Jump to content

Recommended Posts

Prestashop Zopim - darmowy czat

Darmowe rozwiązanie pozwalające w niezwykle łatwy sposób umieścić w własnym sklepie funkcjonalność czatu, która pozwoli Twoim klientom kontaktować się z Toba w trakcie przeglądania stron sklepu. Doskonałe narzędzie usprawniające Twoim klientom kontakt z supportem sklepu, za darmo!

pierwszy moduł czatu widget który działa z PrestaShop 1.7!

zopim-free-cover-big.png

więcej informacji o module, w tym screenshoty, download link:

moduł zopim darmowy chat prestashop

instalacja modułu

sprawdź jak zainstalować moduł w usłudze prestashop cloud
  • Like 2

aktualizacja!

moduł jest obecnie w wersji 1.3

1. zmieniliśmy wygląd back office modułu (dodaliśmy zakładkę z dashboardem zopima - można czatować bezpośrednio z panelu presty)
  2. moduł wspiera nowy widget zopima!!!

btw. dostaję od Was zapytania na PM skąd ściągnąć moduł: z pierwszego postu, jest link z aktualną wersją.

Chciałbym zapytać czy jest mozliwość spolszczenia tego widgetu w wersji free? W opcjach konta nie ma do wyboru języka polskiego, a oferować w polskim sklepie widget z angielskimi napisami niezbyt jest sensowne niestety.

Wdzięczny byłbym za odpowiedź, gdyż moduł działa świetnie i czat również, jednak brak polskiego języka dyskwalifikuje go na nasz rynek niestety.

pewnie, że jest taka możliwość. wersja darmowa umożliwia korzystanie z wersji PL

XffX8LJ.png

Dodam tylko dla potomnych żeby zmienić język widgetu należy też zmienić typ widgetu na nowy (na old classic zmiana języka nie działała).

Jeśli się mylę to proszę o informację.

Świetny moduł - dzięki wielkie za niego!

dawno nie grzebałem w ustawieniach, ale jeszcze kilka miesięcy temu to własnie nowy widget nie był przetłumaczony, stary działał OK

dobrze wiedzieć, że się pozmieniało :)

nowa wersja wydana

- automatyczne sprawdzanie aktualizacji

- problem z dashboardem naprawiony (występował gdy z adminem łączyliśmy się przez ssl)

Vekia, a takie moje pytanie - dlaczego by nie zintegrować bądź samemu zrobić APP pod GaduGadu ? Przyjazne i łatwe w obsłudze, każdy na bank wie jak się z tego korzysta. Jest coś takiego jak "Darmowy widget GaduGadu" No ale to tylko generowanie kodu i wklejanie, bez możliwości jakiejś większej edycji. Gdyby zrobić coś o wyglądzie zoptimu ale z połączeniem z GG to byłoby idealnie ;) 

Z tego co się orientuje firma GG Network S.A nie wypuściła jeszcze wersji dla firm z której można korzystać . Obecna wersja jest tylko dla użytkowników prywatnych , nie biznesowych. Chyba , że mam przestarzałe informacje to mnie poprawcie ;) 

Tutaj akurat mówię o Gadu-gadu, tak na czystą logikę . Po co dawać widget gg skoro nie można go używać ? 
Pogrzebałem w sieci i od niedawna istnieje w wersji beta coś takiego jak GG PRO. to jest wersja gg dla zastosowań biznesowych. Więcej informacji -> http://tech.wp.pl/name,GG-Pro,program,23841,pobierz.html?ticaid=111b29  ( LINK PODANY CZYSTO INFORMACYJNIE) 

nic nie szkodzi, tak btw. to nie sądziłem, że są jeszcze osoby korzystające z gg ;)

Może GG nie jest już aż tak popularne jak parę lat temu. Jednak czasem się korzysta :D.  Osobiście sam korzystam w kontaktach z pewną określoną grupą ludzi ;)

Ja korzystam głównie dlatego, że ułatwia mi komunikację - program dekstopowy, więc nie muszę odpalać kolejnego okna przeglądarki (których staram się używać jak najmniej), prosty w obsłudze, nie trzeba nic konfigurować od strony "zarządzającej", instaluje gg, wklepuje na strone widget gg i działa, samo z siebie :D, a te zooptimy? nie dość że płatne to jeszcze jakieś takie mało czytelne ;) 

No i plus do tego komunikuje się z ludźmi których nie znam "realnie" - więc facebook odpada, a przez maila się dogadać to sam wiesz jak jest ;D Skype? za duży chaos w biurze, żebym siedział cały czas na skype (rozmowa głosowa) więc zostaje gg :)

@WZR1ONE

Dziś kontaktowałem się w tej sprawie z supportem technicznym firmy GG Network S.A. .

