Jump to content

1.5.4.0 kurulumunda hata

camoka

Recommended Posts

1.5.4.0 versiyonun local de kurulumu sırasında böyle bir hata oluşuyor.

İngilizce kurulumda hata veriyor Almanca kurulum denedim çalışıyor.

ayrıca ingilizce dosya mı indirmek gerekiyor..

Merhaba,

Eğer dil seçenekleri ile ilgili kuruluma başlamadan önce kurulum dosyalarında bir değişiklik yada language klasörü ile ilgili yeni dosya yüklemesi yapmadıysan Prestashop kurulumununa başlarken ingilizce dil seçeneği mevcut. Prestashop 1.5.4.0 versiyonunu başka bir siteden indirdiysen belki bu kurulumda da bir sorun olabilir diye düşünüyorum.

Buradan tekrar indirip deneyebilirsin ;

http://www.prestashop.com/en/download

kendi sitesinden indirdim. dil dosyalarında herhangi bir değişiklik yapmadım. iki kere indirip denedim ama olmadı. kurulum yaparken internet bağlantısı mi istiyor acaba? evde internet bağlantım yok sorun burda mı acaba?

kendi sitesinden indirdim. dil dosyalarında herhangi bir değişiklik yapmadım. iki kere indirip denedim ama olmadı. kurulum yaparken internet bağlantısı mi istiyor acaba? evde internet bağlantım yok sorun burda mı acaba?

Bunun internet bağlantısıyla alakası olduğunu sanmıyorum. Sonuçta bir güncelleme yapmıyorsun kurulumda sistem mevcut dosyalarla düzenlemeleri oluşturuyor. Büyük ihtimalle dosya izinleriyle alakalı bir problem bu. Gerekli olan yazma izinlerini verdiğinden emin ol. Kurulumda Prestashop zaten yazma izni vermen gereken bölümleri belirtiyor hepsinin "Ok" olmasına dikkat et.