Jump to content

Procesatori cu plata in lei - opinii despre alegere


Recommended Posts

sunt la faza de alegere a procesatorului de plati... inteleg ca paypal, skrill nu fac plati in lei. Am citit despre Netopia (mobilpay) si PayU. Despre primii multi erau nemultumiti de feedback ul greoi si incomplet la problemele de implementare (si pt un client mai putin cunoscator al problemelor tehnice, aceasta etapa e esentiala...). Despre payu ...astept sa mi retrimita modulul de plati pt ca initial mi au trimis unul arhivat cu rar (presta suporta doar zip) si care oricum dupa uploadare nu il regaseam printre module. Nu vreau sa fiu malitios cu nimeni ci doar sa aflu pareri care conteaza pentru toti cei care urmeaza sa aleaga un serviciu competent in aceasta etapa...

Asteptam pareri.

 

PS: am mai observat si ca multi au renuntat la implementarea cardului si folosesc viramentul bancar. Motivele ar fi si ele binevenite aici...

Edited by roliviu (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Pot sa-ti dau cateva argumente pro si contra

 

1 la plata cu cardul, cel putin in teorie ai siguranta ca in cazul unei tepe nu ramai fara bani. Aici cel putin in teorie banca acopera frauda. Dezavantajul este ca ai comision / tranzactie.

2 la plata prin op toate bune si frumoase ... ai primit banii ai dat comanda....  dar intervine o alta problema din partea bancii .... comisioanele ... comision cand intra banii in cont .... comision cand ies 

 

In mare cam atata stiu .... urmeaza sa aprofundez mai mult ... sper ca informatia sa nu fie depasita .... eventual o sa revin cu un post pentru plata cu cardul, deoarece incerc sa fac un contract cu o banca ... deci o sa am mai multe amanunte.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...