Jump to content

Moduł Cookies Nowelizacja Prawa Telokomunikacyjnego


vekia

Recommended Posts

w moim mniemaniu validacja w3 to dziś to bzdura na którą nie powinno się zwracać uwagi. W dobie pluginów z zewnętrznych serwisów żadna strona nie ma prawa przejść validacji pomyślnie.

 

Oczywiście, bez przesady z syfem w kodzie, porządek musi być - ale ten <tr> jest mało istotny, szczególnie w tym aspekcie, gdzie tabela tak naprawdę nie jest tabelą ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

1) czy moduł w trakcie instalacji wywala jakiś błąd?

2) problem może być związany z szablonem, upewnij się, czy szablon korzysta z hooka "Footer"

3) sprawdź w moduły > pozycje czy moduł ciasteczek jest podpięty pod ten hook "footer"

Witam...

Dolacze sie z moim problemem. Po zainstalowaniu modulu niestety nie wyswietla sie tak u gory jak i na dole strony. Podpiety jest do footera. Nie ma zadnego bledu podczas instalacji. Szablon standardowy po moich przerobkach ( no chyba ze ja cos tam zawalilem)

www.gzjeweller.co.uk

Dziekuje z gory za pomoc

PS. No teraz to juz nic nie rozumiem... W Firefoxie zaslania mi cala strone i dopiero po zamknieciu przyciskiem pojawia sie moja strona. Textu niestety nie ma z modulu... sam przycisk

Edited by Mariusz_UK (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nie wiem jak was, ale mnie irytuje ciągłe podmienianie loga po aktualizacjach. 
:x Vekia , czy jest możliwość aktualizacji automatycznej tego moduły z wyłączeniem pliku logo (tego które jest wyświetlane na stronie) ? . 

Edited by pbpo (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

W wersji mobilnej strony (na iphone i ipadzie) w pestashop 1.5.3.1 nie wyswietla informacji o ciasteczkach ;[ [przegladarki safari, chrome) (w ogole w wersji mobilnej nie wyswietla)

 

jaki adres strony? możesz podać link?

Link to comment
Share on other sites

mobilna wersja Twojej strony nie wykorzystuje modułów

wersja mobilna ze starych wersji prestashop niestety tak działa

Dzieki za szybka odpowiedz. Sklep na dniach i tak laduje na 1.6.0.8 a tam nie bedzie problemu z mobilnymi ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

tzn. mieliło, mieliło, aż pokazywało komunikat, że nie znaleziono strony. Instalowanie, włączanie, wyłącznie trwało po kilka minut. Okazało się, że był problem na łączach do nocy. Teraz jeszcze raz spróbowałem i poszło elegancko. Dzięki.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Witam!

Ostatnio zmagałam się z instalacją darmowego modułu cookies autorstwa VEIKA na prest 1.609.

Wszystko było w porządku dopóki nie wymazałam w przeglądarce plików cookies oraz histori aby sprawdzić czy moduł działa i jak się wyświetla. Po tej czynności modułu wcale nie ma w backoffice jako zainstalowane oraz aktywne. Gdy jednak chce go zainstalować wyskakuje błąd z adnotacją że dany moduł jest juz zainstalowany. Moje pytanie brzmi czy można odinstalować w jakiś sposób moduł z ftp - bo wyrzucić go wiadomo że mogę;) Chodzi mi o to aby wymazać go na tyle żebym mogła go zainstalować jeszcze raz bez komunikatu "moduł jest juz zainstalowany";) - bo cholera nie jest!;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam!

Zainstalowałem wersję 1.3.3 modułu, wszystko poszło gładko, lecz nic się nie wyświetla.
Przejrzałem temat, wykonałem kroki o których pisałeś w cytowanym poniżej poście, ale nadal nic a nic się nie wyświetla.

 

Moja strona: www.wina-sadowski.pl

 

1) czy moduł w trakcie instalacji wywala jakiś błąd?

2) problem może być związany z szablonem, upewnij się, czy szablon korzysta z hooka "Footer"

3) sprawdź w moduły > pozycje czy moduł ciasteczek jest podpięty pod ten hook "footer"

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Zainstalowałem wersję 1.3.3 modułu, wszystko poszło gładko, lecz nic się nie wyświetla.

Przejrzałem temat, wykonałem kroki o których pisałeś w cytowanym poniżej poście, ale nadal nic a nic się nie wyświetla.

