Jump to content

Nu Pot Edita Produse


gabidan

Recommended Posts

Buna ziua,

 

Am o problema in partea de administrare cu editarea produselor la o instanta de PrestaShop™ 1.5.3.0. NU se salveaza nici o modificare. Cand incerc sa dau "Save" sau "Save and stay" ma duce automat in "Not found page".

 

Pe pagina de detalii produs functioneaza toate butoanele (actiunile) cu exceptia celor 2: "Save" si "Save and stay"

 

Am incercat sa fac debug:

define('_PS_MODE_DEV_', true); unde automat sunt setate @ini_set('display_errors', 'on'); si define('_PS_DEBUG_SQL_', true);

Nu primesc nici o eroare, pur si simplu face redirect catre Page not found.

 

Puteti sa imi spuneti cum as putea sa rezolv problema? Sau unde as mai putea pune ceva "flag"-uri ca sa imi dea ceva indicii?

 

Multumesc mult

Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca sunt ok si setarile din SEO

 

Friendly URL -> Yes

Automatically redirect to Canonical URL -> Yes

Disable apache multiviews -> Yes

 

Shop domain: en.mysite.com

SSL domain: en.mysite.com

Base URI: /

 

Route to products: {category:/}{id}-{rewrite}{-:ean13}.html

Route to category: {id}-{rewrite}

Route to category with attribute selected_filter for the module block layered: {id}-{rewrite}{/:selected_filters}

Route to CMS page: content/{id}-{rewrite}

 

Am observat o chestie: daca ma duc la Preview (in pagina detalii produs), url-ul este diferit, adica este numai {id}-{rewrite}{-:ean13}.html in loc de {category:/}{id}-{rewrite}{-:ean13}.html. Oare sa fie asta problema? Daca da, cum/ce/unde ar trebui sa modific ?

 

Multumesc mult

Edited by gabidan (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Am schimbat in Advanced Parameters -> Performance

 

Template cache: Force compilation

Cache: No

Debug console: Open console with URL parameter (SMARTY_DEBUG)

 

Am dat si clear cache la browser. M-am delogat si relogat. Apoi am incercat iar sa editez un produs: fix acelasi rezultat (redirect catre "Page not found") :unsure:

 

Deja nu mai stiu ce sa ii mai fac si trebuie musai sa rezolv aceasta problema.

 

Alte idei?

 

Multumesc mult.

Link to comment
Share on other sites

Tocmai am sters tot ce era in FTP cache/smarty/compile si am modificat si force compile.... face la fel.

 

Se poate sa fie vreo setare de server ceva? Adica totul functiona ok si la un moment dat nu a mai salvat. Se poate ca o setare de php ini sau de apache sa se fi schimbat si asta sa genereze ca o parte de site sa nu mai mearga? Daca da, aveti idee ce ar putea fi?

 

Am cautat pe net "in lung si in lat", nu am gasit nimic. Mi-e greu sa cred ca poate sa "crape" si sa nu se poata face ceva.

 

Multumesc mult

Edited by gabidan (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...