Jump to content

Creare camp nou in formular client nou


andrei21

Recommended Posts

Buna seara,

 

Am tot incercat sa adaug un camp nou in formularul de inregistrare client nou in prestashop 1.5.3.1.

Ceea ce am reusit sa rezolv pana acum este ceea ce am postat deja (in spaniola ce e drept pentru ca locuiesc in Spania). http://www.prestasho...s/#entry1155536

 

Ceea ce nu reusesc eu sa inteleg este cum sa il fac sa imi arate acest camp si informatia stocata.

 

Ceea ce trebuie sa fac este sa creez un camp nou (poligono) care sa fie vizibil in formularul de inregistrare client nou si care sa fie vizibil in Back Office la sectiunea clienti.

Tot ce am modificat si rezultatul obtinut se afla in linkul de mai sus.

 

Specific ca daca nu va lasa sa inmagazinati informatii litere+cifre este din cauza ca in prestashop/override/classes/Address.php l-am trecut 'isPoligonoName' in loc sa il trec 'isGenericName'. Corect este cum se arata mai jos:

 

'poligono' => array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isGenericName', 'size' => 64),

 

Va rog daca poate cineva sa ma ajute si ii rog sa posteze si pe colegii care au nevoie de asa ceva sau ceva asemanator. Oricum nu ma las pana nu fac un tutorial complet cu rezolvarea acestei probleme.

Va multumesc.

Edited by andrei21 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...