Jump to content

Moduł Cookies Nowelizacja Prawa Telokomunikacyjnego


vekia

Recommended Posts

W piątek 22 marca 2013 roku wchodzi w życie niezwykle istotny przepis prawa telekomunikacyjnego dotyczący cookies (ciasteczek) wykorzystywanych w serwisach internetowych. Zgodnie z art. 173 tej ustawy potrzebna będzie zgoda użytkownika komputera na ich zapisywanie na dysku... Jej brak może pociągnąć za sobą szereg nieprzyjemności z grzywnami włącznie.

 

Działa również z PrestaShop 1.7!

free-cookies-notifictation-for-restashop

ITrdDCZ.png

Prestashop wykorzystuje ciasteczka, co dalej?
Silnik sklepu wykorzystuje ciasteczka, mało tego, niektóre z modułów istotnych z punktu widzenia naszego sklepu internetowego również. Mowa tu o modułach płatności, wysyłki, google analytics itp.
Pamiętaj aby stosowną informację dodać w swoim sklepie. W tym celu utworzony został darmowy moduł ułatwiający utworzenie takiego komunikatu.

darmowy moduł europejskie prawo cookies w prestashop - kliknij aby pobrać moduł lub jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji

 

 

instrukcje instalacyjne (po angielsku)

 

 

ostatnia wersja:

uecookie17.zip - dla prestashop 1.7.x

uecookie.zip - dla starszych wersji sklepu prestashop

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Użytkownik, który odwiedza stronę pierwszy raz zobaczy powiadomienie z tego modułu o ciasteczkach. Ale:

 

Ten moduł wyświetla specjalny blok tylko jeden raz. Użytkownik może zamknąć ten blok, klikając przycisk „zamknij” . Po zamknięciu bloku, gdy użytkownik zaakceptuje politykę ciasteczek, blok już się nigdy nie pojawi.

 

nie do końca tak to działa... Użytkownik nie ma możliwości czegokolwiek zaakceptować - po prostu widzi komunikat lub nie zwraca na niego uwagi. Wystarczy zamknąć stronę i wejść na nią ponownie, a komunikatu już nie ma i nie będzie (tu akurat jest to zgodne z informacją, że "blok już się nigdy nie pojawi"). Jeżeli użytkownik nie zwrócił na to uwagi, to mamy uznać, że zaakceptował politykę ciasteczek (w to wchodzą też inne sytuacje: zawieszenie komputera w trakcie wyświetlania strony, przypadkowe zamknięcie strony itp)? Czy jednak moduł miał działać tak, że jeżeli użytkownik potwierdzi, że zapoznał się z komunikatem (chociażby zamykając komunikat stosownym do tego przyciskiem), to dla nas jest to równoznaczne z tym, że zaakceptował politykę ciasteczek Serwisu? Bo w tej chwili to działa tak, że wystarczy wejść na stronę i niczego nie potwierdzać, a komunikat więcej się nie pojawi przy nowych odwiedzinach strony...

Link to comment
Share on other sites

Przecie można wstawić własną treść i linka...

 

Widzę, że nieuważnie przeczytałeś powyższy post. Napisałem, że moduł działa nieprawidłowo. Komunikat o cookies powinien zniknąć na stałe ze strony dopiero wtedy, gdy użytkownik witryny zatwierdzi politykę cookies. Powyższy moduł nie daje takiej możliwości. Testowałeś ten moduł? Selljus.pl - przeczytaj na spokojnie co napisałem powyżej, a na pewno zrozumiesz. Przykładowo moduł od IMP Solutions wymusza, aby zatwierdzić, że się rozumie politykę cookies - po zatwierdzeniu komunikat się więcej nie wyświetli, a w przypadku nie zatwierdzenia będzie cały czas widoczny. Zapewne w module od vekia jest jakiś drobny błąd...

Link to comment
Share on other sites

Widzę, że nieuważnie przeczytałeś powyższy post. Napisałem, że moduł działa nieprawidłowo. Komunikat o cookies powinien zniknąć na stałe ze strony dopiero wtedy, gdy użytkownik witryny zatwierdzi politykę cookies. Powyższy moduł nie daje takiej możliwości. Testowałeś ten moduł? Selljus.pl - przeczytaj na spokojnie co napisałem powyżej, a na pewno zrozumiesz. Przykładowo moduł od IMP Solutions wymusza, aby zatwierdzić, że się rozumie politykę cookies - po zatwierdzeniu komunikat się więcej nie wyświetli, a w przypadku nie zatwierdzenia będzie cały czas widoczny. Zapewne w module od vekia jest jakiś drobny błąd...

