Jump to content

Brak powiadomienia dla sprzedawcy o nowym zamówieniu


Handlostacja

Recommended Posts

  • 3 months later...

Przepraszam, za takie oczywiste pytanie, ale czasem o oczywistościach można zapomnieć.

 

A po instalacji moduł został skonfigurowany? (w sensie zaznaczenia w nim opcji powiadamiania o złożeniu zamówienia i wpisania adresu mailowego osoby, która ma być powiadomiona).

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Witam,

 

Podbijam temat.

Mam identyczny problem.

Wszystkie pozostałe maile ze sklepu dochodzą prawidłowo, zarówno do administracji jak i do klienta (zmiany statusów, potwierdzenia zamówienia, kontakt, wiadomości.)

Jedyne czego brakuje, to informacji do sprzedawcy o nowym zamówieniu. 

W module Powiadomienia e-mail wszystko jest ustawione, dodane nawet dwa adresy email.

Testowałem też różne ustawienia E-mail w zakładce Zaawansowane (funkcja mail, SMTP), ale nic to nie zmienia.

 

Presta 1.5.6. 

Mam zrobione własne responsywne szablony maili, ale ze standardowymi szablonami także to nie działało. 

 

Czy o czymś zapomniałem? Będę wdzięczny za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

sprawdziłem, że zawartość tego pliku jest dokładnie taka sama jak tego na serwerze v1.5.6.1

nadal nic

 

//Naprawione:

Podmieniłem plik \classes\Mail.php z wersji 1.5.6.1, plikiem 1.5.6.2

i jest różnica w linijce 375 i 379 zamiast include_once() jest include()  :D

Edited by syndrom (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

sprawdziłem, że zawartość tego pliku jest dokładnie taka sama jak tego na serwerze v1.5.6.1

nadal nic

 

//Naprawione:

Podmieniłem plik \classes\Mail.php z wersji 1.5.6.1, plikiem 1.5.6.2

i jest różnica w linijce 375 i 379 zamiast include_once() jest include()  :D

 

Witam.

 

Mam ten sam problem na Presta 1.6.0.8.

 

Ta metoda nie pomogła

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Skonfigurowany i aktywny. Presta stoi na serwerze dedykowanym - tylko my nim administrujemy. Kolokacja z serwerem w sieci Home.pl

 

SMTP czasami ssa na home.pl Możliwe że wtyczka wykorzystuje SMTP do wysyłania maila. Skonfiguruj SMTP na serwie i zobacz czy jakaś zwrotka dochodzi co do wysłania maila. np error

 

A i czy masz taki moduł u siebie ?

 

 

Administracja
Alarmy poczty v3.4.4 - by PrestaShop

Wysyłaj powiadomienia e-mail do klientów i sprzedawców.

Edited by c64girl (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Jak w multishopie ustawić aby maile z zamówieniami ze sklepu A miały w mailu info o sklepie A a zamówienia ze sklepu B miały info o B? W tej chwili obojętnie z jakiego sklepu są robione zamówienia, info w mailach idzie ze sklepu A :/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Cześć,

 

a ja mam jeszcze chyba coś innego, przy konfiguracji maila metodą automatyczną w Presta, mail testowy wychodzi.

W momencie kiedy potwierdzam zamówienie, klient dostaje maila bez problemu, ale sprzedawca nie.

 

Zauważyłem, że dostaje jednak tego maila, ale z Mail Delivery System trści:

 

I'm sorry to have to inform you that your message could not
be delivered to one or more recipients. It's attached below.

For further assistance, please send mail to postmaster.

If you do so, please include this problem report. You can
delete your own text from the attached returned message.

                   The mail system

<umail>: host poczta.superhost.pl[195.114.1.

I poniżej mam treść maila o sprzedaży.
181] said: 554
    5.7.1 <umail>: Recipient address rejected: You cannot send
    email without authentication. Nie mozesz wysylac wiadomosci bez
    autoryzacji. 49cf.54beaf5c.a117e.0 (in reply to RCPT TO command

 
Odp:

Zapytałem się mojego hostingodawcy czy może jakoś pomóc:"
 

Witam,

proszę o weryfikację czy w wysyłanej wiadomości przez skrypt nie jest ustawione w nagłówku 'Envelope-from' czy też 'From' jako konto pocztowe, które jest obsługiwane przez nasze serwery, bądź też konto w domenie, która utrzymywana jest na naszych serwerach. Nowe zabezpieczenie wprowadzone na naszych serwerach pocztowych, wymaga, aby na konta pocztowe obsługiwane przez nasze serwery zawsze następowała autoryzacja, przez co local-relay nie jest obecnie możliwy. Sytuacja ta została zgłoszona przez naszych klientów oraz postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom oraz wprowadzić tego typu dodatkowe zabezpieczenie, które w przypadku wykrycia nieprawidłowości zwróci błąd "Recipient address rejected: You cannot send email without authentication. Nie mozesz wysylac wiadomosci bez autoryzacji".

