Jump to content

Nu reusesc sa repar layout-ul paginii, afiseaza gresit produsele


Recommended Posts

Buna ziua,

 

De curand am integrat pe site un widget care permiite utilizatorilor sa sc rie pareri si sa dea nota produselor pe care le cumpara din magazin. Yotpo se numeste widgetul acesta.

Nu au fost probleme pana in momentul cand au aparut primele comentarii la produse.

Astfel ca dupa ce un produs primeste o ratificare, sunt afisate numarul de stele acordate in lista de produse,imediat sub poza produsului. Problema este ca produsul de sub el este decalat si acolo ramane un spatiu gol cum este aici http://www.elanterna.ro/10-incarcatoare-si-acumulatori- si aici http://www.elanterna.ro/6-lanterne-led .

Am incercat sa fac cateva modificari in product-list.tpl si product-list.css dar nu reusesc sa repar aceasta problema.

Ma puteti ajuta va rog cu o indurmare la ce anume trebuie sa modific?

Multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Problema vine din faptul ca stelele sunt prea mari si astfel casuta produsului se duce in jos.

 

Pentru ca fisierul CSS e unul generat automat si se poate modifica ulterior, cel mai bine este sa modifici in unul din tpl-uri, unde ai ceva de genul:

<span class="stars">

 

Modifica cu urmatorul cod CSS:

 

<span class="stars" style="height:13px;">

 

Nu stiu exact daca sunt cumva si alte setari ale modulului care sa dea acelasi rezultat, dar in felul asta sigur va merge.

Edited by cristic (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

cam asta am eu in product-list.tpl:

 

<div class="yotpo bottomLine"

data-appkey="{$yotpoAppkey}"

data-domain="{$yotpoDomain}"

data-product-id="{$product.id_product}"

data-product-models=""

data-name="{$product.name|escape:'htmlall':'UTF-8'}"

data-url="{$product.link|escape:'htmlall':'UTF-8'}"

data-image-url="{$link->getImageLink($product.link_rewrite, $product.id_image, '')}"

data-description="{$product.description_short|strip_tags:'UTF-8'|truncate:360:'...'}"

data-bread-crumbs="">

</div>

 

sistemul asta de ratificat produsele este extern paginii mele

Link to comment
Share on other sites

Nu e problema de dimensiune a stelutelor, ci de dimensiunea <span>-ului in care sunt ele puse.

 

Incearca alta solutie - sa faci toate casutele produselor sa fie de aceeasi dimensiune.

 

Cauta fisierul CSS in care ai definit .ajax_block_product .container_product

Adauga:

 

min-height: 182px;

 

si sterge cache-ul.

 

Acum vad ca el este luat din http://www.elanterna.ro/themes/leoshoes/cache/eee7aee34f10cdf01c9a78e455d4ca0b_all.css dar daca modifici aici, se va rescrie.

Link to comment
Share on other sites

am verificat, in IE imi apare pagina la fel cum aparea inainte si pe celalalte browsere. acolo nu are efect modificarea . Dar este functional magazinul chiar si in IE.

Pana gasesc alta solutie o sa il las asa. Macar acum se vad aiurea produsele doar intr-un browser, nu in toate

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...