Rozumiem ale nie testowałem :]

Link to comment
Share on other sites

ale prawo nie mówi o tym, że ktoś musi AKCEPTOWAĆ politykę cookies, masz tylko o niej poinformować...

 

Czyli według Twojej interpretacji nieważne, że użytkownik nie przeczytał komunikatu - ważne, że wszedł na stronę (czyli teoretycznie wyświetlił), nawet jeśli jej nie przeczytał (podkreślam "nie przeczytał" - zawiesił się system w trakcie czytania strony, zostawił stronę do przeczytania i odszedł od komputera, a dziecko w tym czasie zamknęło stronę). Jeżeli taki scenariusz nie narusza prawa i domniemywa się, że użytkownik otrzymał komunikat o cookies, no to ok...

Edited by aro (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Dokładnie taka sama sytuacja może mieć miejsce w przypadku innych rozwiązań. Użytkownik może wejść na sklep, odejść od komputera i dziecko może kliknąć gdzieś tam, gdzie zamyka się komunikat... Użytkownik docelowy w takim przypadku też nie otrzyma komunikatu o cookies a fakt o kliknięciu w "akceptacje / zamknięcie" nigdzie się nie zapisuje. A jeżeli już - to w postaci ciasteczka - i tak jest we wszystkich rozwiązaniach, nie ma na to innego sposobu.

 

Pójdę dalej, wyobraź sobie sytuację w której w kafejce internetowej z jednego komputera korzysta wiele osób, wchodzą na te same strony www, pierwszy otrzymuje komunikat, każdy kolejny już nie. Naruszenie prawa? Niekoniecznie...

 

W prawie mowa jest o urządzeniach końcowych, nie użytkownikach :) oraz o poinformowaniu a nie wymuszeniu akceptacji.

 

Wracając do Twojej historii o dziecku - gdyby ktoś chciał się doczepić, to na jego "urządzeniu końcowym" jest ciasteczko informujące o tym, że taki komunikat był wyświetlony. Takie ciasteczko jest równoznaczne z faktem, że wiadomość została odczytana* / wyświetlona

 

*bo z tym odczytaniem różnie bywa, po prostu użytkownicy widzą komunikat i nawet go nie czytając klikają w "zamknij", mogą się później upierać, że takiego komunikatu nie widzieli

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie taka sama sytuacja może mieć miejsce w przypadku innych rozwiązań. Użytkownik może wejść na sklep, odejść od komputera i dziecko może kliknąć gdzieś tam, gdzie zamyka się komunikat... Użytkownik docelowy w takim przypadku też nie otrzyma komunikatu o cookies a fakt o kliknięciu w "akceptacje / zamknięcie" nigdzie się nie zapisuje. A jeżeli już - to w postaci ciasteczka - i tak jest we wszystkich rozwiązaniach, nie ma na to innego sposobu.

 

Pójdę dalej, wyobraź sobie sytuację w której w kafejce internetowej z jednego komputera korzysta wiele osób, wchodzą na te same strony www, pierwszy otrzymuje komunikat, każdy kolejny już nie. Naruszenie prawa? Niekoniecznie...

 

W prawie mowa jest o urządzeniach końcowych, nie użytkownikach :) oraz o poinformowaniu a nie wymuszeniu akceptacji.

