Jump to content

Ürün fiyatlarının gösterimi

ps3z

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar ürün fiyatları sitede kdv dahil olarak gösteriliyor ama üye girişi yapınca kdv hariç olarak gösterilmektedir.

Sürekli olarak Kdv dahil nasıl gösterilebilir?

Merhaba hangi versiyonu kullandığını yazmamışsın , 1.5 + için ; admin panelinden ''yer '' yazan yere bas açılan listede vergiler yazan yeri seç , açılan sayfada alt kısımda vergileri aktif et seçeneğini işaretle ürünlerin kdv dahil olarak görünecek , ayrıca ürün yüklemesi yaptığında fiyatları yazarken vergi kuralı yazan yerde '' vergisiz '' olarak fiyat tanımlarsan kdv dahil fiyat müşetrine görünecektir.

1.4 + versiyonla için ; admin panelinden ödemeler yazan yere basın ve alt kısımdan '' vergiler'' yazan yeri seçin üst kısımda anlattığım şekilde vergiyi aktif edin ve ürün yüklerken vergisiz olarak fiyat tanımlaması yapınız.

Merhaba hangi versiyonu kullandığını yazmamışsın , 1.5 + için ; admin panelinden ''yer '' yazan yere bas açılan listede vergiler yazan yeri seç , açılan sayfada alt kısımda vergileri aktif et seçeneğini işaretle ürünlerin kdv dahil olarak görünecek , ayrıca ürün yüklemesi yaptığında fiyatları yazarken vergi kuralı yazan yerde '' vergisiz '' olarak fiyat tanımlarsan kdv dahil fiyat müşetrine görünecektir.

1.4 + versiyonla için ; admin panelinden ödemeler yazan yere basın ve alt kısımdan '' vergiler'' yazan yeri seçin üst kısımda anlattığım şekilde vergiyi aktif edin ve ürün yüklerken vergisiz olarak fiyat tanımlaması yapınız.

merhaba 1.5.4 kullanıyorum

dediğin gibi yapınca problem çözüldü ama check out yaptığımızda kdv hariç rakam yazıyor.yani vergisiz gibi,benim istediğim kdv dahil şu fiyat gibi yazmasıdır.bunun bir çözümü varmı?

merhaba 1.5.4 kullanıyorum

dediğin gibi yapınca problem çözüldü ama check out yaptığımızda kdv hariç rakam yazıyor.yani vergisiz gibi,benim istediğim kdv dahil şu fiyat gibi yazmasıdır.bunun bir çözümü varmı?

Merhaba üstte yazdığımı sanırım dikkatli okumadın ; ''ayrıca ürün yüklemesi yaptığında fiyatları yazarken vergi kuralı yazan yerde '' vergisiz '' olarak fiyat tanımlarsan kdv dahil fiyat müşterine görünecektir.''

gayet güzel okudum.ama anlatamamış olabilirim.

ödeme kısmına geldiğinde vergisiz olarak seçtiğimizden vergi hariç yazmaktadır.bunu demek istemiştim.

ürün sayfasında rakam istediğim gibi gözüküyor ama ödeme sayfasında detaylarda vergi hariç yerine vergi dahil yazılsa daha iyi olur.çünkü müşteriye vergi dahil son fiyatları söylemekteyiz.

Yardımların için teşekkür ederim.

Toplam ürünler (vergi hariç): 109,90 TL Toplam kargo (vergi hariç) 4,24 TL Genel Toplam (KDV Hariç): 114,14 TL Toplam vergi 0,76 TL Toplam: 114,90 TL

Edited by worldbazaar (see edit history)

• 2 weeks later...

kdv hariç kodu şudur

{if $priceDisplay == 2}
 <br />
 <span id="pretaxe_price"><span id="pretaxe_price_display">{convertPrice price=$product->getPrice(false, $smarty.const.NULL)}</span> {l s='tax excl.'}</span>
   {/if}

bunu product.tpl den kaldırırsan bir sıkıntı çıkmaz

Bunun icin kodda duzenlemeye gerek yok ki gruplardan ayarlayabiliyorsun kdv haric veya dahil gorunmesini. yani hangi gruba fiyat nasil gorunsun ayarlayabilirsin. Burda problem client grubunda kdv haric secilmis onu duzeltmeli. problemi cozup cozemedigini sormustum arkadasa cvp vermedi eger hala cozemediyse yazsin yardimci olalim.

Bunun icin kodda duzenlemeye gerek yok ki gruplardan ayarlayabiliyorsun kdv haric veya dahil gorunmesini. yani hangi gruba fiyat nasil gorunsun ayarlayabilirsin. Burda problem client grubunda kdv haric secilmis onu duzeltmeli. problemi cozup cozemedigini sormustum arkadasa cvp vermedi eger hala cozemediyse yazsin yardimci olalim.

problem çözülmüştür.ilginize teşekkür ederim.

• 1 year later...

"Burda problem client grubunda kdv haric secilmis onu duzeltmeli" client nerede?  bunu nasıl bulacağım? 1.6.0.9 versiyon kullanıyorum ve ana ekranda bütün fiyalarım kdv hariç fiyatları gösteriyor. Kdv dahi fiyatları ancak ödeme yaparken görebiliyor müşteri

• 2 years later...