Jump to content

Jak wykonać Update z 1.5.3 do 1.5.4 ?


p0ldek

Recommended Posts

Sprawdźcie ustawienia cache w panelu administracyjnym. Polecam wszystkie optymalizacje, ccc i inne chwilowo wyłączyć.

Nie spotkałem się z tym jeszcze, ale na przykładzie malczyk69 widać, że presta czyta z cache pliki których w szablonie templatki nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Zmień ustawienia domeny na serwerze testowym bo chyba zostawiłeś localhost (zmień na serwer1346064.home.pl w BackOfficePrestashop > Preferencje > Dane URL i SEO), a pliki CSS są przez serwer testowy wysyłane z nagłówkiem 403 Forbiden więc chyba uprawnienia plików musisz zmienić (chmod)

Edited by Piotr Kaczor (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Witaj Erni zanim napisałem posta przetestowałem wszystkie możliwe ustawienia związane z optymalizacją (cash kompiluj, nie kompiluj, pamięć podręczną wł i wył, ccc itp) efekt jak na zrzucie zresztą możesz zerknąć na http://serwer1346064.home.pl/presta chwilowo zostawię bez zmian.

Jest jeszcze jedna sprawa - serwer mam na home.pl i nie do końca jestem zadowolony - czasy są wręcz makabryczne (nawet 32 s na przeładowania str na adminie), już kilkukrotnie monitowałem ale ciągle ta sama odpowiedź - trwają prace nad poprawą jakości (już miesiąc).

w każdym razie 1.5.3.1 działa a 1.5.4 nie.

Link to comment
Share on other sites

Witaj Piotr - nic z tego. mam na homie domenę ekmar.eu (na ekmar.pl działa 1.5.3.1) zrobiłem jak sugerowałeś i dalej bez zmian nawet usunąłem zawartość cash z kat. smarty i nic. dodam, że w adminie nie widzi podglądu tematów.

 

 

PS Erni stronka już nie na serwer... ale na ekmar.eu

Link to comment
Share on other sites

Ja nadal widzę jedyny problem w tych linijkach:

<link href="http://ekmar.eu/themes/default/cache/0db1f09b88f5b64ac88ae3954aac698e_all.css" rel="stylesheet" type="text/css" media="all" /><script src="http://ekmar.eu/themes/default/cache/17f2664b6420c2efe39a095b6a99eba5.js" type="text/javascript">

Dlaczego tak jest? Niestety nie umiem pomóc :/

Link to comment
Share on other sites

cześć p0ldek, a jakie masz czasy przy przeładowywaniu stron - ja maks. miałem 32 s ale pomiędzy 5 a 15 to standard podczas, gdy testowałem tą samą konfigurację (przekopiowałem wszystko) na linux.pl i tam czasy miałem poniżej 1 sek - nawet zrobiłem zrzuty dla serwisu w home - oto one:

czas_home_pl.jpg oraz czas_linux_pl.jpg

Link to comment
Share on other sites

U mnie te czasy to max 5 sek nie wiem od czego to zależy. Sam majstrowałem trochę w pliku php.ini ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, Wpisałem w nim to:

allow_url_fopen = On
memory_limit = 256M;
safe_mode = On
magic_quotes_gpc = Off
mod_rewrite = On

choć wydaje mi się na 100% że ostatnie nie działa.

Tak to nie wiem czym się różnimy. W

 

Wracając do głównego problemu. Ktoś coś ?

Edited by p0ldek (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Na stronie ekmar.eu serwer broni dostępu do plików CSS z katalogu /themes/leo_tshirt/cache/ i obrazków z katalogu /modules/lofcoinslider/images/

ekmar.png

 

Zgodnie z instrukcją http://doc.prestashop.com/display/PS15/Installing+PrestaShop#InstallingPrestaShop-Completingtheinstallation katalogi wymienione niżej powinny mieć ustawione prawa dostępu na CHMOD 755 lub CHMOD 775

/config/

/cache/

/log/

/img/

/mails/

/modules/

/themes/default/lang/

/themes/default/pdf/lang/

/themes/default/cache/

/translations/

/upload/

/download/

/sitemap.xml

 

A tak te ustawienia wyglądają w FileZilli

008-filezillaRights.png?version=1&modificationDate=1353063875000

Edited by Piotr Kaczor (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

OK. przyznaję się nic z tego co napisałeś nie zrozumiałem - nie moja branża. Wiem tylko, że bez dodatkowych konfiguracji wersja 1.5.3.1 działa a nowa nie.