 

Wracając do Twojej historii o dziecku - gdyby ktoś chciał się doczepić, to na jego "urządzeniu końcowym" jest ciasteczko informujące o tym, że taki komunikat był wyświetlony. Takie ciasteczko jest równoznaczne z faktem, że wiadomość została odczytana* / wyświetlona

 

*bo z tym odczytaniem różnie bywa, po prostu użytkownicy widzą komunikat i nawet go nie czytając klikają w "zamknij", mogą się później upierać, że takiego komunikatu nie widzieli

 

Rzeczywiście, Twoja argumentacja mnie przekonała. Nie da się zmusić, a raczej nie można zmusić użytkownika, żeby przeczytał komunikat, a przykład kafejki tylko dowodzi, jak prawo odnośnie cookies jest ułomne.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie, masz w 100% rację - to prawo to kolejny "kacapoł" rządzących, i mam wrażenie, że tworzyli je ludzie, którzy nie korzystają z komputerów. Totalnie nieżyciowe, oderwane od rzeczywistości .... można gadać i gadać ;)

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Nie wpadajcie w paranoje. Ustawa jest tak nie jasno napisana, że wystarczy że sklep będzie miał link do polityki prywatności lub zamieści informację w stopce. Wejdździe na stronę sejmu i zobaczcie gdzie oni zamieścili info o cookies - znajduje się wyłącznie na stronie głównej. A co jeśli użytkownik wejdzie od razu na podstronę? - komunikatu nie zobaczy.

Po drugie, wszelkie komunikaty w popupach z możliwością zamknięcia okna/komunikatu nie mają sensu - bo co jeśli w domu jest jeden komputer, i np. ja wejde na stronę, przeczytam komunikat, zatwierdzę i go zamknę, a następnego dnia na tą samą witrynę wejdzie żona? - ona już nie zobaczy komunikatu o cookies, a może nie chciałaby żeby zapisywały się na komputerze?

Całkowicie debilna ustawa. Tylko czekać aż będą nas ostrzebać że kawa może być gorąca, a woda w kranie może być mokra.

 

Po trzecie, ta dyrektywa obowiązuje we wszystkich krajach UE ale tylko w Polsce panuje taka paranoja związana z cookies. - portale niemieckie czy francuskie zwyczajnie olały wszelkie ostrzeżenia i wyskakujące komunikaty.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nie wpadajcie w paranoje. Ustawa jest tak nie jasno napisana, że wystarczy że sklep będzie miał link do polityki prywatności lub zamieści informację w stopce. Wejdździe na stronę sejmu i zobaczcie gdzie oni zamieścili info o cookies - znajduje się wyłącznie na stronie głównej. A co jeśli użytkownik wejdzie od razu na podstronę? - komunikatu nie zobaczy.

Po drugie, wszelkie komunikaty w popupach z możliwością zamknięcia okna/komunikatu nie mają sensu - bo co jeśli w domu jest jeden komputer, i np. ja wejde na stronę, przeczytam komunikat, zatwierdzę i go zamknę, a następnego dnia na tą samą witrynę wejdzie żona? - ona już nie zobaczy komunikatu o cookies, a może nie chciałaby żeby zapisywały się na komputerze?

Całkowicie debilna ustawa. Tylko czekać aż będą nas ostrzebać że kawa może być gorąca, a woda w kranie może być mokra.

 

Po trzecie, ta dyrektywa obowiązuje we wszystkich krajach UE ale tylko w Polsce panuje taka paranoja związana z cookies. - portale niemieckie czy francuskie zwyczajnie olały wszelkie ostrzeżenia i wyskakujące komunikaty.

 

masz rację, nie ma co popadać w paranoję. Niemniej jedna nie zgodzę się z ostatnim akapitem. Mam bardzo wielu klientów zza granicy i do kwestii polityki prywatności podchodzą bardzo poważnie. Szczególnie idiotyczne jest prawo niemieckie w tej materii.

Ale takich cyrków z popupami nie robią ;)

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Moduł z założenia działa świetnie, pojawił się jednak problem po zaindeksowaniu przez google :)

W wynikach wyszukiwarki pod nazwą aktualnej strony pojawił się opis z modułu, trochę nie fajnie, ale z tego co już dzisiaj widzę część została podmieniona na prawidłową, więc możliwe tylko pierwsze wejscie bota zarejestrowało ten nagłówek ?

W umiejscowieniu modułów w preście jest on całkiem na końcu. Czy można by do niego zastosować plik z adresami IP bootów googla by nie był dla nich ładowany ?

 

Co do allegro i innych, za mało było czasu i zapewne oczekiwali na pełną interpretację prawną, co za świat...

