Jump to content
vekia

[moduł] Komentarze Facebook - darmowy moduł PrestaShop 1.7 - 1.6 - 1.5 - 1.4

Recommended Posts

Moduł Prestashop: Komentarze Facebook za darmo

Moduł umożliwia dodanie komentarzy Facebook na stronie każdego produktu w Twoim sklepie. Dzięki naszemu rozwiązaniu w niezwykle łatwy i szybki sposób dodasz tzw. Comment Box plugin, co z cała pewnością wpłynie na zwiększenie oglądalności Twojego sklepu, co może przełożyć się na zwiększenie przychodu. Zintegruj się z facebookiem jeszcze bardziej!

facebook-comments-big-cover.png

dostępne tłumaczenia:

en.pnges.pngde.pngpl.pngit.pngfr.png

więcej informacji (szerszy opis + zdjęcia) o module znajdziesz na oficjalnej stronie modułu:

Komentarze Facebook - darmowy moduł prestashop

ps. proszę, doceń pracę, polub ten post :)

• Like 11

wydano wersję 1.3.1

poprawiono działanie wyboru kolorystyki (light / dark)

wydano wersję 1.3.2

nowa wersja wydana! Dodałem support smarty 2.6.20 co oznacza że moduł działa poprawnie we wszystkich wersjach prestashop z serii 1.3

Zainstalowałem ten moduł i przy pierwszym wejściu na stronę z komentarzem wyświetla mi informację "Warning! site http://....... is unreachable". Przy kolejnych wejściach już tego komunikatu nie ma.

Ten link "http://..." to jest link do strony, na której znajduje się produkt i okienko z komentarzem.

Gdy się kliknie na niego, to otwiera się okienko facebookowego modułu debugowania.

Po wklejeniu URL do strony z produktem debugger facebooka mówi:

Object Invalid Value: Obiekt typu „website” pod adresem „http://www...........” jest nieprawidłowy, ponieważ nie można było przeprowadzić analizy składniowej podanej wartości „xxxxxxxx” <<tu ID mojego administratora>> właściwości „fb:admins” jako rodzaju „fbid”.

Jakiś pomysł co z tym zrobić?

1. sklep jest online?
  2. tryb "maintenance" jest wyłączony?

pytam, bo aby komentarze działaly prawidłowo powyższe warunki muszą zostać spełnione

chodzi o to, aby "robot" facebooka miał dostep do strony, wszystko po to aby na wallu komentującego umieścić odpowiednie foto i opis produktu.

Jeżeli warunki są spełnione, url do sklepu byłby bardzo pomocny

witam serdecznie,

mam ten sam problem :( wyświetla się warning osoba która dodała komentarz widzi go; na fb tez komentarz się pokazuje normalnie, ale inni nie widzą tego komentzra na stronie www, na której został on dodany.

powiem szczerze, że nie wiem czy tryb maintenance mam włączony, w jaki sposób moge to sprawdzić ?

będę bardzo wdzieczny za pomoc,

Pozdrawiam serdecznie

Keeper

edit,

znalazłem ten tryb i oczywiście sklep jest aktywny i jest on-line, ale problem pozostał, może nalezy coś zmienic w konfiguracji modułu ? nie mam pomysłu...

proszę o pomoc

Edited by keeper06

możesz podać linka do sklepu? sprawdzę co jest grane

oczywiście:

grafiki.org.pl/prestashop

a tutaj link, który wywala po warnie (debugowanie FB)

https://developers.f...oller%3Dproduct

bardzo dziękuje za pomoc

edit,

niestety jeżeli chodzi o działanie fb jestem zupełnie zielony, dlatego taki moduł jest dla mnie genialnym rozwiązaniem :)

Edited by keeper06

musisz usunąć APP ID z ustawień modułu a jako administrator ID wpisać swój numer ID (swojego prywatnego profilu na facebooku)

wszystko jasne, działa jak marzenie :) nr ID wpisałem ale nie usunąłem APP ID, bardzo dziekuję za szybką pomoc!

