam nadzieję)

{convertPrice price=$product->getPrice(true, $smarty.const.NULL)}

• Like 1

wszystko sprowadza się do tego, że nie czytam do końca postów tylko rzucam rozwiązaniami z rękawa, które nijak mają się do treści :P

działam trochę na pamięć ;) Obiecuję poprawę hehehe ;)

pozdrawiam!

• 1 month later...

Witam.

Zastosowałem to: <p>{convertPrice price=$product->getPrice(false, $smarty.const.NULL, 2)} {l s='tax excl.'}</p>

Ale nie działa prawidłowo z atrybutami:(

Link do produktu: http://www.sklep.amtak.eu/pokrywydopiecow/12_pokrywa-górna-pieca-25-kw-zielona.html#/kolor-zielony/wełna_do_pokrywy-nie

Proszę o pomoc bo chciałem to zrobić tak jak jest tutaj: http://www.online.martprint.com/pl/bizneskarty/15-biznes-karty-specjal.html

• 1 month later...

Witam,

zauważyłem pewną nieprawidłowość w działaniu tego kodu. Mianowicie w momencie ustawienia kombinacji atrybutów, przy wyborze innej kombinacji niż domyślna, cena "małymi" cyferkami pozostaje niezmieniona, natomiast cena "dużymi" zmienia się tak jak powinna. Niezależnie czy "małe" są cenami netto a "duże" brutto czy odwrotnie. Do jakiej pozycji ma się odwoływać polecenie getPrice, aby to wyeliminować i co zrobić aby ceny były dodatkowo opisane, odpowiednio netto i brutto???

OK. opisy cen przebrnąłem natomiast zachowanie dodatkowej ceny jest nie zrozumiałe. Np.:

Produkt bez atrybutów jest wyświetlany poprawnie: 10 zł netto -> 12,30 brutto.

Produkt z atrybutami: 10 zł netto -> 8,13 zł brutto

W czym problem?

Proszę o weryfikację tego problemu.

Pozdrawiam.

Edited by Waldi1981 (see edit history)

Cześć.

W okolicach 387 linii będziesz miał:

<span id="our_price_display">{convertPrice price=$productPrice}

dodaj na końcu:

</span> {l s='tax excl.'}</span>

wówczas wyświetlany napis netto, lub:

</span> {l s='tax incl.'}</span>

wówczas wyświetli się napis brutto.

Edited by Waldi1981 (see edit history)

• 1 year later...

Witam.

Trochę z innej beczki ale też o hurcie. Jak zrobić żeby produkty w koszyku dodawać np. po 10 szt. zamiast pojedynczo?

Co to znaczy po 10 sztuk? Żeby klient miał wybór ilościowy np. 9 sztuk czy ty chcesz narzucić że minimalna ilość to 10 sztuk?

Chodzi mi o to żeby cena widoczna podawana była za szt. np. 3 zł. ale towar zprzedawany jest w opakowaniach po 10 szt. czyli w koszyku dodawać można po 10 szt. co daje nam w podsumowaniu koszyka 30 zł. Robiłem artykuł jako "paczkę produktów" ale wtedy cena podawana jest całościowo + dodatkowe inf za szt. i koszyk dodaje po 1 szt. "paczki". Mi chodzi o to żeby produkt był jako szt. ale zamówić można 10 lub 20 lub 30... szt.

Mam nadzieję że w miarę jasno naświetliłem problem...

Edited by Budzick (see edit history)

• 3 weeks later...
 Share

• Create New...

Important Information

Cookies ensure the smooth running of our services. Using these, you accept the use of cookies. Learn More