Link to comment
Share on other sites

Wiesz - co wolno wojewodzie... ;)

 

No ale faktem jest, że nie ma jasno określonych zasad jak to ma działać - użytkownik ma wiedzieć i ma prawo podjąć decyzje, decyzje podejmuje poprzez pozostanie na stronie lub wyjście z niej jeśli nie chce ciasteczek :)

 

W module zrobionym przez nas jednak zdecydowaliśmy się zrobić to w taki, a nie inny sposób głównie idąc za przykładem rozwiązań z UK.

Link to comment
Share on other sites

Chyba żartujesz, to jest niemożliwe. Czym jest ten ów złośliwy kod? i skąd wniosek, że to przez ten moduł? Wybacz, ale nie ma takiej możliwości gdyż nie ma absolutnie żadnych dziur, zapytań sql generowanych przez url itp.

 

proszę o konkrety.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tak mi powiedział administrator strony. Skoro tak włamanie musiało się zbiec w czasie z instalacją modułu. Złośliwy kod spowodował "rozsypanie" grafiki i oraz na górze strony napis ECHO, ECHO... Pomogło przywrócenie backupu całego serwera.

 

Mam jeszcze pytanie, czy można moduł skonfigurować tak aby wyświetlał się na dole strony?

Ewentualnie czy tło napisu mogłoby być półprzeźroczyste?

Albo tak ustawić żeby moduł przesuwał całą stronę w dół a nie zasłaniał całą górę sklepu?

Wiele serwisów ma na dole strony, co wydaje mi się lepszym rozwiązaniem, bo u mnie napis zasłania logo sklepu i cały panel TOP.

Link to comment
Share on other sites

dodam od siebie że przydała by się mała modyfikacja... niech cookie "cookie_ue" ustawia się o kliknięciu na "X" a nie po wejściu na stronę... komunikat nie zniknie zanim klient nie kliknie "X" co będzie pewnością że się z komunikatem zapoznał.

 

Jako że nie jestem jeszcze tak biegły w tworzeniu modułów to sprawę rozwiązałem dodając w top.tpl na samej górze kod:

 

{literal}

<script type="text/javascript">

function ustawCookie(nazwa, wartosc, expire) {

document.cookie = nazwa + "=" + escape(wartosc) + ((expire==null)?"" : ("; expires=" + expire.toGMTString()))

}

function ukryjcookie(){

document.getElementById("cookieNoticeContent").style.display = "none";

var waznosc = new Date()

waznosc.setMonth(waznosc.getMonth()+12) //cookie ważne rok

ustawCookie('cookie_ue', '1', waznosc)

}

</script>

{/literal}

 

i zmieniając w tym pliku onclick="$('#cookieNoticeContent').hide();" na onclick="ukryjcookie();"

 

Oczywiście trzeba jeszcze w pliku uecookie.php zahashować drugie setcookie("cookie_ue","1",time()+30240000);

 

Wiem że można to zrobić prościej ale nie mam czasu na to. Mam nadzieję że coś to pomoże

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za udostępnienie. Super dodatek, jednak szkoda, że google zaciąga treść modułu - we wszystkich wynikach mam to co wpisałem w polu informacyjnym.

 

Zmiana położenia też zbytnio nic nie daje. Macie jakieś rozwiazanie?

Edited by fejsik (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Dostępna jest nowa wersja modułu european cookie law. Odtąd moduł może wyświetlać się w dwóch pozycjach: u góry i na dole :-)

 

uecookie-1-2-2-twopositions.gif

 

dodatkową funkcjonalnością jest możliwość edycji kolorystyki tła oraz cienia

moduł do pobrania ze strony podanej powyżej lub z pierwszej strony tego postu

 

Link to comment
Share on other sites

Zainstalowałem ponownie wersję 1.1 i się wyświetla prawidłowo, nowa wersja niestety nie.

Czy może być problem z kompatybilnością sklepu w wersji 1.4.6.2?

 

Możesz dać adres do sklepu, z nową wersją?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam,

testowałem, może polepszyć opcję tzn na razie nie ma zamknąć button, ale jeszcze trochę lepszy niz od Podemskiego bo przeszkadza "Rozumiem" i "więciej informacji"

Czy możesz robić żeby wygląda jak w zdjęciu ?

Pzd

post-186347-0-99439800-1368003001_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Linki możesz dodawać w edytorze modułu więc możesz tam dodać co tylko zechcesz.

