Jump to content

Přidání jiné fakturační adresy do rychlé objednávky bez registrace


subpage

Recommended Posts

Dobrý den,

velice dlouho jsem hledal a nikde jsem nic nenašel, tudíž jsem se rozhodl založit toto téma.

Potřeboval bych (a věřim že spousta lidí tady taky) když si zákazník chce objednat zboží a chce fakturovat na jinou adresu, aby bylo možné toto udělat v jednom kroku a nemuset se registrovat. Registrace je přežitek a zákazníci nakupují tam kde to je levnější, skladem a jednoduché na objednání.

 

1, do fakturační adresy sem si přidal IČO a modulem European Vat také DIČ

 

2, dále jsem došel k tomu, že v souboru order-opc-new-account.tpl na řádku 275 - tedy checkbox, který při zaškrtnutí přidá možnost fakturační adresy co je v registraci, když u něj v classu odmažu is_customer_param zobrazí se pod políčkama v rychlé objednávce a hezky přidává jinou fakturační adresu.

 

až do této chvíle to je všechno super a tak jak bych to chtěl. Problém je, že když tedy vypíši objednávku, tak na faktuře a BO objednávkách se zobrazuje pouze adresa z doručovací adresy, tedy ta původní co tam je nastavená a ta nová co vyjíždí po máčknutí checkboxu se nezobrazuje.

 

Říkal jsem si jestli to nemá spojitost s tím, že když se zadají rozdílné adresy je přednastaveno zaškrtnutí "použít stejnou fakturační a doručovací adresu". Nastavil jsem tedy, aby vždy byl tento checkbox odškrtnutý a vyplý, ale není to tím.

 

Když porovnám při rychlé objednávce doručovací adresu (pole zadání adresy a údajů) , pole korespondují s doručovací adresou v registraci, jsou na sobě závislé a situované v souboru order-opc-new-account.tpl . Nicméně v registraci fungují jako doručovací adresa a vyjíždí i na faktuře jako doručovací adresa a v rychlé objednávce vše přebíjejí a jsou hlavní adresou nad přidanou fakturační.

 

Chtěl bych rozvinout diskusi s nápady atd, protože věřím, že by se nám to hodilo všem... Dneska lidi chtěji jednoduchost, nikdo se nechce zbytečně protloukat objednávkovým systémem a někde se registrovat.

Link to comment
Share on other sites

ještě jedna taková myšlenka. V order-opc.js je možnost nastavit co se má kde zobrazovat, tudíž když nastavím opc_invoice_address z hide na show, tak se zobrazí zadání jiné fakturační adresy u rychlé objednávky bez registrace.

 

$(function() {
// GUEST CHECKOUT / NEW ACCOUNT MANAGEMENT
if ((!isLogged) || (isGuest))
{
 if (guestCheckoutEnabled && !isLogged)
 {
  $('#opc_account_choice').show();
  $('#opc_account_form').hide();
  $('#opc_invoice_address').hide();

  $('#opc_createAccount').click(function() {
   $('.is_customer_param').show();
   $('#opc_account_form').slideDown('slow');
   $('#is_new_customer').val('1');
   $('#opc_account_choice').hide();
   $('#opc_invoice_address').hide();
   updateState();
   updateNeedIDNumber();
   updateZipCode();
  });
  $('#opc_guestCheckout').click(function() {
   $('.is_customer_param').hide();
   $('#opc_account_form').slideDown('slow');
   $('#is_new_customer').val('0');
   $('#opc_account_choice').hide();
   $('#opc_invoice_address').hide();
   $('#new_account_title').html(txtInstantCheckout);
   updateState();
   updateNeedIDNumber();
   updateZipCode();
  });
 }
 else if (isGuest)
 {
  $('.is_customer_param').hide();
  $('#opc_account_form').show('slow');
  $('#is_new_customer').val('0');
  $('#opc_account_choice').hide();
  $('#opc_invoice_address').hide();
  $('#new_account_title').html(txtInstantCheckout);
  updateState();
  updateNeedIDNumber();
  updateZipCode();
 }
 else
 {
  $('#opc_account_choice').hide();
  $('#is_new_customer').val('1');
  $('.is_customer_param').show();
  $('#opc_account_form').show();
  $('#opc_invoice_address').hide();
  updateState();
  updateNeedIDNumber();
  updateZipCode();
 }

 

všechna pole v order-opc-new-account.tpl a jejich zobrazování jsou ovládána z tohoto order-opc.js a tudíž nechápu proč když zadám dvě adresy v registraci tak se zobrazují na faktuře a v objednávce, nicméně když je pouze povolím že se mohou zobrazit questovi v rychlé objednávce, tak po vyplnění obou adres se již zobrazuje na faktuře a v objednávce jenom doručovací adresa.

 

Už z toho mam hlavu jako balon... nemyslim si, v tom je nějaká složitost, spíš nevim co a jak...

Link to comment
Share on other sites

Imho jsme to zkousel a me to funguje. Staci tomu checkboxu pro zadavani fakturacni adresy priradit jeste jednu tridu (napr. adresy) a do order-opc.js do funkce $('#opc_guestCheckout').click(function() { (nekde kolem radku 416) pridat $('.adresy').show();

 

Ma to ale dva problemy:

1) nevaliduje to vyplnenost fakturacni adresy a kdyz neni vyplnena uplne, tak to pak haze error

2) neprenasi mi to IC z fakturacni adresy (mam udelano z policka DNI)

 

Vic casu si s tim hrat nemam, kdyby nekdo prisel na ty dve chybicky, dejte vedet.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...