Jump to content

Ana Sayfada CSS Uygulanmıyor...

Cydia

Recommended Posts

Merhaba;

Presta 1,5,3,1 Sürümünü sorunsuz kuruyorum. Server üzerinde olması gereken tüm eklentiler yükledim, zaten kurulumda ve sonrasında hata almıyorum. Sistem sorunsuz çalışıyor. Ancak admin ekranından tema bölümüne gelip tema yüklemeden default temayı seçip kaydet dediğimde ana sayfa sapıtıyor :) CSS leri göstermiyor..

Smarty ve CCC özelliklerini kapadım, cache temizledim, geri açtım, tüm dosyaları ftp'ye yeniden attım sorun düzelmedi.. Sistemi database dahil komple silip tekrar kurdum, uyumlu bir tema satın aldım onu yükledim, temayı değiştirdim ana sayfa yine karıştı hiçbir css özelliğini kullanmıyor, yazı renkleri dahil..

Tekrar tüm sistemi sıfırladım temiz bir kurulum yaptım, default temayı tıklatıp save ettim, ana sayfa yine karıştı..

Çözemiyorum, yardımcı olurmusunuz.. Teşekkürler..

post-525322-0-30317400-1364554346_thumb.jpg

Edited by Cydia (see edit history)

Malesef tarayıcı önbelleği yada smarty ccc cache'leri ile alakalı değil sorun.. Hepsini test ettim :=)

Sıkıntı şöyle...

Themes klasörüne chmod 777 ancak dosyalara 644 verilmesi gerekiyor.. Server'im güvenlik nedeniyle 777 dosyaları http üzerinden göstermiyor...

Temayı kaydet dediğinizde (default olsa bile) dosyaların yazma izinleri presta tarafından 777 olarak kayıt ediliyor ve site ana sayfası css dosyalarını okumaya kalktığında 777 chmodlu oldukları için reddediliyor.. Buda sitenin çalışmamasına neden oluyor...

Her temayı kaydet dediğimde girip dosyaları 644 izinleriyle değiştiriyorum ve site çalışıyor :)

Sorun buymuş.. Teşekkürler cevabınız için..