 

Moja strona: www.wina-sadowski.pl

 

witam, sprawdziłem stronę- w kodzie strony nie widzę żadnego skrawka kodu modułu ciasteczek.

może to być kwestia cache, przeczyść cache sklepu i włącz wymuszenie kompilacji (wyłącz po odświezeniu frontu sklepu) (preferences > performance).

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 3 weeks later...

Dzięki za szybką odpowiedź,

 

zrobiłem tak na początku jednak, zapisałem lecz mimo wszystko komunikat dalej byuł po angielsku. Gdy weszłem ponownie pole było puste, tak jakby się nie zapisało ...

Nie wiem czemu ale dopiero za drugim razem zaskoczyło ...

 

pzdr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Również mam problem z wyświetlaniem się cookies. mam wyłączone cache i wymuszona kompilację, w kodzie brak kodu odpowiedzialnego za wyświetlanie się cookies.

W czym może być problem? W domyślnym szablonie działa poprawnie - mój szablon używa pozycji displayfooter i moduł się w nim znajduje

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

witam

zarządzanie tłumaczeniem:

 

video na przykładzie "bankwire"

natomiast w przypadku modułu ciasteczek wyszukujemy "uecookie"

Vekia a można to zrobić w jakiś inny sposób? Nie wiem, ręcznie w plikach, bo ten sposób nie nie działa (jakiś błąd w limicie przesyłania danych), ciągle mam przycisk "close" a nie "zamknij".

Ściągnąłem najnowszą wersję cookies, moja presta 1.5.5

Edited by Sympatic1 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Błąd w limicie przesyłania danych to nie błąd tylko ograniczenie nałożone przez hosting należy zgłosić do admina hostingu o zwiększenia limitu max input vars do chcianej wartości. Niektóre hostingi pozwalają to zrobić samemu np. w pliku php.ini lub pliku .htaccess

Link to comment
Share on other sites

dziś wgrałem tutaj nową wersję, która wydana była kilka dni temu

wiele szablonów (zwłaszcza leotheme) nie korzysta z hooka "displayFooter", 

aby moduł działał poprawnie w tych szablonach konieczne było wprowadzenie funkcji dodającej kod ciasteczka do innej częsci sklepu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Witam

U mnie jest ciekawy problem jakiego nie znalazłem wcześniej w opisach. Jeśli mi gdzieś umknęło to z góry przepraszam.

Tutaj mam zainstalowany moduł: http://mobilemart.pl/

 

Tekst jest pusty. W konfiguracji modułu po wporwadzeniu tekstu i zapisaniu zmian wszystkie teksty są czyszczone. Niezależnie jaki tekst wprowadzę. Sprawdzałem na różnych przeglądarkach: chrome, ff, ie. Na żadnej nie działa. (system Windows 10).

Być może ktoś już się spotkał z takim problemem?

 

Edit:
W momencie gdy wstawię treść do każdej wersji językowej, zapisuje mi w polskiej. W pozostałych znika.

Edited by santri (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

nowa wersja modułu została opublikowana

- dodane zostały poprawki do kodu, dzięki którym moduł działa w PrestaShop 1.7 (wydanie alpha3)

- poprawki do funkcji sprawdzającej aktualizacje

- możliwość włączenia lub wyłaczenia automatycznego sprawdzania aktualizacji

- możliwość ręcznego sprawdzenia czy jest nowa wersja modułu

Link to comment
Share on other sites

Vekia gdzie zapisuje się treść modułu cookies? sprawdziłem pliki, powierzchownie baze danych i nie ma śladu po nich - będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

 

Zawsze po aktualizacji zostawała treść ale tym razem skasowała mi się cała treść (CMS) z cookies, jak próbuje dodać to na jednym sklepie zapisuje to na drugim znika (multistore). Jedyny sposób to zapisać we "wszystkie sklepy" ale wtedy mogę do jednej strony podlinkować a nie każdy sklep do innej - może tylko u mnie jakiś dziwny błąd zrobił się.

 

Z góry dzięki za info gdzie zapisuje się treść z cmsa.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

moduł korzysta z ps_configuration, wobec czego zapisuje również dane dla multisklepów i wielu języków.

 

jeżeli to wersja prestashop 1.6.0.14 to jest tam bug z zapisem danych do ps_configuration, który objawia się właśnie tym, z czym borykasz się i Ty.

Czyli zapis zmiennej do ps_configuration która zawiera tłumaczenia na inne języki powoduje usunięcie pozostałych

 

przeklejam swój post z angielskiego forum

 

problem is with prestashop 1.6.0.14 where save process doesnt work well in some environments.