Pozdrawiam serdecznie

Keeper

Witam

Gdzie mogę wyświetlić sobie to co jest komentowane? Jeśli ktoś nie polubił sklepu a tylko skomentował link (powiedzmy, że spam lub coś obraźliwego) to chciałbym mieć w jednym miejscu opcję by móc czytać komentarze.

Teraz nie widzę co jest komentowane i gdzie. Nie mogę wdać się w dyskusję lub zareagować i usuwać obraźliwe komentarze.

Chyba, że to gdzieś jest a ja tego nie wiem :P To proszę o informację.

Dziękuję

Forst.pl

AoVnEuN.png

otwierasz ustawienia jak powyżej, nastepnie w Moderate application comments

zobaczysz liste wszystkich komentarzy.

Musisz mieć zdefiniowaną swoją appkę na facebooku.

Dziękuję za odpowiedź.

Chyba jeszcze nie mam tej Apki.

Ale wygoogluję na pewno znajdę. :)

po wygenerowaniu appki na facebooku, konieczne będzie umieszczenie jej ID w konfiugracji modułu, wtedy powinno być ok

Niestety poległem :(

Wszedłem na https://developers.facebook.com

Zarejestrowałem się korzystając jednak z mojego prywatnego konta które powiązane jest z kontem Fanpage Forst.pl

Zmusił mnie do tego facebook. Możliwe, że tak ma być skoro jestem administratorem.

Uzyskałem ID Apki. Wpisałem go w konfigurację modułu.

Dalej już zgłupiałem. Gdzie jest ten przycisk Moderate application comments?

wpisz id appki i usuń wszystkie zdefiniowane numery ID administratorów, bądź zalogowany jako Ty, nie jako strona fanpage.

następnie odśwież stronę z komentarzami (ctrl+f5) , powinieneś zobaczyć coś takieo:

H9JGpHw.png

Mi niestety nie działa, nie mam przycisku "moderate application comments". Wrzuciłem id mojego konta, nie wyświetliło się. Stworzyłem jakąś aplikację na facebooku, dodałem id, dalej się nie wyświetliło, dodałem i to id i to id, dalej nic, jak to rozwiązać?

jeżeli utwórzyłeś własną apkę i podałeś jej numer ID, oraz podałeś numer ID prywatnego profilu - przeczyszczenie cache przeglądarki powinno pomóc, ctrl+f5 takoż

kod wygląda dobrze, jeżeli 559237844123896 to numer Twojej aplikacji - w tej kwestii również wszystko jest ok.

Na facebooku jesteś zalogowany jako Ty (prywatny profil) czy jako strona? moderacja działa wyłącznie dla prywatnych profili

Jestem zalogowany jako osoba, tak to mój kod. Może źle stworzyłem aplikacje? w "listed platforms" mam tylko "website with facebook login"

Edit. Podaj może Twoje id, dodam do aplikacji i zobaczymy, czy Tobie działa.

Edited by jakubjakub

czy strona konfiguracyjna wygląda tak:

je6mS3M.png

??

usuń numery id z pola Admins

Różni się tylko tym, że jest zaznaczone w products footer i szerokość to 755.

Edit. Nie kłopocz się już, usunąłem moduł i skorzystałem z innego.

Edited by jakubjakub

no to się troche pokomplikowało, rozumiem że w innym wszystko jest ok?

Może ja coś dodam do tematu.

W niektórych produktach z mojego sklepu opcja moderacji się nie pojawia.

Jednak nie zauważyłem żeby to były produkty już skomentowane. Więc problemu wielkiego nie ma.

Może skomentuj jakiś produkt? Wtedy zobacz czy moderacja się pojawia.

Może ja coś dodam do tematu.

W niektórych produktach z mojego sklepu opcja moderacji się nie pojawia.

Jednak nie zauważyłem żeby to były produkty już skomentowane. Więc problemu wielkiego nie ma.

Może skomentuj jakiś produkt? Wtedy zobacz czy moderacja się pojawia.