Problem można rozwiązać dwoma sposobami:
1) Modyfikacja skryptu do wysyłki zamieszczonego na serwerze oraz wykorzystanie funkcji: Phpmailer, http://phpedia.pl/wiki/Phpmailer za której pomocą w prosty sposób można dokonać modyfikacji w skrypcie, tak aby spełnić obecne standardy korespondencji mailowej oraz autoryzować się na serwerze, przed wysyłką wiadomości.

2) Kolejnym rozwiązaniem będzie wykorzystanie adresu From, z taką domeną oraz nazwą konta pocztowego, która nie jest obsługiwana przez nasze serwery pocztowe.
 

Czy może ktoś miał podobny problem, może pomożecie w małym wyjaśnieniu od czego mam zacząć ? :)

 

Z góry dzięki,

Kamil

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam, 

Przepraszam jeśli ogrzewam zbyt stary temat, ale mam ten sam problem.

Ostatnia rada odnosi się do edycji pliku znajdującego się pod ścieżką: /tools/swift/Swift/Message.php

 

Co jeśli nie mam takiego katalogu na serwerze, mam "swift", jednak w nim nie ma "Swift".

 

Czy w PS 1.6 pliki te są ulokowane w innym miejscu?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Agata

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Też pozwolę sobie odgrzać ten temat zamiast zakładać nowy.

 

Jak u kolegów, występuje problem, że po złożeniu zamówienia, do właściciela sklepu nie jest wysyłany email z powiadomieniem o nowym zamówieniu.

 

Zainstalowałem Moduł Mail Alerts ale niestety nie jest on kompatybilny z wersją Presty 1.7, przy przejściu do płatności wywala stronę.

 

Ktoś wie jakiego dokładnie szablonu email może brakować? Albo co jeszcze może być przyczyną? Wszystkie inne maila dochodzą bez problemu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 months later...

Witam.

W jaki sposób uruchomić powiadomienie na maila o nowym zamówieniu w 1.7.5.1  nigdzie nie widzę modułu mail alerts ?  Nie ma go w katalogu.  W jaki sposób powinno to być skonfigurowane aby przychodziło powiadomienie na maila o zamówieniu ?

Dodam że na serwerze w modules mam ps_emailalerts w którym jest mails/pl/  

Jak wpiszę w wyszukiwarce emailalerts  to wyskakuje to poniżej ale nie da się przejść do tego


Mail alerts    Make your everyday life easier, handle mail alerts about stock and orders, addressed to you as well as your customers

 

Edited by foit125 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

On 4/18/2019 at 9:31 AM, foit125 said:

Witam.

W jaki sposób uruchomić powiadomienie na maila o nowym zamówieniu w 1.7.5.1  nigdzie nie widzę modułu mail alerts ?  Nie ma go w katalogu.  W jaki sposób powinno to być skonfigurowane aby przychodziło powiadomienie na maila o zamówieniu ?

Dodam że na serwerze w modules mam ps_emailalerts w którym jest mails/pl/  

Jak wpiszę w wyszukiwarce emailalerts  to wyskakuje to poniżej ale nie da się przejść do tego


Mail alerts    Make your everyday life easier, handle mail alerts about stock and orders, addressed to you as well as your customers

 

W modułach Powiadomienia poczty?

Link to comment
Share on other sites

Tak. Znalazłem , szukałem ale błędnie wpisywałem i dopiero wpisanie "powiadomienia" spowodowało znalezienie modułu. Niestety po skonfigurowaniu nie działa.  Wszystko jest uruchomione, jest podany email ale nic z tego. Zastanawiam się jak to naprawić. ??

Edited by foit125 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Działało i w wersji prostej i w wersji SMTP. Mail testowy dochodzi prawidłowo w każdej wersji. Aktualnie zostawiłem wersję SMTP . Testowałem z portem 25 i portem 587. Obie wersje działają. 

Myślę co by tu poprawić jeszcze...

 

Link to comment
Share on other sites

Niestety zenbox twierdzi że nie jest to kwestia ich ustawień i niczego nie blokują. Sprawdzili logi w trakcie składania zamówienia i nic nie wychodzi tak jakby moduł nie wysyłał niczego. Są tylko odnotowane wysyłki do klienta z potwierdzeniem zamówienia.

Zastanawiam się co by tu jeszcze spróbować ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...