Jump to content

klonlama hatası

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba,

Leo Theme ücretsiz temasını kurdum, Türkçeleştirdim olabildiği kadarıyla (ki shopping cart yazısı falan hala duruyor o da ayrı bir sorun düzeltebileceğim yeri de bulamadım) ve sorun burada başlıyor;

Dil seçimini birden fazla yaptığım zaman alt kısımdaki menüler falan klonlanmaya başlıyor. 2-3 bazen dil sayısına göre 4 oluyor. Sorunun kaynağını bir türlü bulamadım. Benze bir sorunla karşılaşıp çözen arkadaşlar varsa yardımcı olabilirlerse çok sevinirim.

Yardımcı olması açısından resim de ekledim.

Şimdiden teşekkürler.

Not: Farklı temalarda da denedim, aynı sorun devam ediyor!

çifte.bmp

Arkadaşlar merhaba,

Leo Theme ücretsiz temasını kurdum, Türkçeleştirdim olabildiği kadarıyla (ki shopping cart yazısı falan hala duruyor o da ayrı bir sorun düzeltebileceğim yeri de bulamadım) ve sorun burada başlıyor;

Dil seçimini birden fazla yaptığım zaman alt kısımdaki menüler falan klonlanmaya başlıyor. 2-3 bazen dil sayısına göre 4 oluyor. Sorunun kaynağını bir türlü bulamadım. Benze bir sorunla karşılaşıp çözen arkadaşlar varsa yardımcı olabilirlerse çok sevinirim.

Yardımcı olması açısından resim de ekledim.

Şimdiden teşekkürler.

Not: Farklı temalarda da denedim, aynı sorun devam ediyor!

Merhaba tema çevirilerini admin paneli araçlar / çeviriler kısmından tercümeleri düzenle / mağaza çevirileri bölümünden düzenleyebilirsin ayrıca yine aynı kısımda modüller çevirilerini de yaparsan kullanmış olduğun temanın modül çevirilerini de tamamlaman gerekir.

Diğer sorununa gelince admin paneli modüller kısmından üst menu veya menu olarak ismi yazılı olan modülü bulup '' konfigüre '' yazan yere basıp klonlanmış menulerde ki çift olanların ikinci olanlarını silersen sorunun düzelecektir. ayrıca bilgisayarının ön belleğini boşaltıp yenile ve admin panelde ayarlar / performans kısmından kuvvet derlemeyi aktif edip kaydettikten sonra tekrar pasif hale getirirsen prestashop önbelleğinide yenilemiş olacaksın.