Możliwe, że po dłuższym czasie byłbym w stanie coś z tym zrobić tylko, że mi to zajmie tygodnie, dla 95-ciu procent moich znajomych jest to niewykonalne.

Wręcz zaczynam się zastanawiać czy moja strona będzie bezpieczna - po tym jak ją prześwietliłeś?

a chciałbym tu uruchomić działający sklep

Link to comment
Share on other sites

OK. przyznaję się nic z tego co napisałeś nie zrozumiałem - nie moja branża. Wiem tylko, że bez dodatkowych konfiguracji wersja 1.5.3.1 działa a nowa nie.

Możliwe, że po dłuższym czasie byłbym w stanie coś z tym zrobić tylko, że mi to zajmie tygodnie, dla 95-ciu procent moich znajomych jest to niewykonalne.

Wręcz zaczynam się zastanawiać czy moja strona będzie bezpieczna - po tym jak ją prześwietliłeś?

a chciałbym tu uruchomić działający sklep

 

Strona będzie bezpieczna, takiego prześwietlenia może dokonać każdy ;)

Co nie zmienia faktu, że też nie wiem w czym jest problem.

 

W Panelu (Parametry zaawansowane -> informacje konfiguracyjne) nie ma jakichś błędów?

Link to comment
Share on other sites

@malczyk69 Ja właściwie nie sprawdzałem nic związanego z bezpieczeństwem, po prostu rozmowa między twoim serwerem a moją przeglądarką wygląda w ten sposób: pliki CSS i obrazki są na serwerze i to tam gdzie być powinny ale serwer odmawia dostępu do nich z powodu braku uprawnień do plików dla osób z zewnątrz (czyli odwiedzających stronę). To tak właściwie strona jest aż za bardzo bezpieczna :P

Pierwsza przyczyna takiego stanu to właśnie CHMODy, ale jak nie to niestety nie pomogę.

Link to comment
Share on other sites

Znalezione w odmentach internetu czy ktoś może to przetłumaczyć? Tak do formy co i gdzie zrobić to spróbuje tego.

 

 

To mój pierwszy post więc witam wszystkich,

 

miałem podobny problem na home.pl, czyli błąd 403 Forbidden na całym katalogu po uruchomieniu .htaccess i ModRewrite nowej wersji Contao (2.10.1),

 

ten wątek znalazłem przy poszukiwaniu rozwiązania i sądzę, że moja odpowiedź komuś może się przydać.

 

Po zadaniu pytania, obsługa home.pl bardzo szybko odpowiedziała i co więcej wyjaśniła i rozwiązała problem:

 

Na serwerach współdzielonych home.pl warunek <FilesMatch> jest pomijany, dlatego wartości w tym znaczniku są traktowane jakby miały być zawsze wykonywane,

zatem:

Order allow,deny

Deny from all

Są wykonywane za każdym razem i odmawiają dostępu do serwisu.

 

Wystarczy więc je wychashować i wszystko będzie działało poprawnie

37 # Order allow,deny

38 # Deny from all

 

Jedyny minus, to taki, że jeżeli chcemy wyeliminować dostęp do plików z rozszerzeniem tpl|html5|xhtml, to musimy opisać to innymi regułami.

 

 

Przypuszczam, że to nie jedyne warunki, które u nich nie działają, więc warto posprawdzać wszelkie możliwe miejsca, w których zabezpieczamy się przed niepowołanym dostępem.

Link to comment
Share on other sites

Mam rozwiązanie prozaiczne w dwóch lokalizacjach jak nie ma trzeba wstawić htaccess-y, mianowicie /themes/ i /modules/ i oba muszą zawierać takie oto instrukcjie:

<Files "\.tpl$">
Deny from all
</Files>

 

Ponieważ jak znalazłem powyżej <FilesMatch> jest ignorowane na serwerach home.pl i trzeba przepisać do <Files>. Rozwiązanie prozaiczne i działające.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...