Przemiła Pani poinformowała mnie :

Jeśli komunikator używany jest do celów niekomercyjnych tj.

- komunikacja wewnętrzna w firmie ( wśród pracowników) 
 - komunikacja zewnętrzna z klientem (w tym przypadku traktuje też go jako widget + nr który odpalony mam u siebie na komputerze) 

Ta sama Pani zaznaczyła jednak, że kontakt z klientem polegać ma na formie czysto informacyjnej , nie mogą się przez niego odbywać transakcje handlowe .

Tutaj nie dopytywałem akurat bo mnie interesowała pierwsza opcja :) 
Jeśli jednak potrzebujesz się dowiedzieć więcej wal śmiało tutaj - http://www.gg.pl/pomoc/kontakt/   piszesz ticketa i w ciagu max 2 dni odpisują . 

zopim jest płatny, ale w tylko w "pełnej" wersji

darmowa wersja umożliwia korzystanie z podstawowych funkcji które jak dla mnie są wystarczające ;)

Mnie też się podoba Zopim... przejrzałem kilka czatów i ten wydaje się rozsądnie... i ma wersję free która ogranicza cię do jednego czatu...

Kiedyś na stronie miałem GG z którego klient mógł się ze sklepem "dogadać".

Nie mniej jednak nie wiedziałem na jakiej stronie jest... a ludzie niestety mają taką przypadłość... że piszą o czymś nie podając na początku czego konkretnie (jakiego produktu) tyczy się pytanie ;-)

Niestety po wklejeniu kodu w head presta pada u mnie pusta biała strona i nic wiecej

jaxxxi , najprawdopodobniej nie masz zamkniętych wszystkich znaczników :) , sprawdź kod dokładnie

a co wklejane jest do headera? jak jakiś skrypt js, pamiętaj, że jak są w nim klamry musisz zastosować tagi {literal} {/literal} i jak to sie ma do modułu ?

Rozmowa zeszła na widget GG, nawet link padł, wiec może chodzi tez o widget gg? Tam idzie kod, ale nie do header :)

no właśnie staram się wgryźć w temat na nowo, jestem trochę wyrwany z kontekstu ;D

a co zrobic zeby ten nowy widget byl po polsku ?
Widzialam w jednym sklepie ze to jest mozliwe

ustawienia widgetu na dashboard.zopim.com

jest tam opcja do zmiany wersji językowej

Tak, właśnie zrobiłam tak jak pisałeś w którymś z poprzednich postów, ale działa to tylko w wersji "old widget" ,a w wersji "new widget beta" wyswietla sie wszystko po angielsku, czasami sie ni z tego ni z owego na czeski czy slowacki przestawia.

A poza tym, mam niby wybrany nowy widget beta, ale wyswietla sie stary :| please help

Ok problem rozwiazalam. :)

Edited by Wojdala

nowa wersja została wydana.

- moduł działa w wersji 1.6

- moduł posiada funkcję automatycznie wypełniającą nazwe oraz email zalogowanych użytkowników

• Like 1

Możecie podpowiedzieć co zrobić, żeby czat był po polsku? Niby mam ustawione j. polski, zmieniałem też na auto i wszystko jest po polsku, ale jak ktoś napisze i przez chwilę nie odpisuję to wyświetla się mu:

Customer Service
We apologize for keeping you waiting. Our operators are busy at the moment, please leave us a message with your email address and we'll get back to you shortly.

Ktoś się orientuje dlaczego strona nie działa?

jaka strona?

Witam,

Dodałem kod do prestyshop i nie widać czata, o co kaman?

Jak dodan np czat gg to sie pojawia okienko

Witam,

Dodałem kod do prestyshop i nie widać czata, o co kaman?

Jak dodan np czat gg to sie pojawia okienko

Kod dodany przez moduł html box jest info ze prawidłowo osadzony..

sorry za dubla..

