Jump to content

PrestaShop™ 1.5.3.1.


webmining

Recommended Posts

Καλημέρα σας,είμαι καινούριος στο forum.θα προσπαθήσω να γίνω όσο πιο σαφής γίνεται.Αρχικά έχω την έκδοση PrestaShop™ 1.5.3.1.

 

1)Θα ήθελα να μάθω που βρίσκεται η αρχική σελίδα ώστε να μπορέσω να την επεξεργαστώ.

2)Πως μπορώ να προσθέσω position και μετά να τοποθετήσω κάποιο module σ'αυτήν.

 

Θα ήθελα την βοήθεια σας..

Ευχαριστώ πολύ..

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι γνωρίζεις κι από joomla.Για e-shop να προτιμήσω joomla ή prestashop;

 

Και θα ήθελα να σε ρωτήσω έχω ένα slider(minicslider),πως μπορώ να το τοποθετήσω μόνο αν είναι η home η αγγλική η μόνο στην home την ελληνική..

Ευχαριστώ..

Edited by webmining (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι γνωρίζεις κι από joomla.Για e-shop να προτιμήσω joomla ή prestashop;

 

Και θα ήθελα να σε ρωτήσω έχω ένα slider(minicslider),πως μπορώ να το τοποθετήσω μόνο αν είναι η home η αγγλική η μόνο στην home την ελληνική..

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι γνωρίζεις κι από joomla.Για e-shop να προτιμήσω joomla ή prestashop;

 

Και θα ήθελα να σε ρωτήσω έχω ένα slider(minicslider),πως μπορώ να το τοποθετήσω μόνο αν είναι η home η αγγλική η μόνο στην home την ελληνική..

Ευχαριστώ..

 

Έχω ασχοληθεί και γω με joomla αλλά όχι με virtuemart (το addon για eshop βασισμένο σε joomla) έχει τεράστια υποστήριξη.. Από θέμα λειτουργικότητας πιστεύω είναι καλό για έμπειρους χρήστες, αλλά για αρχάριους θα πρότεινα το prestashop καθώς δε χρειάζεται πολύ επεξεργασία για να έχεις ένα ωραίο αποτέλεσμα.. Από θέμα εμφάνισης, 10000 φορές presta και ορισμένα χαρακτηριστικά μπορείς να τα εντάξεις στο presta με λίγο ψάξιμο και λίγη σκέψη.. Έλληνες είμαστε γαμώτο.. We love patenta!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι γνωρίζεις κι από joomla.Για e-shop να προτιμήσω joomla ή prestashop;

 

Και θα ήθελα να σε ρωτήσω έχω ένα slider(minicslider),πως μπορώ να το τοποθετήσω μόνο αν είναι η home η αγγλική η μόνο στην home την ελληνική..

Ευχαριστώ..

 

Εαν θες ενα καθαρό eshop κατάστημα θα πας prestashop, εάν θες ένα site ενημερώσεις και να πουλάει και κάνα δυο πραγματάκια , τότε σε joomla.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ..

 

Θα ήμουν ευγνώμων αν μπορούσες να μ'απαντήσεις στο ερώτημα με το slider(αν φυσικά γνωρίζεις)

 

Για δοκίμασε λίγο να επιλέξεις στο διαχειριστικό του πρόσθετου ό,τι το θες να είναι πολυγλωσσικό και απλά πρόσθεσε διαφάνειες μόνο στη γλώσσα που επιθυμείς!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι γνωρίζεις κι από joomla.Για e-shop να προτιμήσω joomla ή prestashop;

 

Και θα ήθελα να σε ρωτήσω έχω ένα slider(minicslider),πως μπορώ να το τοποθετήσω μόνο αν είναι η home η αγγλική η μόνο στην home την ελληνική..

Ευχαριστώ..

 

Έτσι όπως είναι το module δεν γίνεται, μόνο εάν κάνεις custom το module.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως είναι το module δεν γίνεται, μόνο εάν κάνεις custom το module.

 

Ρε συ Site.. Ο άνθρωπος απ'ότι κατάλαβα εννοεί να παίζει διαφάνειες αν ο χρήστης επιλέγει μια συγκεκριμένη γλώσσα.. Και αυτό απ' όσο γνωρίζω υπάρχει σαν δυνατότητα.. Αν κάνω κάπου λάθος σε παρακαλώ να με διορθώσεις!

Link to comment
Share on other sites

Εαν το κάνει με το τρόπο της διαφάνειας ,θα υπάρχει ένας κενός χώρος στο κατάστημα και δεν θα φαίνεται όμορφο, εγώ κατάλαβα ότι ο φίλος θέλει να εμφανίζετε η όχι το module ανάλογα τη γλώσσα και όταν δεν εμφανίζετε, να καλύπτετε το κενό με το ακριβώς από κάτω module που θα έχει π.χ προϊόντα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Αυτό που εννοώ,είναι : Το κείμενο μου,θέλω να είναι σε 2 γλώσσες..

 

Συγνώμη που σας ταλαιπώρησα..Βρήκα μια επιλογή που έλεγε multilingual και το πρόβλημα επιλύθηκε..

και πάλι συγνώμη.

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνια σας..

Link to comment
Share on other sites

 

μόνο αν είναι η home η αγγλική η μόνο στην home την ελληνική..

 

 

Απλά άλλη φορά να το εκφράζεις καλύτερα, σε παρακαλώ. Γιατί με το μόνο μας μπέρδεψες απ' ότι κατάλαβες.. Θα μπορούσες να πεις πχ να εμφανίζει διαφορετικές διαφάνειες ανάλογα τη γλώσσα. Κι αν χρειαστείς κάτι άλλο είμαστε στη διάθεση σου.

 

Καλή σου μέρα

Link to comment
Share on other sites

Εαν το κάνει με το τρόπο της διαφάνειας ,θα υπάρχει ένας κενός χώρος στο κατάστημα και δεν θα φαίνεται όμορφο, εγώ κατάλαβα ότι ο φίλος θέλει να εμφανίζετε η όχι το module ανάλογα τη γλώσσα και όταν δεν εμφανίζετε, να καλύπτετε το κενό με το ακριβώς από κάτω module που θα έχει π.χ προϊόντα.

 

Εμένα δεν υπάρχει αυτό το κενό που αναφέρεις.. Δεν άλλαξα τίποτα άλλο

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...