Moderacja powinna Ci się pojawiać i w jednych i w drugich. Bo to nie jest tylko opcja moderacji ale i innych ustawień. Co się pojawia zależy raczej od tego jak jesteś zalogowany na FB. Zmiany dokonują się też gdy w nowej zakładce zmieniasz konto. To chyba dlatego, że nie można być zalogowanym na dwóch kontach FB w jednej przeglądarce - tak mi się wydaje. Moduł w sumie działa super :)  

Zauważyłem również ciekawostkę: W języku trzeba wpisać "pl_PL" gdy jest tylko "pl" wyświetla się po angielsku.

• Like 1

Ok.. :) to ja się zamotałem i było tydzień po angielsku. Zorientowałem się po tej fotce, którą wrzuciłeś kilka postów wcześnie...

aktualizacja! wersja 1.3.3 została wydana

dodano funkcje sprawdzającą aktualizacje oraz poprawiono błedy w back office (pojawiało się php notification)

wersja 1.3.4 wydana

- poprawiono wyświetlanie się komentarzy w zakładce (chrome wprowadził jakieś zmiany)

wersja 1.3.5 wydana

problem ze znikającymi komentarzami w zakładkach produktu definitywnie rozwiązany ;)

wersja 1.3.6 została wydana

- ponowna walka z problem znikających komentarzy w zakładkach produktu, miejmy nadzieję, że wygrana definitywnie ;)

Wszytko działa bez zarzutu, ale zamiast zdjęcia produktu, jako miniaturę na FB wywala mi grafikę o płatnościach transferuj.pl, którą mam w stopce. Nie mam pojęcia, co może być nie tak :/

to nie jest związane z błędami modułu tylko z faktem, że Twój sklep nie ma poprawnych tagów Open Graph.

są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania nie tylko modułu komentarzy, ale również każdego innego pluginu facebook takiego jak likebox, share itp.

wydedukowałem to przed chwilą porównując stronę produktu z Twojego demo sklepu i mojego, używając "Open Graph Object Debugger"
Jak mogę rozwiązać ten problem?

moduł został zaktualizowany.

dodana możliwość zdefiniowania innych wersji językowych boxu z komentarzami dla różnych wersji językowych sklepu 

moduł został zaktualizowany

obecna wersja: 1.4.0

- działa w prestashop 1.6

nowa wersja wydana!

-aktualizacja funkcji instalacyjnej w prestashop 1.6.0.8+

nowa wersja!

- możliwość wyświetlenia komentarzy w:

1. lewej kolumnie
  2. prawej kolumnie

nowa wersja dodana

- dodałem funkcję pozwalającą na wybór typu zakładek

a) bloki jak w prestashop 1.6

B) standardowe zakładki jak w prestashop 1.5

nowa wersja wydana

- dodane zostały poprawki do procesu aktualizacji modułu (nie koliduje z standardowymi aktualizacjami)

Witam
Mam takie pytanko. czy jesli ktoś doda komentarz na stronie pod produktem to czy ja jako admin nie powinienem dostać o tym informacji w aktywnościach na fb? A może tylko u mnie to nie działa?

nowa wersja modułu została opublikowana

dodano liczne poprawki związane z działaniem modułu oraz systemem aktualizacji

nowa wersja wydana

wniesiono poprawki do ostatniej aktualizacji która generowała problem z zapisem nowych ustawień modułu

Świetny moduł, jak zresztą wszystkie moduły od Ciebie. Mam jednak problem z "twittet_widget" pod 1.6, mam nadzieję że go rozwiąże. Pozdrawiam

nowa wersja została opublikowana

- moduł działa teraz z prestashop 1.7.x B)

- poprawki do konfiguracji modułu (wykorystanie aplikacji facebook zapisuje się poprawnie)

- nowy system sprawdzania aktualizacji modułu

• Like 1

wydana została nowa wersja dedykowana dla wersji 1.7.x

wniesiono poprawki do widoczności komentarzy facebook gdy wybraną pozycją są zakładki