Edited by tupakus

Korzystasz z tego modułu? jeżeli tak, to nie rozumiem kwestii dodania kodu, 

moduł w tym temacie nie wymaga dodawania żadnego kodu.

pierwszy raz cos dodałem przez moduł html box ale czatu zopim nie widać, generalnie jestem zielony wtym temacie, robił to informoatyk ale gdzies zaginał w akcji..

oczywiscie dodałem skrypt według instrukcji

Edited by tupakus

zatem nie korzystasz z modułu który udostepniony został w pierwszym poście tego wątku.

a ten wątek właśnie tego modułu dotyczy.

zamiast bawić się w wklejanie kodu, skorzystaj z tego modułu

tak zrobilem, moduł zopim jest dodany , jest tam informoacja zeby dodać skrypt 

<!--Start of Zopim Live Chat Script-->
<script type="text/javascript">
window.$zopim||(function(d,s){var z=$zopim=function©{z._.push©},$=z.s=
d.createElement(s),e=d.getElementsByTagName(s)[0];z.set=function(o){z.set.
_.push(o)};z._=[];z.set._=[];$.async=!0;$.setAttribute('charset','utf-8');
$.src='//cdn.zopim.com/?2CfhPe9NkvVdPJbRGcYckrkFZPAvywvI';z.t=+new Date;$.
type='text/javascript';e.parentNode.insertBefore($,e)})(document,'script');
</script>
<!--End of Zopim Live Chat Script-->

Który dodałem przez html box i nic.

Nie wiem juz co źle robię.

nie ma tam informacji żeby dodać skrypt. a tym bardziej żeby dodać go przez html box.

w module z tego wątku jest informacja, aby do pola w konfiguracji modułu wkleić numer ID WIDGETU.

Activate Zopim on your Website

First, activate the Zopim chat widget on your website by copying and pasting the following code between <head> and </head> tags of your site's HTML file:

<!--Start of Zopim Live Chat Script-->
<script type="text/javascript">
window.$zopim||(function(d,s){var z=$zopim=function©{
z._.push©},$=z.s=
d.createElement(s),e=d.getElementsByTagName(s)[0];z.set=function(o){z.set.
_.push(o)};z._=[];z.set._=[];$.async=!0;$.setAttribute('charset','utf-8');
$.src='//v2.zopim.com/?2CfhPe9NkvVdPJbRGcYckrkFZPAvywvI';z.t=+new Date;$.
type='text/javascript';e.parentNode.insertBefore($,e)})(document,'script');
</script>
<!--End of Zopim Live Chat Script-->

That's it! You're now ready to start chatting with your visitors.

Taką miałem informację

nie wiem gdzie to wyczytałeś, ale to nie jest z cała pewnością część modułu z tego wątku. nigdzie, absolutnie nigdzie nie jest w tym module napisane to co przytoczone zostało powyżej.

skoro korzystasz z tego modułu, postępuj zgodnie z instrukcją z modułu :) a jest tam takowa

nowa wersja została wydana

- poprawki do procesu instalacyjnego w nowych wersjach prestashop

- funkcja ukrywająca chat w oknie z "terms and conditions"

Warto dodać, że moduł jest darmowy tylko przez 14 dni ... później kwota do przedłużenia to 134 dolary od agenta rocznie ...

Warto dodać, że moduł jest darmowy tylko przez 14 dni ... później kwota do przedłużenia to 134 dolary od agenta rocznie ...

nie prawda.

moduł jest DARMOWY.

usługa zopim jest również darmowa. 

przez pierwsze 14 dni korzystasz z rozszerzonego pakietu usługi,

po 14 dniowym okresie darmowego korzystania z rozszerzonego pakietu usługi ZOPIM możesz przedłużyć sobie ten okres wnosząc wspomnianą opłatę, lub korzystać z darmowego pakietu, który nie posiada tylu funkcji ile posiada rozszerzony pakiet. wystarcza on w zupełności na obsługę klientów w małych i średnich sklepach.

Darmowy pakiet składa się tylko z czatu dla jednego klienta, bez jakichkolwiek statystyk czy podglądu live - taką otrzymałem odp od supportu Zopima

statystyki podstawowe są za darmo, historia jest 14 dniowa, klientów pisać może wielu - obsługiwać możesz jednoczesnie jednego

po 14 dniowych okresie korzystania z pełnego pakietu - z takiego ograniczongo pakietu można korzystać można za darmo bez dodatkowych ukrytych opłat

nowa wersja wydana

dodane zostały poprawki do procesu instalacyjnego 

zainstalowałem wersję 

Prestashop Zopim - darmowy czat 1.5.2.3

jednak nie działa na http://www.sklepkoneser.pl

dostałem id

src='//v2.zopim.com/?2fHuttUvie7hWkkXz6Vy8hT6b4IISyQ6'

więc wklejam w module swoje id ?2fHuttUvie7hWkkXz6Vy8hT6b4IISyQ6

i w panelu zopim

Check if the Zopim Live Chat Widget is correctly installed on your website.