 

from what i see prestashop 1.6.1 contains fix for this problem.

take a look: https://github.com/P...nfiguration.php line 370~

it contains code:
 

if ($html)
        {
            foreach ($values as &$value)
                $value = Tools::purifyHTML($value);
            unset($value);
        }

and prestashop 1.6.0.14 contains bad code:
 

        if ($html)
            foreach ($values as &$value)
                $value = Tools::purifyHTML($value);


This causing your problems! and it causes also problems with other, even native PS modules that uses ps_configuration database to save LANGUAGE variable values

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

translations/pl.php

<?php

global $_MODULE;
$_MODULE = array();
$_MODULE['<{uecookie}prestashop>top_716f6b30598ba30945d84485e61c1027'] = 'zamknij';
$_MODULE['<{uecookie}prestashop>uecookie_f0e771ccfbef7b8ac8511bb63994feef'] = 'Informacja o ciasteczkach';
$_MODULE['<{uecookie}prestashop>uecookie_fba6a93b46d375a50cb1c58b84899053'] = 'Moduł dodaje informacje o ciasteczkach do Twojego sklepu internetowego';
$_MODULE['<{uecookie}prestashop>uecookie_57206dc27305060c5c29150d3ad00401'] = 'Aktualizacje modułu';
$_MODULE['<{uecookie}prestashop>uecookie_d7d90723c19e43735e731a36a2739c8b'] = 'Sprawdź aktualizacje';
$_MODULE['<{uecookie}prestashop>uecookie_2c872e677f8b5831f20a66c65e7f8966'] = 'Sprawdź teraz';
$_MODULE['<{uecookie}prestashop>uecookie_722eb8a4b2d0b1c305d6361bcc7564e7'] = 'Notyfikacje o aktualizacji';
$_MODULE['<{uecookie}prestashop>uecookie_633703a658469b7fab7f42e04e59d27a'] = '-- wybierz --';
$_MODULE['<{uecookie}prestashop>uecookie_2faec1f9f8cc7f8f40d521c4dd574f49'] = 'Włącz';
$_MODULE['<{uecookie}prestashop>uecookie_bcfaccebf745acfd5e75351095a5394a'] = 'Wyłącz';
$_MODULE['<{uecookie}prestashop>uecookie_cc6fc347e9fd233bddcb7895e307e9a9'] = 'Włącz tę opcję jeżeli chcesz aby sklep sprawdzał czy są dostępne aktualizacje modułu';
$_MODULE['<{uecookie}prestashop>uecookie_0d24168598880003b80f9e85b8e1d62a'] = 'Strona modułu';
$_MODULE['<{uecookie}prestashop>uecookie_07ac9eab57de962a9518a7545fd475fe'] = 'To jest bezpośredni link do strony modułu, możesz przeczytać tam o wprowadzonych zmianach do modułu';
$_MODULE['<{uecookie}prestashop>uecookie_9daf1fb753b42c3cdc8f1d01669cd6d8'] = 'zapisz ustawienia';
$_MODULE['<{uecookie}prestashop>uecookie_4c73ce9e52a25c69cf0dce126d548f98'] = 'Nowa wersja jest dostępna, sprawdź MyPresta.eu';
$_MODULE['<{uecookie}prestashop>uecookie_af02b06496e83946e73e69d774782654'] = 'nowa wersja jest dostępna!';
$_MODULE['<{uecookie}prestashop>uecookie_358a5fcb448d507b41d7c0a83485973a'] = 'moduł nie wymaga aktualizacji';
$_MODULE['<{uecookie}prestashop>uecookie_1061fda795260b08e769c493105557f7'] = 'Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). ';
$_MODULE['<{uecookie}prestashop>uecookie_d12652129be13b431f0e491afac0d4fe'] = 'Informacja o ciasteczkach';
$_MODULE['<{uecookie}prestashop>uecookie_4d1d06e0e2f0a31f2806796bf0513c1a'] = 'Tekst informacji';
$_MODULE['<{uecookie}prestashop>uecookie_52f5e0bc3859bc5f5e25130b6c7e8881'] = 'Pozycja';
$_MODULE['<{uecookie}prestashop>uecookie_b28354b543375bfa94dabaeda722927f'] = 'Góra';
$_MODULE['<{uecookie}prestashop>uecookie_71f262d796bed1ab30e8a2d5a8ddee6f'] = 'Dół';
$_MODULE['<{uecookie}prestashop>uecookie_368d9ac76af05f714092bc808a426bfc'] = 'Kolor tła';
$_MODULE['<{uecookie}prestashop>uecookie_ee5488740d9345ae7768b839dd81c608'] = 'Kolor cienia';
$_MODULE['<{uecookie}prestashop>uecookie_6dfa0ea04469d9031d6e7352f1400b7a'] = 'button [x] zamiast [zamknij]';
$_MODULE['<{uecookie}prestashop>uecookie_bafd7322c6e97d25b6299b5d6fe8920b'] = 'Nie';
$_MODULE['<{uecookie}prestashop>uecookie_93cba07454f06a4a960172bbd6e2a435'] = 'Tak';
$_MODULE['<{uecookie}prestashop>uecookie_1f5b6799dc7e905388a1f0a0a5379df2'] = 'Kolor buttona [x]';
$_MODULE['<{uecookie}prestashop>uecookie_70da7cda9427c3e084c3182db7c89ba6'] = 'Tło buttona [zamknij]';
$_MODULE['<{uecookie}prestashop>uecookie_8febbeb609c9d3d9c4886e6b9b6e88c8'] = 'Kolor buttona [zamknij]';
$_MODULE['<{uecookie}prestashop>uecookie_bad6a5dd8c28e6b14f8e986615e3dc98'] = 'Przeźroczystość';
$_MODULE['<{uecookie}prestashop>uecookie_82968569cca21c585a15d46ee3b58253'] = 'przykładowo 0.5';
$_MODULE['<{uecookie}prestashop>uecookie_5fad873e6abace0a0d8fbc3587b9dc45'] = 'Dodaj bibliotekę modułu do';
$_MODULE['<{uecookie}prestashop>uecookie_251d164643533a527361dbe1a7b9235d'] = 'Stopki';
$_MODULE['<{uecookie}prestashop>uecookie_099fb995346f31c749f6e40db0f395e3'] = 'Nagłówka';
$_MODULE['<{uecookie}prestashop>uecookie_c4856f98be9e25fd398b6fa9dadaafbb'] = 'Niektóre z szablonów nie wykorzystują standardowego hooka \"Footer\". W takich sytuacjach notyfikacja może sie nie pokazywać. Dlatego należy  załączyć biblioteki do sekcji \"header\" która istnieje zawsze.';
$_MODULE['<{uecookie}prestashop>uecookie_43781db5c40ecc39fd718685594f0956'] = 'zapisz';
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

