Jump to content

Csv import súly mező


sanada

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Lenne egy kisebb csv file, körül-belül 400 termékkel, importálásnál milyen mezőt válasszak a súly tárolására?

 

Adatbázisban látom, hogy van egy súly nevű mező, de ezt nem látom elérhetőnek importáláskor kiválasztható mezőkbe. Eddig úgy csináltam, hogy Tulajdonságnak írtam be a "weight" értéket, ezzel az a gond, hogy szállítás számításakor ezt nem veszi figyelembe. Hogy érdemes importálni a súlyt?

Link to comment
Share on other sites

Ennek a módja:

kell egy excel (csv) aminek három oszlopa van:

ID - termék név - szélesség (ugye ide a súly jön).

 

Tehát:

Kell a terméknév oszlop az előző csv-ből amit feltöltöttél. Ez legyen az új excelünk második oszlopa (terméknév).

Adminban megnézed az első termék ID-jét amit feltöltöttél, legyen ez a példa kedvéért most 1100.

Aztán az excelben "lehúzod" az 1100-at az elsőtől kezdve, így az utolsó termék ID-je 1500 lesz (400 termék esetén, ugye).

 

Szúrópróbaszerűen rákeresel név alapján az admin felületen egy-egy termékre visszaellenőrizvén magadat, hogy az ID számok jók.

 

Ha jók az ID számok, vagyis egyeznek a terméknévvel, akkor a harmadik oszlop a termék súlya legyen. Nyilván minden terméknév mellé a saját súlyát kell írni.

 

Ezt mentsd át csv-be, ha kell akkor válts karakterkódolást utf8-ra, majd töltsd fel adminba.

 

Importáláskor három oszlop kell Neked ezek alapján:

ID -- terméknév -- szélesség

 

Ez azért kell, mert terméket csak akkor tudsz csv-n keresztül frissíteni, ha az ID szám és a terméknév megvan adva (és az egyezik is).

 

Ha nem érted amit írtam szólj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...