Jump to content

Moduł do obsługi klientów hurtowych


Recommended Posts

Witam,

 

Presta: 1.5.1 (niedługo 1.5.4).

 

Jak obsługujecie klientów hurtowych? Czy są jakieś moduły pokazujące ceny dla poszczególnych klientów uwzględniając rabaty procentowe, rabaty progowe, ceny indywidualne ? Jak Wy to rozwiązujecie w swoich sklepach ?

 

Będę wdzięczny za informację.

 

Pozdrawiam,

Michał.

Link to comment
Share on other sites

Z moich obserwacji wynika, że dobrym rozwiązaniem jest tworzenie grup klientów i przypisywanie rabatów do poszczególnych grup :-)

Czy da się zrobić aby dla grupy klientów pokazywana była cenna netto a już w koszyku była pokazywana cena brutto ?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

dla strony produktu musisz wyedytować plik product.tpl umieszczony w katalogu Twojej templatki : themes/twoj_template/product.tpl

 

tax excl: {convertPrice price=$product->getPrice(false, $smarty.const.NULL, 2)}
tax incl: {convertPrice price=$productPrice}

 

natomiast jeżeli chodzi o listing produktów - product-list.tpl, ale tutaj sprawa się nieco komplikuje

Link to comment
Share on other sites

w okolicach linii 440 dodałem:

 

<p>{convertPrice price=$product->getPrice(false, $smarty.const.NULL, 2)} {l s='tax excl.'}</p>

 

efekt:

 

{if !empty($product->unity) && $product->unit_price_ratio > 0.000000}
 {math equation="pprice / punit_price"  pprice=$productPrice  punit_price=$product->unit_price_ratio assign=unit_price}
<p class="unit-price"><span id="unit_price_display">{convertPrice price=$unit_price}</span> {l s='per'} {$product->unity|escape:'htmlall':'UTF-8'}</p>
  {/if}
  {*close if for show price*}
  {/if}

<p>{convertPrice price=$product->getPrice(false, $smarty.const.NULL, 2)} {l s='tax excl.'}</p>

  {if (!$allow_oosp && $product->quantity <= 0) OR !$product->available_for_order OR (isset($restricted_country_mode) AND $restricted_country_mode) OR $PS_CATALOG_MODE}
<span class="exclusive">
 <span></span>
 {l s='Add to cart'}
</span>
  {else}

 

spkZfg9.png

 

 

tłumaczenie "bez vat" możesz dodać w localization -> translations

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

rany boskie już się całkowicie poplątałem. Biję się w pierś - to przez moją nieuwagę.

 

użycie tego kodu powinno definitywnie rozwiązać problem (mam nadzieję)

 

{convertPrice price=$product->getPrice(true, $smarty.const.NULL)}

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam.

Zastosowałem to: <p>{convertPrice price=$product->getPrice(false, $smarty.const.NULL, 2)} {l s='tax excl.'}</p>

Ale nie działa prawidłowo z atrybutami:(

Link do produktu: http://www.sklep.amtak.eu/pokrywydopiecow/12_pokrywa-górna-pieca-25-kw-zielona.html#/kolor-zielony/wełna_do_pokrywy-nie

 

Proszę o pomoc bo chciałem to zrobić tak jak jest tutaj: http://www.online.martprint.com/pl/bizneskarty/15-biznes-karty-specjal.html

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam,

 

zauważyłem pewną nieprawidłowość w działaniu tego kodu. Mianowicie w momencie ustawienia kombinacji atrybutów, przy wyborze innej kombinacji niż domyślna, cena "małymi" cyferkami pozostaje niezmieniona, natomiast cena "dużymi" zmienia się tak jak powinna. Niezależnie czy "małe" są cenami netto a "duże" brutto czy odwrotnie. Do jakiej pozycji ma się odwoływać polecenie getPrice, aby to wyeliminować i co zrobić aby ceny były dodatkowo opisane, odpowiednio netto i brutto???

 

OK. opisy cen przebrnąłem natomiast zachowanie dodatkowej ceny jest nie zrozumiałe. Np.:

Produkt bez atrybutów jest wyświetlany poprawnie: 10 zł netto -> 12,30 brutto.

Produkt z atrybutami: 10 zł netto -> 8,13 zł brutto

W czym problem?

 

Proszę o weryfikację tego problemu.

Pozdrawiam.

Edited by Waldi1981 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Cześć.

 

W okolicach 387 linii będziesz miał:

<span id="our_price_display">{convertPrice price=$productPrice}

dodaj na końcu:

</span> {l s='tax excl.'}</span>

wówczas wyświetlany napis netto, lub:

</span> {l s='tax incl.'}</span>

wówczas wyświetli się napis brutto.

Edited by Waldi1981 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam.

Trochę z innej beczki ale też o hurcie. Jak zrobić żeby produkty w koszyku dodawać np. po 10 szt. zamiast pojedynczo?

 

Co to znaczy po 10 sztuk? Żeby klient miał wybór ilościowy np. 9 sztuk czy ty chcesz narzucić że minimalna ilość to 10 sztuk?

Link to comment
Share on other sites

Chodzi mi o to żeby cena widoczna podawana była za szt. np. 3 zł. ale towar zprzedawany jest w opakowaniach po 10 szt. czyli w koszyku dodawać można po 10 szt. co daje nam w podsumowaniu koszyka 30 zł. Robiłem artykuł jako "paczkę produktów" ale wtedy cena podawana jest całościowo + dodatkowe inf za szt. i koszyk dodaje po 1 szt. "paczki". Mi chodzi o to żeby produkt był jako szt. ale zamówić można 10 lub 20 lub 30... szt.

Mam nadzieję że w miarę jasno naświetliłem problem...

Edited by Budzick (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
×
×
  • Create New...