URL

Check

Widget not found or incorrectly embedded

w sumie jest tak, że działa ale widget na stronie raz widać a raz nie, jak się przewinie stronę na dół to znika hmmm....

Edited by qwarantanna

zainstalowałem wersję 

Prestashop Zopim - darmowy czat 1.5.2.3

jednak nie działa na http://www.sklepkoneser.pl

dostałem id

src='//v2.zopim.com/?2fHuttUvie7hWkkXz6Vy8hT6b4IISyQ6'

więc wklejam w module swoje id ?2fHuttUvie7hWkkXz6Vy8hT6b4IISyQ6

i w panelu zopim

Check if the Zopim Live Chat Widget is correctly installed on your website.

URL

Check

Widget not found or incorrectly embedded

w sumie jest tak, że działa ale widget na stronie raz widać a raz nie, jak się przewinie stronę na dół to znika hmmm....

Twoje id to 2fHuttUvie7hWkkXz6Vy8hT6b4IISyQ6

bez znaku zapytania z przodu

A jak dodać w prestashop 1.6.x.x w head nie działą, w foter także

nowa wersja dostępna!

wniesione zostały drobne poprawki w sposobie działania modułu w PrestaShop 1.6.1!

A jak dodać w prestashop 1.6.x.x w head nie działą, w foter także

nic nigdzie nie trzeba dodawać, wystarczy tylko moduł skonfigurować zgodnie z tutorialem

Mam płatną wersję zopim i takie pytanie.

Czy da się go wyłączyć np przy realizacji zamówienia i płatności przez płatności online? mam zainstalowany moduł dotpay i przy przekierowaniu do płatności

są momenty że nie przechodzi do listy banków ponieważ zopim próbuje również się połączyć z zopim.com i zostaje na stronie "trwa przygotowanie twojej płatności".

Mam płatną wersję zopim i takie pytanie.

Czy da się go wyłączyć np przy realizacji zamówienia i płatności przez płatności online?

Da się.

Moduły -> Pozycje -> Przemieszcznie modułu

Wybierasz ten moduł i hooka przez który się ładuje. Pewnie to js, czyli albo header albo footer.

I dla tego hooka robisz wykluczenia.

Najlepiej zaznacz wszystkie główne co mają w nazwie order plus niżej wszystkie od modułu dotpay.

plus niżej wszystkie od modułu dotpay.

Dzięki za pomoc.

Zaznaczyć dodatkowo wszystkie te co na zdjęciu wraz z dotpay? Jest więcej płatności ale one są wyłączone działa tylko dotpay.

1jpg_spnheph.jpg

Edited by krzysztofsz

Możesz zaznaczyć, ale nie ma to znaczenia bo ich nie używasz :)

I moduł komentarzy produktu załapał ci się na tą listę wykluczeń.

Dzięki a ten cronjobs?

Bez znaczenia, to zadania crona, ale one wykonują się w tle jeśli używasz tego modułu.

To nie jest moduł FO.

Witam,

Mam pytanie posiadamy wersję testową 14 dniową (tj. pełen pakiet). Dodałem zdjęcie avatar, ale nie wyświetla się? Czy coś jeszcze trzeba zmienić - prawa do zapisu katalogu?

[DONE] To rozwiązałem za pomocą standardowego widget-u.

Drugie pytanie jak zrobić, żeby chat był od razu otwarty podczas wejścia na stronę (w sensie wysunięte okienko rozmowy - formularz)? Proszę o wsparcie. Dotyczy strony http://findernet.pl/

[DONE] To rozwiązałem za pomocą wyzwalacza.

Pozdrawiam

Edited by bradypolska

Zainstalowałem moduł (jest super)

Troszkę poniosła mnie fantazja i uzupełniłem rubryki które po 14 dniowym okresie przestają być aktywne.

Tzn. dodałem godziny w których można się kontaktować, teraz chciałbym je zmienić. Nie mogę bo w obecnym darmowym planie jest to nie możliwe.

Ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać?

Vieka help !!!

Moduł działa w nowej prescie 1.6.1.4

Mam pytanie czy da się go podpiąć pod główną stronę admina lub do paska u góry, żeby widzieć czy "są prośby o czat"

bo w tej chwili muszę mieć cały czas otwartą kartę Moduły -> zopimfree -> Konfiguruj

Co chciałbym osiągnąć?