Jeżeli chodzi ogólnie o design - możesz zdefiniować własne style css dla tego bloku z informacją o cookie

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

moduł został zaktualizowany

odtąd jest "responsywny" tj. dopasowuje się do urzedzenia na którym strona jest przeglądana

dodatkowo dodana została opcja ustawienia przezroczystości belki z informacją o ciasteczku

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

no i tu leży sedno problemu. Masz możliwość edycji bazy danych? Wystarczy usunąć jedną wartość z tabeli ps_configuration

chodzi o: uecookie_text

 

po usunięciu i reinstalacji modułu wszystko będzie OK

 

a jak sie robi reinstalacje ?

Link to comment
Share on other sites

no i tu leży sedno problemu. Masz możliwość edycji bazy danych? Wystarczy usunąć jedną wartość z tabeli ps_configuration

chodzi o: uecookie_text

 

po usunięciu i reinstalacji modułu wszystko będzie OK

 

znalazłem tabele ps_configuration

ale nie ma w niej uecookie_text

 

 

mam coś takiego

 

id_configuration, name, value, date_add, date_upd

Edited by virlix (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

to co przedstawiłeś przedstawia strukturę tabeli a nie dane umieszczone w tej tabeli

 

dane tabeli są w zakładce "BROWSE" i prezentują się one tak:

wT607Rz.png

wśród tych wszystkich danych powinna być wartośc uecookie_text

Link to comment
Share on other sites

raczej nie moge

 

jeszcze raz wszystko zrobilem i dalej nic

 

 

jak kasowałem pierwszy moduł który był ok żeby skopiować nowszy

to usunąłem go z panelu modułów za pomocą usuń

 

być może to coś źle zrobiłem

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Mogę prosić o przykład sklepu internetowego z UE, w którym w ogóle gdziekolwiek wyświetlany jest jakikolwiek komunikat o cookies? Spędziłem dobrą godzinę w poszukiwaniu tego typu komunikatu na stronach niemieckich i nic nie znalazłem. Mam dwa wnioski: albo firma SONY Deutschland łamie unijne prawo, albo komuś ważnemu w Polsce palma odbiła z tymi ciasteczkami i poszło na cały kraj.

Edited by Zolgreen (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

41Rb5sT.png

 

 

jeszcze konkurencyjna marka:

svKVCny.png

 

 

no i przykład "oderwany od rzeczywistości"

fj4HTF6.png

 

 

 

moim zdaniem rozwiązanie apple jest wystarczające. Ale u nas jak to u nas, urzędnicy są jacy są. Stąd moim zdaniem takie zamieszenia w tej kwestii. Zresztą jak przy każdej nowelizacji prawa.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

A ja mam problem z wersją 126 . Przycisk zamykania okna zasłania mi część komunikatu (niewiele , ale jednak). Gdzie jest kod odpowiedzialny za margines między divem buttona, a divem komunikatu ? Chciałbym go zwiększyć o parę pixeli .

PS. Mam problem z tłumaczeniem modułu - próbuje zrobić to przez back office w tłumaczeniu modułów , ale nie chce mi zaakceptować tłumaczenia tzn. po kliknięciu uaktualnienia tłumaczenia strona się odświeża . Niestety tłumaczenie nie zapisuje się .

Edited by pbpo (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

A ja mam problem z wersją 126 . Przycisk zamykania okna zasłania mi część komunikatu (niewiele , ale jednak). Gdzie jest kod odpowiedzialny za margines między divem buttona, a divem komunikatu ? Chciałbym go zwiększyć o parę pixeli .

 

PS. Mam problem z tłumaczeniem modułu - próbuje zrobić to przez back office w tłumaczeniu modułów , ale nie chce mi zaakceptować tłumaczenia tzn. po kliknięciu uaktualnienia tłumaczenia strona się odświeża . Niestety tłumaczenie nie zapisuje się .

 

w nowej wersji problem został wyeliminowany :)

Link to comment
Share on other sites

Podziękował ;) a co do problemu kolegi powyżej z tym kawałkiem kodu który był wypisany na stronie ,  miałem to samo , za komentowanie nie zmieniło funkcjonalności modułu , ale z drugiej strony lepsza poprawka Twórcy niżeli moja x-) . 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

A u mnie nie działa.