nowa wersja modułu jest gotowa do pobrania

- dodana funkcja pozwalająca na zdefiniowanie dodatkowej ramki (padding) wokół notyfikacji o ciasteczkach

- dodana została funkcja pozwalająca zdefiniować miejsce wyświetlania się buttonu [zamknij] / [x] (lewa lub prawa strona notyfikacji)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
nowa duża aktualizacja modułu została opublikowana.

- dodana została opcja do wyświetlenia buttonu zamykającego notyfikację: "wycetruj (poniżej notyfikacji)"

- opcja pozwalająca dołączyć bibliotekę font awesome (przydatne jeżeli korzystamy z prestashop 1.7 i chcemy skorzystać z buttona zamykającego w formacie [x])

- opcja pozwalająca zdefiniować typ animacji zamykającej notyfikację (slide out / fade out) 

- poprawki do edytora tinymce związane z wydaniem nowej wersji prestashop

- opcja pozwalająca zdefiniowac dodatkową ramkę wokół notyfikacji

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

w dniu dzisiejszym opublikowana została nowa wersja w której wyeliminiowano problemy z zapisem danych w trybie multistore.

Jeżeli ktokolwiek z Was ma problem z zapisem komunikatu - to nowa wersja rozwiązuje ten problem.

Link to comment
Share on other sites

W pliku .tpl modułu który dodaje style="" dla elementów komunikatu o cookies. Jeżeli chcesz się tych "błędów" pozbyć, to musis zwyedytować plik .tpl modułu tak aby był zgodny z w3.

 

W dzisiejszych czasach w dobie widgetów, które wykorzystują data-parametry w tagach html, css3 itp. zwracanie uwagi na walidację w3 nie ma najmniejszego sensu

https://validator.w3.org/nu/?doc=http%3A%2F%2Fwww.google.com%2F

https://validator.w3.org/nu/?acceptlanguage=&doc=http%3A%2F%2Ffacebook.com

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Cześć. Mam z wtyczką kilka dziwnych problemów. Przede wszystkim nie mogę jej wyłączyć, ani usunąć. Przy wyłączaniu wyskakuje komunikat, że wszystko było poprawnie, ale po odświeżeniu nic się nie zmienia. Przy usuwaniu wyskakuje błąd z informacją, że nie można usunąć bo wtyczka już została usunięta, mimo, że cały czas jest i działa.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...