Informacja o czatach bez wchodzenia w moduł.

witam

nie ma takiej możliwości aby podpiąć dashobard zopim w nagłówku zaplecza

dashboard sam w sobie to duże okno, w związku z czym nie ma opcji na podpięcie go w takim miejscu

zdecydowanie lepszym rozwiązanie będzie skorzystanie z możliwości podpięcia widgetu do przeglądarki

wówczas zopim będzie działał w tle a komunikaty o czatach będą wyświetlane w ten sposób

W8efdoX.png

nowa wersja modułu została dziś opublikowana!

dodane zostały poprawki do kodu dzięki czemu działa on w wersji alpha prestashop 1.7, a co za tym idzie - będzie działał również w nadchodzącej oficjalnej wersji PrestaShop 1.7

zdecydowanie lepszym rozwiązanie będzie skorzystanie z możliwości podpięcia widgetu do przeglądarki

wówczas zopim będzie działał w tle a komunikaty o czatach będą wyświetlane w ten sposób

Ale w jednej z otwartych kart muszę mieć cały czas otwartą kartę:

Moduły -> zopimfree -> Konfiguruj

komunikaty o czatach będą wyświetlane w ten sposób

Wpisałem "0" Aby komunikat był widoczny do skutku, ale nie wyświetla się w ogóle ?

Ale w jednej z otwartych kart muszę mieć cały czas otwartą kartę:

Moduły -> zopimfree -> Konfiguruj

Wpisałem "0" Aby komunikat był widoczny do skutku, ale nie wyświetla się w ogóle ?

witam,

korzystając z aplikacji w chrome nie trzeba mieć otwartej zakładki

moduł został zaktualizowany

- dodane poprawki do przekazywania danych zalogowanego klienta. Wcześniej, gdy zalogowany klient posiadał w imieniu lub nazwisku apostrof - moduł nie generował czatu zopim. Teraz już jest ok

- nowe funkcje związane z aktualizacją modułu

Cześć,

Zainstalowałem sobie Twój moduł. Z panela pobrałem kod zgodnie z filmem na yt ale niestety nie pojawia się okno czatu. Jesteś w stanie mi pomóc w tym temacie?

Sklep supervolt.pl

Pozdr Łukasz

Już jest. Pobrałem inny moduł. Teraz działa.

Edited by supervolt.pl

Mam jeszcze pytanie... Jak odbierać rozmowę z czatu? 

Czy musi być otwarty cały czas panel w przeglądarce (dashboard.zopim.com)??

Pozdr Łukasz

nie wiem w jakim konktekście to pytanie, żeby zopim działał, odbierał wiadomości - nie musi.

To gdzie, jako admin sklepu, mam je odbierać?

Muszę mieć coś uruchomione?

Pozdr Łukasz

Edited by supervolt.pl

czatujemy przez:
- https://dashboard.zopim.com

- opcjonalnie jakies urzadzenie przenośne z zainstalowaną appką zopim (ios, android)

- wiadomości email w przypadku bycia offline na czacie

Acha, ok. Zastanawiałem się czy jest jakaś aplikacja dla windows na PC (coś w stylu starego GG)

W takim razie juz wiem co i jak.

Możesz mi jeszcze podpowiedzieć czy do obługi czatu w drugim sklepie potrzebuję drugiego konta na zopim?

Pozdr Łukasz

Witam.

Czy zopim już nie jest darmowym modułem i to teraz to samo co Zendesk ?

pozdrawiam

Mam pytanie czy jest jakaś opcja żeby Zopim wyświetlał informacje o nowym chacie na głównej stronie PA?

Jeszcze jedno pytanie miał być to chat darmowy a wyświetla mi się komunikat że zostało 14 dni okresu próbnego...

Edited by wolfen1223

Mam problem. Zainstalowałem zopima i ten działa poprawnie. Przestał się jednak wyświetlać home slider na stronie głównej. Jak mogę go przywrócić?

Jeszcze jedno pytanie miał być to chat darmowy a wyświetla mi się komunikat że zostało 14 dni okresu próbnego...

Czat jest darmowy.

14 dniowy okres dotyczy konta premium, po tym czasie mamy zwykłe konto.

Czytamy to gdzie się rejestrujemy.

Mam problem. Zainstalowałem zopima i ten działa poprawnie. Przestał się jednak wyświetlać home slider na stronie głównej. Jak mogę go przywrócić?

To raczej nie jest kwestia związana z modułem zopim.

Witam.

Czy zopim już nie jest darmowym modułem i to teraz to samo co Zendesk ?

pozdrawiam

zopim to teraz zendesk chat, w ich ofercie cały czas jest darmowe zwykłe konto.