Wchodzę na stronę główną - wyskakuje powiadomienie, w którym mam link do polityki cookies. Zakładając, że jestem użytkownikiem, który chce przeczytać tą politykę - klikam w link do polityki. Czytam tekst i potwierdzam, że się zapoznałem - powiadomienie ładnie się chowa. No to klikam w stronę główną (bądź inny link na stronie) - przenosi mnie i... znów wyskakuje powiadomienie. Jak wejdę w link polityki to na tej podstronie się nie wyświetla, ale potem znów na główną i znów wskakuje. Jest - nie ma - jest nie ma. Dopiero jak na głownej stronie serwisu kliknę że rozumiem i zamykam to się chowa.

 

Ktoś może pomóc bądź ma podobnie?

 

PS serwer home ;)

Link to comment
Share on other sites

A u mnie nie działa.

Wchodzę na stronę główną - wyskakuje powiadomienie, w którym mam link do polityki cookies. Zakładając, że jestem użytkownikiem, który chce przeczytać tą politykę - klikam w link do polityki. Czytam tekst i potwierdzam, że się zapoznałem - powiadomienie ładnie się chowa. No to klikam w stronę główną (bądź inny link na stronie) - przenosi mnie i... znów wyskakuje powiadomienie. Jak wejdę w link polityki to na tej podstronie się nie wyświetla, ale potem znów na główną i znów wskakuje. Jest - nie ma - jest nie ma. Dopiero jak na głownej stronie serwisu kliknę że rozumiem i zamykam to się chowa.

 

Ktoś może pomóc bądź ma podobnie?

 

PS serwer home ;)

 

a który moduł? + link do strony, o ile to możliwe ;)

Link to comment
Share on other sites

Tutaj będzie chodzić raczej o cookie, Twoja strona nie zapisuje "ustawień" w pliku cookie, albo przeglądarka ma wyłączoną ich obsługę. Sprawdź ustawienia przeglądarki w chrome to USTAWIENIA >> Opcje zaawansowane >> prywatność. 

Link to comment
Share on other sites

Moduł Cookies: Stworzone przez MyPresta.eu Wersja: 1.2.9

 

 

Odkryłem, że problem dotyczy tylko tej strony z cms, o nazwie "polityka cookies". Jak się wejdzie na stronę przez inny link, potem zmieni na jakikolwiek (oprócz polityka cookies) to starczy jedno potwierdzenie. Ale jak się kliknie w tą politykę, poczyta o tym, a potem na "rozumiem" to przeczhodząc do innej podstrony znów wyskoczy powiadomienie.

 

Ciasteczka mam ok, testowałem na IE8, IE10 i FF w dwóch wersjach.

Edited by leclerck (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

widzę w czym jest problem,

cookie zapisuje się dla ścieżki czyli /content/

i tylko tak jest akceptowane

pozostałe strony już nie są, wymagana jest moja interwencja w kod modułu :)

dzięki za informacje, aktualizacja zostanie opublikowana ASAP

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Cześć

Mam problem z uruchomieniem modułu. Instalacja wersji modułu 1.3.1 na PrestaShop 1.6.0.6.
Nie mogę poradzić sobie ze zlokalizowaniem problemu.
Moduł reinstalowałem kilkukrotnie (usuwając przy tym wpisy uecookie z bazy danych).
Sprawdziłem również również czy nie jest nigdzie przykryty box z komunikatem, i wygląda na to że nie  :unsure:
Żadnego śladu w kodzie na stronie głównej. 
Korzystam z zakupionego szablonu czy może w tym tkwić problem ? Będę wdzięczny za jakąkolwiek wskazówkę  :)

Link to comment
Share on other sites

1) czy moduł w trakcie instalacji wywala jakiś błąd?

2) problem może być związany z szablonem, upewnij się, czy szablon korzysta z hooka "Footer"

3) sprawdź w moduły > pozycje czy moduł ciasteczek jest podpięty pod ten hook "footer"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To jeszcze popraw templatkę bo wywala błędy walidacji :)

    <div id="cookieNoticeContent" style="position:relative; margin:auto; padding:10px; width:100%; display:block;">
    <table style="width:100%;">
      <td style="text-align:center;">
        {$uecookie}
      </td>

Brak deklaracji wiersza <tr>

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...